Що таке паперовий біткоїн-гаманець

Що таке паперовий біткоїн-гаманець

Паперовий гаманець – це один із перших методів, які використовувалися для офлайн-захисту біткоїнів. З часом йому знайшли заміну, але люди, як і раніше, використовують паперові гаманці для безпечного та недорогого зберігання BTC.

Що таке паперовий гаманець?

Паперовий гаманець – це фізичний документ або об'єкт, який містить нову публічну адресу та видрукований закритий ключ. Він дозволяє користувачу безпечніше зберігати біткоїн, відправлений з іншого гаманця. Паперові гаманці вважаються некастодіальним холодним сховищем, тому що користувачі контролюють закриті ключі, які можуть бути видруковані офлайн, що усуває ризики злому через інтернет.

У зловмисника є лише один спосіб заволодіти закритим ключем та вкрасти кошти: фізично отримати контроль над вашим аркушем паперу, на якому надруковано закритий ключ.

Хоча використання паперових гаманців з роками скоротилося, тому що їх замінили пристрої з цифровим захистом, такі як апаратні гаманці, вони, як і раніше, користуються популярністю серед біткоїнерів через свою безпеку та доступність. Сьогодні вони в основному використовуються як квитанції Біткоїн-банкоматів.

Як вони працюють

Для створення паперових гаманців існують спеціальні додатки-генератори; вони видруковують публічну адресу для отримання біткоїна та закритий ключ, який вам потрібен, щоб підтвердити право власності й тим самим витратити свій біткоїн. Паперовий гаманець або документ також може містити QR-код, який можна легко відсканувати та використати для підпису та завершення транзакції.

Що таке паперовий біткоїн-гаманець
(джерело: Github)

Рекомендується використовувати будь-які програми для створення паперових гаманців в режимі офлайн, щоб хакери не змогли виявити закритий ключ. Також непогано було б перевірити ваш комп'ютер або смартфон за допомогою програмного забезпечення, щоб переконатися, що він не був скомпрометований шкідливим програмним забезпеченням або будь-якою іншою кібератакою.

Деякі генератори паперових гаманців пропонують можливість зберігати закриті та відкриті ключі на комп'ютері у форматі PDF. Це наполегливо не рекомендується робити, оскільки PDF-файл вразливий до онлайн-загроз. Так само слід уникати збереження зображень або сканів ваших гаманців, щоб хакери не змогли їх виявити.

Крім того, переконайтеся, що бездротовий зв'язок і Bluetooth вашого пристрою вимкнено, оскільки хакери можуть використовувати ці сигнали для доступу до вашого пристрою.

Вам слід вжити додаткових заходів для захисту будь-яких коштів, які зберігаються у паперових гаманцях. Крім роботи в офлайн-режимі під час створення паперового гаманця непогано було б видрукувати документ із пристрою, підключеного до принтера через дротове, а не бездротове з'єднання. Після друку позбудьтеся всього, що могло б зберегти ключі в цифровому вигляді під час або після процесу генерації.

Крім того, ви можете створювати та використовувати кілька паперових гаманців: одні гаманці – для витрат, які ви оплачуєте за допомогою біткоїна, інші – для довгострокового зберігання біткоїна.

Переваги та недоліки

Переваги:

Паперові гаманці мають низку переваг, у тому числі:

  • Максимальний захист від кібератак, апаратних збоїв, помилок та зламів операційної системи та іншого.
  • Добре підходять для тривалого зберігання коштів.
  • Легко створити як подарунок, хоча Opendime і Satscard зараз є найкращими рішеннями для цього.
  • Їх легко згенерувати та видрукувати.

Недоліки:

Також вони мають такі недоліки:

  • У разі втрати, крадіжки чи псування паперу користувач вже не зможе отримати доступ до адреси, де знаходяться його кошти. Якщо ви оберете цей метод, використовуйте сейф або інший безпечний спосіб зберігання паперового гаманця.
  • Можливе знищення у разі повені та пожежі, двох частих чинників катастроф.
  • На відміну від апаратних гаманців закритий ключ повинен бути імпортований в програмне забезпечення для переміщення біткоїна.
  • Знімаючи частину своїх коштів, ви ризикуєте втратити залишок через те, як Біткоїн обробляє здачу в транзакціях.
Що таке паперовий біткоїн-гаманець
(джерело: Reddit)

Рекомендації:

Паперові гаманці хороші тим, що ви можете отримати та зберегти свої закриті ключі за лічені хвилини, а також здобути швидкий і простий захист вашого біткоїн-активу.

Однак їм на зміну прийшли практичніші та безпечніші методи, такі як апаратні гаманці, які теж працюють в офлайн-режимі. Як і паперові гаманці, вони дуже безпечні, але не мають таких ризиків знищення як паперові документи.

Зберігання:

Зберігання паперового гаманця, ймовірно, становить основну проблему для користувачів, оскільки папір легко зіпсувати та втратити. Тому його слід зберігати з особливою обережністю в безпечних, вогнетривких та водонепроникних ящиках або в сейфах.

Вам необхідно захистити свій паперовий гаманець від втрати або крадіжки – рекомендується зробити щонайменше дві копії та зберігати їх у надійному місці, звичайно, не в інтернеті. Також слід подумати про ламінування паперового гаманця. При цьому переконайтеся, що це безпечно і ваші закриті ключі не потрапили в руки зловмисників.

Друк:

Перш ніж видрукувати свої закриті ключі, ви повинні передбачити, що може піти не так з пристроєм. Наприклад, застрягання паперу, чорнильні плями або погано вирівняна головка принтера можуть призвести до проблем при створенні паперового гаманця.

Найкраще використовувати справний та якісний принтер і міцний аркуш паперу, оскільки зношування паперу є основною причиною, з якої люди утримуються від використання цього типу сховища. Не друкуйте на загальнодоступному або робочому комп'ютері та не забудьте очистити чергу друку, роздрукувавши після цього ще якийсь документ.

Висновки

У той час як паперові гаманці були доступним рішенням для перших біткоїн-користувачів, які хотіли безпечно зберігати свої активи, нині існують більш безпечні та практичні методи, такі як апаратні гаманці, які усувають мінуси паперових гаманців.

Люди досі використовують їх, щоб випробувати цей метод і тимчасово зберігати біткоїн, поки не знайдуть підхоже рішення. Під час використання онлайн-інструментів для передачі або зберігання даних в інтернеті потрібні додаткові запобіжні заходи. Якщо вам необхідно використовувати паперовий гаманець, рекомендується дотримуватись порад у цій статті, щоб залишатися в безпеці.

Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами У міру того, як Біткоїн стає все більш інтегрованим у повсякденне життя, ознайомтеся з деякими простими порадами, які допоможуть зберегти ваш біткоїн під час подорожей. Unchained Capital 18 травня 2024
Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Як використовувати мультипідпис, щоб усунути окремі точки відмови та підвищити безпеку ваших біткоїн-активів. Unchained Capital 05 травня 2024
Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Отримавши важко зароблену винагороду за видобуток біткоїна, майнери повинні вирішити, як зберігати свої прибутки. Це докладний посібник із самостійного зберігання для тих, хто забезпечує роботу мережі Біткоїна. Unchained Capital 28 квітня 2024