Постійна потужність інтервального майнінгу

Постійна потужність інтервального майнінгу

З'являються вигідні способи періодично вмикати та вимикати живлення для операцій з майнінгу біткоїна відповідно до їх джерел енергії.

Багато аспектів індустрії майнінгу біткоїна погано вивчені та часто подаються у хибному світлі. Але одна практика в цьому секторі – інтервальний майнінг – стоїть окремо через нерозуміння та недооціненість оточення.

У той час як більшість майнерів прагнуть досягти якомога більшого часу безперебійної роботи, наскільки це технічно можливо – коли їхні машини підключені до мережі та хешують, а не офлайн чи відключені – деякі майнери цього не роблять. Замість безперервного майнінгу їхній час безвідмовної роботи набагато нижчий від галузевих норм і працює за складнішими графіками, заснованими на таких змінних, як забезпечення та споживання електроенергії, час доби, внутрішньоденна прибутковість і навіть температура.

Мета цієї статті – дати стислий, але докладний огляд економіки та загальних операцій інтервальних майнерів, а також виділити деякі міркування, які показують, як і чому ця частина сектора часто неправильно розуміється.

Що таке інтервальний майнінг біткоїна?

Цей тип майнінгу часто пов'язаний із відновлюваними джерелами енергії (наприклад, вітрової та сонячної), оскільки ці види енергії також виробляються з інтервалами. Вітер дме не завжди, а сонце не дасть стільки енергії в похмурі дні – відновлювана енергетика категорично переривчаста. Але біткоїн-майнери можуть легко адаптуватися до коливань цих графіків вироблення електроенергії, на відміну від більшості інших споживачів енергії. Lancium – один із прикладів того, як майнінгова компанія будує ферми для інтервального майнінгу. Ще один приклад – Compute North.

Насправді в нормальних умовах експлуатації (тобто без врівноважуючого ефекту від майнерів, що потребують відновлюваної енергії) ці інтервальні джерела енергії можуть створювати непотрібне навантаження на електричні мережі. Попит з боку майнерів, як детальніше описується нижче, може сприяти встановленню мінімальної ціни для проєктів з виробництва відновлюваної енергії, роблячи їх привабливішими для інвестицій в інфраструктуру. Поліпшення економічних показників відновлюваних джерел енергії – не єдиний варіант використання інтервального майнінгу, але один із найбільш обговорюваних.

Програми реагування на попит, які надають майнерам джерела безперебійного живлення, можуть працювати на вугіллі, природному газі або на будь-якому іншому звичайному паливі, що використовується для виробництва електроенергії. Але якщо залишатися зосередженим на відновлюваних джерелах енергії, наприклад, коли операції з майнінгу біткоїна поєднуються з інтервальним відновлюваним джерелом енергії, то обидві команди виграють.

Нерозуміння інтервального майнінгу біткоїна

Нещодавній потік негативних коментарів щодо інтервального майнінгу почався з постів у Твіттері, написаних кількома відомими прихильниками консенсусу Proof-of-Stake, у тому числі співзасновника Ethereum Віталіка Бутеріна.

Мартін Кеппельманн, генеральний директор Gnosis, «протоколу децентралізованої торгівлі», розповів своїм 33 000 підписників у Твіттері, що ідея інтервального майнінгу, який допомагає розробляти більше відновлюваних джерел енергії, вимагає «розумової гімнастики». Бутерін відповів на твіт: «Я ніколи не розумів, як ця концепція частого включення та виключення майнерів може взагалі мати якийсь сенс». Кінець твіту показує, що, очевидно, Бутерін не надто заглиблювався у питання. Він написав: «Якщо ви платите за обладнання, але використовуєте його лише половину часу, на конкурентному ринку ви працюватимете у збиток».

І ці твіти не є винятком. Алекс Де Вріс (він же Digiconomist), давній ірраціональний критик майнінгу, колишній промоутер Dogecoin і колишній співробітник Центрального банку Нідерландів, стверджував (без особливих доказів), що «Біткоїн-майнінг і відновлювані джерела енергії є найгіршим поєднанням».

