Що таке BTCPay Server

Що таке BTCPay Server

Біткоїн – це не тільки можливість відновлення особистого суверенітету, це також створення циркулярної економіки, де продавці можуть мати справу безпосередньо з клієнтами без необхідності залучення третьої сторони. Щоб не платити зайві комісії, а обробляти платежі самому, у пригоді може стати BTCPay Server.

Навіть у платіжному просторі Біткоїна можливість керувати та обробляти свої платежі не є якимось значним технічним стрибком, і усунення зайвих комісій може принести багато користі.

Коли мова йде про бізнес, ви можете зменшити комісію та трансформувати її у знижки для ваших клієнтів, запустити більш плавні операції та запропонувати клієнтам більше конфіденційності при здійсненні цифрових платежів, а також бути стійкими до цензури. Слід пам’ятати, що довіряти третім особам обробляти платежі й зберігати гроші – це небезпечно.

Однак, з Біткоїном вам не потрібно йти на такий ризик та користуватися послугами посередників. Програмні рішення, такі як BTCPay Server, дозволяють будь-кому обробляти платежі за допомогою власного вузла з прямим зв'язком або з блокчейном Bitcoin, або з Liquid Network, чи з Lightning Network.

Що таке BTCPay Server

BTCPay Server дозволяє будь-якому сайту приймати платежі або пожертвування у вигляді біткоїнів. Іншими словами, це програмне забезпечення для обробки платежів за BTC.

BTCPay Server є безплатним і з відкритим вихідним кодом. Ви навіть можете розмістити свій власний сервер BTCPay.

Його можна використовувати незалежно або з низкою інтеграцій електронної комерції, таких як WooCommerce, Drupal, Magento та багато інших. Ви навіть можете розробити власну інтеграцію.

Що таке BTCPay Server

BTCPay Server пропонує ряд переваг для продавців і є потужним інструментом для подальшого впровадження біткоїна і циркулярної економіки, підкреслюючи простоту його використання для звичайних магазинів, майданчиків електронної комерції та інших онлайн-продавців.

Навіщо запускати BTCPay Server

Окрім можливості приймати та обробляти платежі в біткоїнах на власному хостингу, BTCPay Server пропонує ще чимало переваг.

Це безпечно

Відсутність посередника означає менше можливостей для компрометації безпеки. BTCPay налаштований таким чином, що він не має доступу до ваших приватних ключів і не потребує кастодіального гаманця для роботи, також він пропонує підтримку апаратних гаманців.

Самостійний (self-hosted) сервер також працює на повному вузлі, що забезпечує повну впевненість у верифікації транзакцій Bitcoin, а також операційну стійкість.

BTCPay також підтримує Payjoin і Tor. Payjoin ускладнює ідентифікацію власника біткоїна, який бере участь в транзакції. Tor – це маршрутизатор з відкритим вихідним кодом для анонімного спілкування.

Це безплатно

І хіба це не те, про що ми всі піклуємося? BTCPay є безплатним у використанні, і оскільки немає посередників, немає ніяких комісій за послуги третьої сторони або комісійних зборів банків або компаній, що видають кредитні картки.

Конфіденційність у пріоритеті

Під час транзакцій BTCPay дані клієнтів не передаються, це анонімне створення рахунків-фактур, і це просто програмне забезпечення, яке ви запускаєте на своєму персональному комп'ютері або сервері.

Має відкритий вихідний код і підтримується спільнотою розробників

Для налаштування власного сервера BTCPay потрібні певні технічні навички, але це не складно. Якщо ви таки застрягли на якомусь етапі або у вас виникли певні проблеми, на GitHub є ціла спільнота розробників і загальнодоступна документація, яка допоможе вам. Люди завжди знаходять помилки, покращують продукт і публікують безліч корисної інформації.

Спільнота також продовжує вдосконалювати сервіс, включаючи додавання нових інтеграцій, не кажучи вже про те, що ви отримуєте найкращу команду розробників для підтримки обробки платежів.

Масштабованість

Один BTCPay сервер теоретично може підтримувати нескінченну кількість інтернет-магазинів або краудфандингових сайтів. Єдине вузьке місце – це апаратне забезпечення, яке ви використовуєте, але це не означає, що ви не можете оновити своє самостійне рішення або використовувати кілька вузлів для обробки платежів.

Пропонує контроль над функціями платіжного сервісу

BTCPay підтримує виставлення рахунків: користувачі можуть генерувати та управляти рахунками за допомогою свого BTCPay сервера. Він також може обробляти відшкодування, чайові, патронаж, автоматичні продажі та витягувати платежі, такі як погодинний білінг та платежі за підписку.

Підтримує інтеграцію та автоматизацію через свій API

Як і у випадку з будь-яким API, функції можна налаштовувати, контролювати та автоматизувати за допомогою API BTCPay. Це також дозволяє інтегруватися з низкою платіжних додатків, таких як WooCommerce, Lightning Network, Shopify тощо.

