Як конфіденційно використовувати біткоїн

Як конфіденційно використовувати біткоїн

Скоріш за все, оптимальне рішення буде включати одну або декілька з наведених опцій, щоб мінімізувати потенційні ризики. Необхідно зрозуміти основне джерело загроз та зробити коректний вибір.

Конфіденційне отримання BTC на свій гаманець:

Найважливішим аспектом цього є уникнення повторного використання адреси. Оптимальне рішення залежатиме від Вашої ситуації.

Якщо Ви використовуєте десктопний або мобільний гаманець:

Згенеруйте нову адресу вручну для кожного відправника. Це працює із будь-яким гаманцем, але потребує певної роботи з генерування та розсилки адрес.

Якщо у Вас є бізнес або вебсайт:

Використовуйте варіанти із відкритим програмним забезпеченням (такі як BTCPayServer або SatSale), щоб генерувати нову адресу для кожного відправника. Є хостингові сервіси, такі як Voltage, або ви можете самостійно розміщувати в хмарному додатку або на своєму обладнанні, навіть на raspberry pi, з підключенням до інтернету.

Якщо ви знайомі з біткоїн-клієнтами:

Використовуйте багаторазове платіжне посилання. Це дозволить згенерувати адресу, що схожа на постійну, але дозволяє платнику отримати одноразову адресу для відправлення коїнів.

Приймайте платежі Lightning. Підтримка BOLT12 та CLN сприяє більш статичним та конфіденційним пропозиціям. Як альтернатива, адреси Lightning можуть підтримуватися LND.

Максимізація Біткоїн-конфіденційності:

Аналітичні методи визначення власників коїнів в блокчейні полягають в евристиках, що групують транзакції, маркують входи та виходи, а потім пов’язують їх із конкретними особами.

Використовуйте рішення, що дозволяють забезпечити власне зберігання приватної інформації. Якщо ви відправляєте кошти на біржу, якій відомі ваші персональні дані, то вона зможе ідентифікувати вихідні транзакції як такі, що також належать вам.

Далі вони зможуть проаналізувати транзакції, які передували їм. Цей цикл може бути подовжено, доки не вдасться ідентифікувати конкретну особу.

Один із методів підвищення конфіденційності є проведення транзакцій у такий спосіб, що дозволить мінімізувати ефективність аналізу блокчейну, заснованого на розрахунку ймовірностей. Є різні підходи до розв'язання цієї проблеми, включаючи методи об’єднання учасників.

Coinjoins — це комплексні транзакції, які дозволяють інтегрувати внески різних учасників у одну й ту саму транзакцію. JoinMarket створює вільний ринок для учасників для придбання входів, у той час, як WhirlPool та Wasabi є централізованими координаторами, які надають послуги за плату.

CoinSwaps — це система, коли два користувачі обмінюються коїнами, які виглядають як дві непов'язані транзакції в мережі. Такі реалізації як Teleport Transaction можуть за потреби зробити будь-яку звичайну транзакцію схожою на coinswap.

Lightning Network дозволяє проводити «підводні обміни», коли BTC у блокчейні обмінюється на монети в Lightning. Це має вигляд єдиної транзакції без обміну даними з Lightning Network.

Як витрачати біткоїн конфіденційно:

Найконфіденційніший спосіб використати біткоїн — це витратити його безпосередньо на купівлю товарів і послуг.

Якщо вам потрібно повернутися до фіату, то є більш конфіденційні способи, ніж через регульовані та централізовані біржі. Існують також децентралізовані біржі, такі як Bisq, які виконують роль посередників між покупцем та продавцем під час обміну на різноманітні фіатні кошти.

Будьте уважні до того, який платіжний інструмент ви використовуєте. Найбільш зручні, такі як Zelle або Strike будуть вимагати надати відповідні документи й співпрацювати із регульованими фінансовими установами. Є й більш конфіденційні методи на зразок відправки готівки поштою або грошовим переказом, але вони, як правило, менш зручні.

Використовуйте Bitrefill або PayWithMoon для придбання подарункових або передплачених дебетових карт. Хоча це не так зручно, як використовувати готівку, такі методи зазвичай не потребують банківського рахунку.

Біткоїн — це цілодобовий глобальний ринок із великою кількістю p2p можливостей, включаючи hodlhodl та локальні біткоїн-зустрічі.

Що таке знецінення грошей? Що таке знецінення грошей? Знецінення – це дія чи процес зниження якості або цінності чогось, зокрема – грошей. Bitcoin Magazine 05 листопада 2023
Що таке товарні гроші? Що таке товарні гроші? Товарні гроші – це форма грошей, внутрішня вартість яких визначається базовим товаром та динамікою попиту та пропозиції. Золото та срібло протягом століть вважалися товарними грошима через їхню рідкість та бажаність. Bitcoin Magazine 04 листопада 2023
Що таке проблема візантійських генералів? Що таке проблема візантійських генералів? Проблема візантійських генералів: доказ роботи та рішення. Bitcoin Magazine 07 жовтня 2023