На Bitcoin.org знову завантажили White Paper Біткоїна

На Bitcoin.org знову завантажили White Paper Біткоїна

Сайт був змушений обмежити доступ до документа через судові позови з боку Крейга Райта.

Після невдалої спроби австралійського бізнесмена Крейга Райта довести в суді, що він є Сатоші Накамото, на сайт Bitcoin.org знову завантажили White Paper Біткоїна. Про це повідомив адміністратор сайту Геннадій Степанов у соцмережі X.

Через юридичні обмеження Bitcoin.org був змушений закрити доступ до White Paper для користувачів з Великої Британії. Замість цього на сайті з'явилася цитата Сатоші Накамото: «Біткоїн використовує природу інформації, яку легко поширювати та важко придушити».

Як чинив тиск Райт

У 2021 році Крейг Райт подав до суду на анонімну групу Cobra, яка керувала сайтом за порушення авторських прав, і сайт був зобов'язаний видалити офіційний документ у форматі PDF.

Зрештою Райт виграв за замовчуванням після того, як псевдонімний власник вебсайту, Cobra, вирішив не захищатися. Це призвело до того, що Cobra сплатив 35 000 фунтів стерлінгів ($40 100) судових витрат Райта.

У 2023 році Райт знову подав до суду на 13 розробників Bitcoin Core і групу компаній, зокрема Blockstream, Coinbase і Block, за порушення авторських прав, пов'язаних з White Paper Біткоїна, форматом її файлів і правами на базу даних блокчейну Біткоїна.

Фонд правового захисту Біткоїна відреагував на це, підкресливши тенденцію неправомірних судових позовів проти відомих Біткоїн-розробників. На думку фонду, ці судові позови стримують розвиток через пов'язані з ними витрати часу і коштів, стреси та юридичні ризики.

Однак, перемога Райта в справі про авторські права більше не має ваги, оскільки його заяви про те, що він є Сатоші Накамото й автором White Paper, були рішуче розвінчані в суді.

Що таке White Paper Біткоїна
Що таке White Paper Біткоїна
31 жовтня 2008 року Сатоші Накамото опублікував White Paper (англ. «біла книга»)...
WTFbit 31 жовтня 2022

Рішення суду

Британський суд постановив, що Крейг Райт підробляв документи під час спроб довести, що він є справжнім Сатоші Накамото.

Суддя постановив, що австралієць не є ані автором White Paper Біткоїна, ані особою, яка приховувалася під псевдонімом Сатоші Накамото у 2008-2011 роках. Він також підкреслив, що Райт представив фальшиві документи та дав неправдиві свідчення на підтримку «своєї найбільшої брехні – своєї заяви про те, що він Сатоші Накамото».

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024