Як захистити свої біткоїни від надзвичайних ситуацій за допомогою Blockmit

Як захистити свої біткоїни від надзвичайних ситуацій за допомогою Blockmit

Збереження вашого біткоїн-гаманця має вирішальне значення для власного суверенітету. Ось як це зробити за допомогою молотка та сталевих шайб.

Наявність надійної резервної копії ключової фрази (сід-фрази, мнемо-фрази) є важливою частиною самостійного зберігання біткоїна. Існує багато способів створити резервну копію ключової фрази, але все це буде даремно, якщо резервна копія буде втрачена або пошкоджена до невпізнання. Такий рівень радикальної відповідальності може бути шокуючим для деяких людей; не існує ні служби підтримки клієнтів Біткоїна, ні повернення платежів в BTC, ні функції блокування переказів. Тому власники біткоїнів повинні брати у свої руки повну відповідальність за власні активи.

Так чому ж хтось може бути настільки божевільним, щоб самостійно зберігати свій біткоїн, з усіма підводними каменями, шахрайством і хакерами? Чи не краще залишити це професіоналам? Коротка відповідь - «ні», довга відповідь - «ні, бляха-муха!». У цій статті я хочу продемонструвати метод, який дозволить створити вам просту, надійну і недорогу резервну копію, щоб ви могли бути впевнені, що ваш біткоїн краще зберігати в ваших руках, а не у кастодіанів.

Самостійне зберігання є важливим аспектом опору цензурі. Воно дозволяє людині взаємодіяти зі світом так, як вона вважає за потрібне. Завдяки опору цензурі люди мають свободу робити пожертвування на будь-яку справу, в якій вони знаходять цінність, отримувати товари та послуги, які можуть не збігатися з баченням світу банкірів, і захищати своє багатство таким чином, щоб пом'якшити конфіскацію або ж взагалі її унеможливити. Існує кілька недоліків, коли людина передає контроль над своїм біткоїном комусь іншому:

  • Створює дозволені відносини; власник повинен попросити контролера відправити платіж, здійснити транзакцію або відправити кошти в інше місце. Дозволені відносини проблематичні тим, що контролер, а не власник, має вирішальне слово щодо того, як використовується біткоїн. Це дозволяє контролеру вирішувати, що є належним використанням коштів власника, і якщо контролеру не подобається Wikileaks, наприклад, то пожертвування власника не буде оброблено. Або якщо контролеру не подобається марихуана, то власник може бути позбавлений можливості придбати цінні ліки. Через надмірне регулювання уряд змушує контролера володіти державним баченням світу, проштовхуючи свої цілі та свою мораль в горло власнику. Контролер заохочується підтримувати бачення світу урядом шляхом цензури транзакцій власника, якщо контролер дозволяє власнику витрачати свої біткоїни у спосіб, який не узгоджується із затвердженою урядом діяльністю, то контролер може зіткнутися зі штрафами та покараннями. Контролер може навіть заморозити й вилучити біткоїн власника без пояснення причин. Самостійне зберігання гарантує, що власник має право вирішального голосу в тому, як використовуються його кошти. Як то кажуть: «Вам не подобається наш спосіб життя, нам не подобаються ваші закони».
  • Вводить ризик контрагента; що станеться з власником, якщо контролер буде зламаний, або загадково помре під час медового місяця, або оголосить про банкрутство? Не існує страхування біткоїнів від ФГВФО або НКЦПФР, від жодного постачальника послуг. Не існує засобів для забезпечення фінансової безпеки власника у випадку, якщо контролер не виконає свою частину угоди. Власник не може точно знати, що контролер робить з біткоїном. Чи інвестує його в стартапи? Чи просто використовує його, щоб відправити дітей генерального директора на весняні канікули? На який ризик власник несвідомо наражається через рішення контролера? Самостійне зберігання захищає власника від чиїхось поганих рішень. Контролер може мати лише частину біткоїнів, які він «продає», або не мати їх взагалі, перезастава знижує ринкову ціну, оскільки «біткоїни» купуються і продаються, не впливаючи на реальні ринки.
  • Зменшує конфіденційність через KYC; оскільки більшість контролерів у цьому контексті є підприємствами, що надають фінансові послуги (ПФП), вони зобов'язані дотримуватися правил, що випливають із Закону про банківську таємницю. Ці правила передбачають, що певна інформація повинна збиратися від клієнтів і що ця інформація повинна використовуватися певним чином для інформування регуляторів та правоохоронних органів про певну діяльність. Тригери й пороги, за якими необхідно повідомляти про діяльність, постійно стають все більш мізерними та інвазивними, запропоновані правила вимагатимуть від ПФП бути готовими надати на запит регулятора звіт про підозрілу діяльність про будь-якого клієнта, який відправляє суму, що не перевищує 30 000 гривень або більше в біткоїнах в межах України та за них відповідно. Не знаю, як для вас, але для мене повідомлення національним регуляторам та/або правоохоронним органам про використання біткоїна для переказу 30 000 гривень просто суперечить призначенню біткоїна. Важливо відзначити, що як тільки людина використовує KYC-сервіс для отримання біткоїна, то буде постійний запис про те, що ця людина купила X біткоїнів в день Y. Навіть якщо особа намагається взяти на себе відповідальність і самостійно зберігати свої біткоїни, у ПФП є запис про те, що ця особа володіє контролем над певною біткоїн-адресою. Відстеження руху біткоїна у мережі є звичайною справою, тому особі важко відокремити свою особу від своєї діяльності з біткоїном. Навіть якщо це не відомо публічно, це відомо комусь, хто, не вагаючись ні секунди, поділиться цією інформацією на вимогу правоохоронних органів. Якщо ви не бачите, як закони, що постійно зазіхають на ваші права, рано чи пізно перетворять вашу нормальну поведінку на протизаконну діяльність, то, можливо, гроші, стійкі до цензури, не для вас. Самостійне зберігання захищає власника від повідомлення про підозрілу активність, non-KYC біткоїн допомагає власнику залишатися неідентифікованим.