Багато прихильників Біткоїна та справжні майнери намагалися прояснити та скоректувати ідеї, що лежать в основі стратегій інтервального майнінгу для Бутеріна та Кеппельмана. Майнінг «підвищує еластичність попиту на електроенергію», - пояснив технічний директор HODL Ranch Джессі Пелтан. Дослідник та розробник криптовалюти Ной Рудерман також виступив проти нерозуміння Бутеріна. «Майнінг монетизує енергію, яка нікому не потрібна. Більшість цієї енергії є відновлюваною. Це просто енергетична субсидія», – написав Рудерман.

Насправді інтервальний майнінг широко хвалять у Біткоїн-індустрії. Наприклад, Гідеон Пауелл, генеральний директор Cholla Petroleum, написав, що «переривчастий характер [відновлюваних джерел енергії] чудово поєднується з гнучким навантаженням майнінгу біткоїна». А Майк Кольєр, генеральний директор Foundry, назвав майнінг однією з найважливіших інновацій для електромереж за понад 100 років. Яка саме інновація? «Велике базове навантаження, яке має непостійний характер», – написав Кольєр. За словами Макса Гальярді, співзасновника Ancova Energy, «найбільш очевидний варіант використання» для майнінгу біткоїна – це поєднання з непостійними енергоресурсами.

На потенційний подив деяких критиків, стратегії інтервального або переривного майнінгу іноді можуть бути більш прибутковими, ніж безперервний майнінг. Наприклад, аналітик з майнінгу в Galaxy Digital звернув увагу на липневе тематичне дослідження майнінгових підприємств Riot у Техасі. Продаючи електроенергію назад у мережу замість майнінгу з її допомогою, компанія за цей час отримала на 30% більше доходу. Маючи це на увазі, у наступному розділі докладніше розглядається економіка інтервального майнінгу.

Економічні міркування для інтервального майнінгу біткоїна

Один з найбільш важливих способів, за допомогою яких інтервальні майнінг-операції прагнуть отримати конкурентну перевагу на поточному ринку, – це угоди про купівлю електроенергії. А при роботі з непостійними джерелами живлення майнерам необхідно розробити індивідуальні стратегії для визначення того, скільки енергії вони можуть використовувати, коли ця потужність доступна, а також тип та покоління майнінгового обладнання та прошивки, які вони заряджатимуть цією потужністю.

Термін служби обладнання також є важливим фактором, оскільки багаторазове вимкнення та включення обладнання може обмежити його довгострокову корисність. Згідно з аналізом Braiins, навіть якщо майнери не використовують машини на повну потужність, мінімальне хешування для запобігання повному відключенню живлення може бути виграшною стратегією. «Майнери, які беруть участь у програмах балансування навантаження, і ті, хто використовує переривчасті джерела енергії, можуть допомогти зберегти своє обладнання, підтримуючи його роботу в усіх сценаріях, окрім екстремальних пікових навантажень», — йдеться в повідомленні в блозі майнінгової компанії.

Де ця потреба в інтервальному майнінгу як енергетична субсидія спостерігається у реальному світі? Для Каліфорнії це економічне обґрунтування у підриві будівництва більшої кількості електростанцій на сонячній енергії, коли ціни падають, а надмірна пропозиція не має покупця. Біткоїн-майнери – покупці енергії останньої інстанції – можуть легко нівелювати ці проблеми.

Майбутнє інтервального майнінгу біткоїнів

Стратегії інтервального майнінгу, безумовно, стануть більш панівними, оскільки кількість ферм із часом безвідмовної роботи 99% або вище починає становити трохи меншу частку галузі. Це станеться, коли майнінгові компанії домовляться про вигідні договори з генеруючими компаніями. І, що важливіше, інтервальний майнінг вийде на перший план у галузі, оскільки енергетичні компанії самі створюють майнінгові команди, щоб поліпшити або врятувати економіку своїх електростанцій. У будь-якому випадку, у майнінгу біткоїна світле майбутнє.

Це гостьовий пост Зака ​​Воелла. Позиції, висловлені в цій статті, належать автору і не обов'язково відображають погляди BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024