Mutiny Wallet: перший браузерний Lightning-гаманець

Mutiny Wallet: перший браузерний Lightning-гаманець

Mutiny Wallet – це некастодіальний Lightning-гаманець, який працює виключно у веббраузері.

Що таке Lightning-гаманці

Lightning-гаманці використовуються для здійснення транзакцій через Lightning Network та пропонують низку переваг. Вони дозволяють здійснювати транзакції з біткоїнами швидко та з мінімальними комісіями, оскільки операції відбуваються відразу і не потребують включення в блокчейн до моменту закриття каналу. Це ідеально підходить для мікроплатежів та щоденних транзакцій, наприклад, при купівлі кави або оплаті обіду. Крім того, Lightning-гаманці сприяють збільшенню конфіденційності транзакцій, оскільки інформація про мікротранзакції не розголошується в публічному блокчейні до закриття каналу. Ці гаманці також значно збільшують масштабованість Біткоїн-мережі, дозволяючи обробляти мільйони транзакцій на секунду, що робить біткоїн більш вигідним і привабливим для різноманітних економічних операцій на глобальному рівні.

Для забезпечення додаткової зручності для користувачів Lightning-гаманці інтегрували у веббраузер. Це рішення дозволяє здійснювати транзакції з біткоїнами безпосередньо з вебінтерфейсу без необхідності завантаження та встановлення додаткового програмного забезпечення. Такі гаманці особливо корисні для новачків, оскільки зазвичай мають інтуїтивно зрозумілий користувацький інтерфейс і прості в налаштуванні, що робить процес використання Біткоїна більш доступним. Крім того, вони забезпечують можливість швидкого доступу до коштів з будь-якого пристрою, що має підключення до інтернету, забезпечуючи гнучкість в управлінні активами.

Першим Lightning-гаманцем, який працює виключно у веббраузері, став Mutiny Wallet, який поки що доступний у режимі бета-тестування.

Історія заснування

Компанія Mutiny Wallet була створена у лютому 2023 року інженером зі значним досвідом роботи в Біткоїн-стартапах Тоні Джорджіо, колишнім провідним інженером The Bitcoin Company Беном Карманом, та Полом Міллером, який раніше працював у команді R&D компанії Voltage та брав участь у численних проєктах, таких як OpenSats, Fedimint та BDK.

Mutiny Wallet: перший браузерний Lightning-гаманець
Презентація від команди MutinyWallet. Джерело: соцмережа X.

В оголошенні вони детально описали своє бажання створити гаманець для щоденних витрат для «вибагливих Біткоїн-ентузіастів та їхніх друзів-новачків, які тільки починають свій шлях у кролячій норі».

Команда змогла зацікавити інвесторів і через кілька місяців у квітні зібрала понад $300 000 інвестицій для створення браузерного біткоїн-гаманця. Гроші були зібрані в рамках pre-seed раунду – першої стадії інвестування, коли засновники шукають варіанти грантової підтримки або кошти приватних інвесторів.

Що таке Mutiny Wallet та які його переваги

Публічна бета-версія Mutiny Wallet стала доступна користувачам у липні 2023 року. Завдяки гаманцю з’явилась можливість контролювати кошти, не завантажуючи програми через маркетплейси Apple чи Google.

За словами розробників Mutiny Wallet, тепер «біткоїни стануть доступнішими для 5 млрд інтернет-користувачів по всьому світу». Тобто для всіх, хто фактично має доступ до веббраузера. Для використання першого некастодіального Lightning-гаманця не потрібно завантажувати його через додатки на смартфоні.

Це також дозволить розробникам оминути суворі вимоги App Store. Наприклад, заборону оплати цифрового контенту або послуг користувачів. Одним із таких прикладів є децентралізована соцмережа Damus на базі Nostr. Так, у червні Apple попередила, що видалить програму, децентралізований аналог соцмережі X, якщо вона не відмовиться від функції мікроплатежів.

Apple також відхилила останню версію програми Zeus для біткоїн-гаманця з підтримкою Lightning, оскільки вона сприяла «передачі віртуальної валюти, але не була представлена відповідною біржею чи іншою фінансовою установою». Своєю чергою Mutiny Wallet таких проблем не матиме.

Mutiny Wallet: перший браузерний Lightning-гаманець
Приклад інтерфейсу. Джерело: соцмережа X.

Особливістю Mutiny Wallet називають його інтеграцію із Lightning Network. Для цього гаманець використовує інструмент Lightning Development Kit (LDK) від компанії Block Джека Дорсі. Щоб полегшити керування ліквідністю, Mutiny Wallet почав співпрацювати із Voltage та їхнім продуктом Flow 2.0. Це дало можливість користувачам отримати перший Lightning-платіж вже за кілька секунд після запуску гаманця. Mutiny Wallet також забезпечує підтримку Nostr Wallet Connections, функції підказки для соцмережі Nostr.

Гаманець забезпечує захист коштів клієнтів за допомогою seed-фрази та пропонує зашифроване та віддалене зберігання для відновлення даних користувачів у разі очищення сховища браузера або міграції пристрою.

Що ми дізналися

Mutiny Wallet – це некастодіальний гаманець. Це означає що він не зберігає приватних ключів своїх користувачів на стороні постачальника послуг. Своєю чергою це дає можливість повністю контролювати свої активи, не передаючи їхнє керування третім особам. Такий підхід забезпечує вищий рівень безпеки, оскільки користувачі не покладаються на іншу сторону для збереження своїх цифрових коштів.

У гаманець також планують вбудувати Nostr Wallet Connect, завдяки чому користувачі зможуть відправляти мікроплатежі (чайові) користувачам децентралізованих соцмереж через програми Damus і Amethyst.

Розробники Mutiny Wallet попереджають, що на етапі бета-тестування все ще можуть виникнути деякі помилки та обмеження, і закликали бути обережними при завантаженні великих сум коштів у гаманець на цій стадії.

Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024
Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024