Bitcoin Asia: в очікуванні бичачого ралі

Bitcoin Asia: в очікуванні бичачого ралі

9-10 травня у Гонконгу відбулася масштабна конференція за участі провідних Біткоїн-експертів зі всього світу – Bitcoin Asia. Івент, організований Bitcoin Magazine, визначив основні тренди індустрії після чергового халвінгу Біткоїна.

Про конференцію

Bitcoin Magazine розширює географію Bitcoin-only конференцій. Вслід за США (Маямі й Нешвіл) та Європою (Амстердам) американське видання представило аналогічний івент для азійської аудиторії. Місцем для конференції обрали Гонконг як один зі світових Біткоїн-хабів, де минулого місяця запустили спотові біткоїн-ETF.

Конференція Bitcoin Asia відбулася 9-10 травня у круїзному терміналі Kai Tak. Вона включала низку панелей та ключових спікерів з Біткоїн-індустрії. За оцінками захід відвідали понад 5000 учасників, серед яких було понад 100 спікерів і 200 компаній.

Панелі та дискусії були присвячені ключовим темам: майбутнє Біткоїна та фінансів, технологічні інновації та зростання ролі BTC у глобальній економіці. Чимало обговорень було присвячено гіпербіткоінізації, темпи якої зростають останнім часом.

Bitcoin Asia: в очікуванні бичачого ралі
Нетворкінг на конференції. Джерело: соцмережа Х.

Серед спікерів конференції можна відзначити виконавчого директора Riot Platforms Бенджаміна І, відомого біткоїнера та інвестора Дена Хелда, розробника смарт-контрактів на блокчейні Біткоїна та підприємця Муніба Алі, незалежного розробника та консультанта Уді Вертхаймера, аналітика Bitcoin Magazine Ділана ЛеКлера та багатьох інших.

Ці спікери та панелі були ретельно відібрані для того, щоб забезпечити розуміння як технічних, так і регуляторних змін у світі Біткоїна, особливо для новачків. На конференції також були представлені можливості для нетворкінгу, що дозволило учасникам поспілкуватися з лідерами галузі та підприємцями.

Немонетарне використання блокчейну

Традиційно гарячі дискусії точилися навколо протоколів Ordinals та Runes. Зокрема розробник та автор обох протоколів Кейсі Родармор пояснив технічні аспекти та потенційні переваги щодо використання блокчейну Біткоїна для зберігання файлів, що безпосередньо не пов’язані з фінансовими транзакціями. Зокрема блокчейн Біткоїна є найнадійнішим та найбільш децентралізованим серед інших альтернатив, що й пояснює популярність записів Ordinals.

Bitcoin Asia: в очікуванні бичачого ралі
Панель, присвячена Ordinals. Джерело: Bitcoin Asia.

Біткоїн-журналіст Джо Накамото (справжнє прізвище – Холл) розкритикував такі розробки, апелюючи до перевантаження мемпулу та зростання комісій. Він також опитав присутніх щодо їхнього використання записів Ordinals. Виявилося, що лише близько п’яти людей з усіх присутніх є прихильниками цього протоколу та пред’являють попит на записи.

Розробник Bitcoin Core Пітер Тодд демонстрував більш зважений підхід, виступаючи проти заборони Ordinals, але й не вважаючи це основним драйвером розвитку цього бичачого циклу. Загалом учасники дискусії погодилися у тому, що всі основні питання мають бути розв’язані за допомогою консенсусу. Кожен біткоїнер може зробити власний вибір щодо використання чи невикористання записів Ordinals та протоколу Runes.

Біткоїн-аналітика

Ділан ЛеКлер проаналізував найважливіші метрики мережі: хешрейт, складність майнінгу та переміщення монет між гаманцями. Ці показники розкривають поведінку довгострокових власників порівняно з короткостроковими інвесторами та трейдерами. У той час як ходлери та довгострокові власники визначають довгостроковий тренд та фундаментальні показники, собівартість BTC серед короткострокових власників впливає на поточну ціну. Середня вартість купівлі біткоїнів короткостроковими власниками слугувала рівнем опору під час ведмежого ринку, а зараз виступає потужним рівнем підтримки. Наразі цей показник становить $60 300.

Ділан ЛеКлер розглядає приплив і відтік біткоїнів з бірж, щоб оцінити потенційний тиск продажів та визначити фази накопичення. Відтік монет вказує переказ біткоїнів на особисті гаманці для довгострокового зберігання. Загалом ліквідна пропозиція монет стрімко знижується, що створює передумови для зростання курсу в наступні місяці.

Експерт також проаналізував макрофінансові чинники, включаючи зростання державного боргу у США та ймовірність зниження ставок. Скоріш за все, цього року Федеральна резервна система (ФРС) перейде до стимулювання економіки шляхом збільшення грошової маси. Тож біткоїн може ще багаторазово перевершити поточні цінові максимуми.

Майнери й пули

Досить цікава панельна дискусія була присвячена майнінговій галузі. Вона мала назву «Децентралізовані пули та хешрейт». Зокрема засновник компанії HashrateUp Джессі Пільке представив технічні висновки. Його досвід у створенні більш ефективних і децентралізованих рішень для майнінгу надав практичне розуміння того, як можна використовувати технології для більш рівномірного розподілу хешрейту в мережі.

Голова департаменту майнінгової стратегії пулу Foundry Кевін Чжан запропонував стратегічний погляд на економіку і політику, що впливають на децентралізацію майнінгу. Він підкреслив роль великих інституційних майнерів у підтримці збалансованої та децентралізованої екосистеми майнінгу. Він зазначив, що навіть найбільші пули не становлять загрози для децентралізації мережі.

Bitcoin Asia: в очікуванні бичачого ралі
Панель майнерів. Джерело: Bitcoin Asia.

Експерти також окреслили уявлення про майбутню структуру майнінг-пулів, роль майнінг-пулів наступного покоління у просуванні децентралізації та вплив майбутніх технологій. Одним із прикладів є Stratum V2, який має на меті надати індивідуальним майнерам більше контролю над тим, які транзакції включаються в блоки, що вони видобувають. Тож можна очікувати на значні інновації у цій сфері найближчими місяцями.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024