На шляху до успіху майнерів стоїть трилема змінних

На шляху до успіху майнерів стоїть трилема змінних

Коли компанії, що займаються біткоїн-майнінгом намагаються не лише отримати прибуток, а й просто залишитися на плаву під час ведмежого ринку, в гру вступають три ключові фактори.

Справедливо буде відзначити, що я потрапив у світ майнінгу через чорний хід. До 2017 року я мав лише обмежений контакт із Біткоїном. Ситуація змінилася, коли до мене звернувся знайомий, якому був потрібен доступ до великої кількості обладнання для майнінгу Ethereum. Оскільки значну частину своєї 30-річної кар'єри я провів у сфері персональних комп'ютерів, він сподівався, що я зможу використати свої контакти, щоб отримати доступ до дефіцитних графічних процесорів та спроєктувати сервер корпоративного класу для їхнього розміщення.

Нам із командою вдалося це зробити. Ці події стали каталізатором для створення Barefoot Mining, компанії, якою я зараз керую. (Примітка для всіх біткоїнерів: невдовзі ми перемкнули свою увагу тільки на Біткоїн і стали дистриб'ютором Bitfury в США).

У 2017 році «крипта» була на піку своєї популярності. Тому знайти інвесторів для вкладення капіталу в майнінг-проєкт було не складно, а конкуренція за джерела енергії для живлення майнінг-майданчиків на той час була відносно низька. Таким чином доступ до обладнання для майнінгу був ключовим фактором для виходу на ринок. Для Barefoot Mining ми вирішили цю складну частину рівняння, і оскільки капітал та енергію було досить легко знайти, ми змогли перейти до запуску хостингових та майнінгових центрів.

На початку 2018 року у галузі настала «криптозима», і динаміка швидко змінилася. Інтерес інвесторів впав, тоді як енергетичних майданчиків було удосталь, а доступ до обладнання для майнінгу став простішим. Індустрія майнінгу залишалася в такому стані до кінця 2020 року, коли ціна на біткоїн зросла, а динаміка ринку різко змінилася. Завдяки цьому каталізатору на ринок ринув новий капітал, і лінії постачання обладнання для майнінгу практично миттєво скоротилися. Вперше майнери почали помічати дефіцит на енергетичних ринках.

Спостерігаючи за цими змінами й проживаючи їх, я виявив закономірність, яку тепер називаю «трилемою майнера». Згідно з першою аксіомою трилеми майнера: «У бізнесі з майнінгу біткоїнів завжди будуть залучені три змінні - капітал, енергія та обладнання для майнінгу, і принаймні одну з них завжди буде важко отримати». Візуальне представлення ринку та трилеми майнера під час останнього «бичого» зростання показано на графіку нижче:

Перший трикутник

Це контрастує з нинішніми ринковими умовами (графік нижче), у яких доступність капіталу зникла, на відміну від обладнання для майнінгу та цін, які значно знизилися. Доступ до джерел енергії залишається приблизно таким самим, дещо скрутним. Це ілюструє другу аксіому: «Коли стан справ для однієї з трьох змінних покращується, принаймні для однієї зі змінних стан справ стає гіршим».

Другий трикутник

Важливість трилеми майнера полягає в тому, що вона пропонує чудовий набір правил для визначення ймовірності успіху майнінг-бізнесу. Більшість майнінг-компаній, у тому числі й моя, починали з переваги по одній із трьох ключових змінних, але довгостроковий успіх і розвиток потребують здатності змінювати напрямок та постійно обчислювати складні змінні.

Отже, якщо ви думаєте про те, щоб розпочати бізнес з майнінгу, інвестувати у приватне майнінг-підприємство або купити акції публічної майнінг-компанії, неодмінно вивчіть здатність цієї організації вирішувати «трилему майнера» незалежно від того, як змінюється складність. Якщо у них є рішення на різні випадки, то є і бізнес-основа, на якій може працювати компетентне та досвідчене керівництво. У разі відсутності будь-якого з трьох факторів компанія зрештою зіткнеться з масштабним випробуванням на виживання.

Це гостьовий пост Боба Бернетта, засновника та генерального директора Barefoot Mining. Висловлені погляди є його власними й не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024