Як конфіденційно використовувати біткоїн

Як конфіденційно використовувати біткоїн

Скоріш за все, оптимальне рішення буде включати одну або декілька з наведених опцій, щоб мінімізувати потенційні ризики. Необхідно зрозуміти основне джерело загроз та зробити коректний вибір.

Конфіденційне отримання BTC на свій гаманець:

Найважливішим аспектом цього є уникнення повторного використання адреси. Оптимальне рішення залежатиме від Вашої ситуації.

Якщо Ви використовуєте десктопний або мобільний гаманець:

Згенеруйте нову адресу вручну для кожного відправника. Це працює із будь-яким гаманцем, але потребує певної роботи з генерування та розсилки адрес.

Якщо у Вас є бізнес або вебсайт:

Використовуйте варіанти із відкритим програмним забезпеченням (такі як BTCPayServer або SatSale), щоб генерувати нову адресу для кожного відправника. Є хостингові сервіси, такі як Voltage, або ви можете самостійно розміщувати в хмарному додатку або на своєму обладнанні, навіть на raspberry pi, з підключенням до інтернету.

Якщо ви знайомі з біткоїн-клієнтами:

Використовуйте багаторазове платіжне посилання. Це дозволить згенерувати адресу, що схожа на постійну, але дозволяє платнику отримати одноразову адресу для відправлення коїнів.

Приймайте платежі Lightning. Підтримка BOLT12 та CLN сприяє більш статичним та конфіденційним пропозиціям. Як альтернатива, адреси Lightning можуть підтримуватися LND.

Максимізація Біткоїн-конфіденційності:

Аналітичні методи визначення власників коїнів в блокчейні полягають в евристиках, що групують транзакції, маркують входи та виходи, а потім пов’язують їх із конкретними особами.

Використовуйте рішення, що дозволяють забезпечити власне зберігання приватної інформації. Якщо ви відправляєте кошти на біржу, якій відомі ваші персональні дані, то вона зможе ідентифікувати вихідні транзакції як такі, що також належать вам.

Далі вони зможуть проаналізувати транзакції, які передували їм. Цей цикл може бути подовжено, доки не вдасться ідентифікувати конкретну особу.

Один із методів підвищення конфіденційності є проведення транзакцій у такий спосіб, що дозволить мінімізувати ефективність аналізу блокчейну, заснованого на розрахунку ймовірностей. Є різні підходи до розв'язання цієї проблеми, включаючи методи об’єднання учасників.

Coinjoins — це комплексні транзакції, які дозволяють інтегрувати внески різних учасників у одну й ту саму транзакцію. JoinMarket створює вільний ринок для учасників для придбання входів, у той час, як WhirlPool та Wasabi є централізованими координаторами, які надають послуги за плату.

CoinSwaps — це система, коли два користувачі обмінюються коїнами, які виглядають як дві непов'язані транзакції в мережі. Такі реалізації як Teleport Transaction можуть за потреби зробити будь-яку звичайну транзакцію схожою на coinswap.

Lightning Network дозволяє проводити «підводні обміни», коли BTC у блокчейні обмінюється на монети в Lightning. Це має вигляд єдиної транзакції без обміну даними з Lightning Network.

Як витрачати біткоїн конфіденційно:

Найконфіденційніший спосіб використати біткоїн — це витратити його безпосередньо на купівлю товарів і послуг.

Якщо вам потрібно повернутися до фіату, то є більш конфіденційні способи, ніж через регульовані та централізовані біржі. Існують також децентралізовані біржі, такі як Bisq, які виконують роль посередників між покупцем та продавцем під час обміну на різноманітні фіатні кошти.

Будьте уважні до того, який платіжний інструмент ви використовуєте. Найбільш зручні, такі як Zelle або Strike будуть вимагати надати відповідні документи й співпрацювати із регульованими фінансовими установами. Є й більш конфіденційні методи на зразок відправки готівки поштою або грошовим переказом, але вони, як правило, менш зручні.

Використовуйте Bitrefill або PayWithMoon для придбання подарункових або передплачених дебетових карт. Хоча це не так зручно, як використовувати готівку, такі методи зазвичай не потребують банківського рахунку.

Біткоїн — це цілодобовий глобальний ринок із великою кількістю p2p можливостей, включаючи hodlhodl та локальні біткоїн-зустрічі.

Найкращі гаманці з мультипідписом Найкращі гаманці з мультипідписом Біткоїн-гаманці з мультипідписом – це чудове рішення для безпеки, конфіденційності та доступності ваших біткоїнів у будь-який час. Bitcoin Magazine 06 березня 2023
Що таке Sparrow Wallet Що таке Sparrow Wallet Sparrow Wallet – це десктопний біткоїн-гаманець, орієнтований на безпеку та конфіденційність. Він підтримує більшість апаратних гаманців і є чудовою альтернативою Electrum або Specter.  Ігор Королишин 16 лютого 2023
Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Як запустити повну Біткоїн-ноду за допомогою Umbrel та Raspberry Pi Розгорнути повну біткоїн-ноду може будь-який користувач із доступом до комп'ютера та інтернету. Найпростішим рішенням залишається встановлення оригінальної ноди Bitcoin Core. Втім запустити ноду можна не лише на комп’ютері, а й на окремому фізичному пристрої. Ігор Королишин 19 січня 2023