Він змодельований на основі API BitPay і є сумісним з BitPay.

Обмеження BTCPay сервера

BTCPay Server – це потужний інструмент, який дає вам багато можливостей при веденні біткоїн-комерції, але він також має свої обмеження.

Відсутність фіатної обробки

BTCPay Server не пропонує фіатну конвертацію, оскільки акцент стоїть на відсутності KYC та AML, оскільки сервіс орієнтований на конфіденційність і створений для некастодіальних P2P-транзакцій.

Клієнти, які хочуть платити за допомогою біткоїнів, повинні вже мати їх.

Безповоротні витрати на самостійний хостинг

Хоча створення вузла і запуск програмного забезпечення вимагають спеціального обладнання і деякого часу, ці безповоротні витрати можуть окупитися з часом, оскільки ви обробляєте транзакції без комісійних платежів третіх сторін і відходите від послуг таких сервісів, як Visa і Mastercard.

Як запустити BTCPay Server

Запуск BTCPay сервера вимагає наявності власного біткоїн-вузла (ноди) та Lighting-ноди, а отже й відповідного обладнання та часу. У цьому гайді використаємо рішення, яке пропонує сервіс Voltage, і запустимо його за 10 хвилин.

Voltage пропонує хмарні вузли корпоративного рівня, які масштабуються. За його допомогою можна повністю орендувати робочий вузол з необхідною місткістю та можливістю підключення за запитом (також на ринку є аналоги, наприклад, Umbrell).

Запускаємо свій вузол

Переходимо на вебсайт https://voltage.cloud/

вебсайт

Вводимо реєстраційні дані й тиснемо «Зареєструватися».

Що таке BTCPay Server

Обираємо і тиснемо на «NODES».

Що таке BTCPay Server

Далі ми бачимо привітання від Voltage і пропозицію створити перший вузол – тиснемо на кнопку «Create Node».

Що таке BTCPay Server

Спочатку обираємо «Lightning Node».

Що таке BTCPay Server

Далі бачимо три типи вузла (Lite, Standart i Pro) – обираємо «Lite Node» і тиснемо на кнопку «Створити» («Create»).

Що таке BTCPay Server

Називаємо свій вузол та придумуємо складний пароль, після чого обов'язково записуємо його у свій “парольний блокнот”. Він потрібний буде для розблоковування вашого вузла. Цей пароль Voltage не бачить, тому надійно його зберігайте.

Що таке BTCPay Server

Після чого ваш Lightning Node буде створено і ви побачите адмін панель. Тепер введіть свій пароль, створений на попередньому кроці, щоб її розблокувати.

Що таке BTCPay Server

Готово!

В адмін панелі є вся необхідна інформація для керування вашим щойно створеним Lightning-вузлом. Ви зможете з нею ознайомитися, і повернутися до неї у будь який момент. А зараз для продовження…

Що таке BTCPay Server

… тиснемо на меню у правому верхньому кутку, як на малюнку нижче, й обираємо «NODES».

Що таке BTCPay Server

Створюємо BTCPay Sever

Тепер нам потрібно створити BTCPay Server, для цього тиснемо на «Create New».

Що таке BTCPay Server

і обираємо BTCPay Server…

Що таке BTCPay Server

Бачимо суму операційних витрат на місяць за його обслуговування на Voltage. Тиснемо «Створити».

Що таке BTCPay Server

Даємо назву та вводимо пароль для авторизації (придуманий раніше для Lightning-вузла) і тиснемо «Створити».

Що таке BTCPay Server

Готово! Щойно ми створили акаунт BTCPay Server на базі Voltage.

Перед вами інформація для входу: url-лінк, котрий можна відкрити у новому вікні браузера, юзернейм і пароль для входу в акаунт – тисніть «Login To Account» для продовження.

Що таке BTCPay Server

Вводимо необхідні дані для входу і тиснемо «Увійти».

Що таке BTCPay Server

Перед вами адмін панель нашого щойно створеного BTCPay Server. Бачимо, що Lightning-нода вже налаштована. Наступним кроком буде налаштувати біткоїн-гаманець для отримання платежів – тиснемо на «Set up a wallet».

Що таке BTCPay Server

На цьому кроці сервіс пропонує два варіанти. У моєму, то у мене вже є створений некастодіальний біткоїн-гаманець Blue Wallet (гайд по ньому є тут), котрий використовуватиму для налаштування.

Що таке BTCPay Server

Далі ви бачите різні методи імпорту, я оберу зараз метод імпорту публічного ключа.