Сподіваюся, мені вдалося донести до вас меседж про важливість самостійного зберігання біткоїнів, тепер перейдемо до самого гайду. Нижче описано, як створити резервну копію ключової фрази на шайбах з нержавіючої сталі за допомогою 3D-друкованого пристосування Blockmit.

Для початку потрібно кілька речей.

Передбачається, що у вас уже є початкова фраза з 24 слів, парольна фраза BIP39 і відбиток вашого гаманця.

У цьому гайді я використовую ключову фразу з 24 слів, згенеровану ColdCard, що є апаратним гаманцем, який я рекомендую з причин, викладених тут, але ви можете використовувати будь-який BIP39-сумісний гаманець Біткоїна. Якщо ви шукаєте рекомендації щодо доступних варіантів, ось гайд для початку роботи з Android, iPhone та MacBook.

Отже, беремо наступні предмети:

Предмети

  1. Молоток.
  2. 3D-друкований джиг Blockmit. Доступно на CryptoCloaks.com
  3. Набір штампів з літерами та цифрами. 3 мм (1/8 ").
  4. Шайби з нержавіючої сталі. 8 мм I.D. x 24 мм O.D. x 2 мм товщиною.
  5. Гайки з нержавіючої сталі. M8-1.25
  6. Болти з нержавіючої сталі. M8-1.25 x 60 мм.

Початкову фразу з 24 слів, парольну фразу BIP39 і відбиток вашого гаманця можна вбити в шайби з нержавіючої сталі для простого резервного копіювання, яке може протистояти пожежі, повені та іншим несприятливим умовам. Наявність надійної резервної копії допомагає гарантувати, що в разі втрати або викрадення апаратного гаманця чи іншого пристрою біткоїн-гаманець можна буде відновити пізніше з інформації, відштампованої в резервні шайби.

Щоб допомогти в цьому, Blockmit придумав дійсно круту ідею для 3D-друкованого пристосування. Цей джиг дозволяє користувачеві відцентрувати шайбу і штампи способом, який робить все рівномірним і розбірливим. Обов'язково ознайомтеся з керівництвом Blockmit по використанню цього пристосування тут.

Якщо у вас немає 3D-принтера, ви можете придбати ці пристосування у CryptoCloaks на їх вебсайті тут.

Картинка1

Картинка2

Переконайтеся, що всі матеріали підібрані правильно, ця блешня була розроблена для використання метричної фурнітури. Рекомендується використовувати двосторонній скотч, щоб утримувати шайби та блешню вирівняними під час штампування. Хоча автор відео нижче його не використовував і все одно домігся чудового результату.

Після завершення ви отримаєте міцну резервну копію з нержавіючої сталі з 24 словами вашої сід-фрази.

Як захистити свої біткоїни від надзвичайних ситуацій за допомогою BlockmitЯк захистити свої біткоїни від надзвичайних ситуацій за допомогою BlockmitЯк захистити свої біткоїни від надзвичайних ситуацій за допомогою BlockmitЯк захистити свої біткоїни від надзвичайних ситуацій за допомогою BlockmitЯк захистити свої біткоїни від надзвичайних ситуацій за допомогою Blockmit

Думаю, вам цікаво, наскільки добре резервна шайба з нержавіючої сталі зможе витримати екстремальну температуру? Тож автор відео нижче нагрів резервну копію до білого розжарення, поки вона не почала плавитись. Потім він розібрав шайби і виявив, що всі вони все ще повністю читаються.

Картинка3

Картинка 4

Також дана резервна копія із нержавіючої сталі з легкістю перенесе довготривале перебування у солоній чи прісній воді – тому повінь, чи потоп їй зовсім не страшні. Головне – знати, де вони зберігаються.

Сподіваюся, це змусило вас задуматися про резервне копіювання ваших seed-фраз таким цікавим способом, як на шайбах з нержавіючої сталі.

Як захистити seed-фразу Як захистити seed-фразу Безпека – це пріоритет, коли йдеться про зберігання біткоїна. Це простий посібник про те, як зберегти конфіденційність і безпеку вашої seed-фрази. Bitcoin Magazine 06 квітня 2024
Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Єдиний підпис чи мультипідпис: що обрати Детальний опис семи способів, за допомогою яких можна покращити безпеку свого біткоїна з єдиним підписом, і чому мультипідпис – це найкраща альтернатива для довгострокових заощаджень. Unchained Capital 24 лютого 2024
Що таке мультипідпис? Що таке мультипідпис? Чому мультипідпис – це найкращий підхід до довгострокового холодного зберігання для більшості людей та як використовувати його максимально ефективно. Unchained Capital 18 лютого 2024