Для цього потрібно зайти у налаштування свого біткоїн-гаманця і знайти опцію «Показати XPUB Гаманця» (він же публічний ключ), після чого скопіювати його і вставити у потрібне віконечко тут й натиснути Продовжити

Що таке BTCPay Server

Наступним кроком – потрібно звірити адреси згенеровані BTCPay сервером з адресами біткоїн-гаманця, публічний ключ якого ви імпортували. Ці адреси можна побачити у тій же вкладці налаштувань біткоїн-гаманця, де ми знайшли публічний ключ для імпорту – натиснувши «Показати адреси».

Як тільки ви переконаєтеся в тому, що адреси збігаються, тисніть «Confirm».

Що таке BTCPay Server

Тепер у нас налаштовані два види отримання біткоїн-платежів: в Біткоїн мережі та Lightning Network.

Що таке BTCPay Server

Наступним кроком – потрібно створити торгову точку для отримання оплати за свої продукти або для донатів.

Створюємо торгову точку

В лівому меню адмін панелі BTCPay сервера тиснемо «New App».

Що таке BTCPay Server

Далі обираємо тип програми «Point of Sale» (торгова точка, для здійснення інтернет комерції) або «Crowdfund» (для збору коштів) – розглянемо перший варіант для прикладу. Даємо назву і тиснемо «Create».

Що таке BTCPay Server

Тепер пишемо заголовок, обираємо валюту, в якій буде відображатися вартість товарів чи послуг, і робимо опис свого онлайн-магазину (торгової точки).

Що таке BTCPay Server

Далі переходимо до створення карток продуктів. Як видно на скрінах нижче – процес доволі простий.

Що таке BTCPay Server
Що таке BTCPay Server

Перша картка продукту готова!

Що таке BTCPay Server

Нижче ви побачите додаткові налаштування, котрі можете підігнати під свої задачі.

Що таке BTCPay Server

А тепер потрібно зберегти всі налаштування, які ми попередньо здійснили, натиснувши кнопку «Save».

Що таке BTCPay Server

Готово! Щойно, буквально за 10 хв, ми створили торгову точку на BTCPay сервері. І вже навіть зараз можемо приймати оплату в біткоїнах за свої послуги, не маючи власного сайту, прямо на свій некастодіальний біткоїн-гаманець.

Що таке BTCPay Server

Натиснувши на кнопку «View», вам відкриється в новому вікні браузера інтерфейс торгової точки із можливістю додавання у кошик товарів та оплати в біткоїнах. Веб-адреса цього вікна (публічної торгової точки) є сталою – нею можна ділитися зі своїми клієнтами.

Що таке BTCPay Server

Більше інформації про BTCPay Server та його налаштування ви можете знайти в документах тут. А якщо ви полюбляєте освоювати нові знання дивлячись відео, то дивіться його тут.

Підіб’ємо підсумки

Тепер, коли ви знаєте різницю між обробкою платежів через посередника і використанням власного технологічного стека, чи переконані ви в необхідності створення власного BTCPay сервера? Споживач, можливо, не відчує різниці, але для вас, одержувача, вона очевидна – ви знижуєте вартість комісійних, які додають треті сторони.

Так, початкові витрати на створення вузла вимагають певних витрат і деякого часу, а також управління сервером і підтримки його працездатності, тому так мало хто вибирає власний сервер; зручність стороннього управління не можна скидати з рахунків.

Раніше в банках у вас не було вибору між самостійною обробкою платежів або обробкою платежів за допомогою кастодіана. Якщо ви хотіли б вести бізнес із самостійним зберіганням у фіатній валюті, вам довелося б вести бізнес тільки з готівковими платежами, що пов'язано з ризиком крадіжки при централізації капіталу в одному місці, і це обмежило б ваше охоплення клієнтів.

Але з біткоїном ви можете обробляти платежі за допомогою того чи іншого способу. У деяких випадках ви можете використовувати BTCPay Server в якості основного процессингового сервісу, а кастодіальний сервіс — в якості резервного на випадок, якщо ваш вузол з якихось причин вийде з ладу.

BTCPay Server демонструє переваги рішень з відкритим вихідним кодом: всі функції без жодних компромісів і ціла спільнота підтримки. Трохи постаравшись, ви теж можете дозволити своїм клієнтам платити за допомогою біткоїнів одним натисканням кнопки.

Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами Сім порад для подорожей з Біткоїн-ключами У міру того, як Біткоїн стає все більш інтегрованим у повсякденне життя, ознайомтеся з деякими простими порадами, які допоможуть зберегти ваш біткоїн під час подорожей. Unchained Capital 18 травня 2024
Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Топ-10 порад щодо мультипідпису для новачків Як використовувати мультипідпис, щоб усунути окремі точки відмови та підвищити безпеку ваших біткоїн-активів. Unchained Capital 05 травня 2024
Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Гайд із самостійного зберігання біткоїна для майнерів Отримавши важко зароблену винагороду за видобуток біткоїна, майнери повинні вирішити, як зберігати свої прибутки. Це докладний посібник із самостійного зберігання для тих, хто забезпечує роботу мережі Біткоїна. Unchained Capital 28 квітня 2024