Біткоїн та здоров'я населення: подолання кризи боргових грошей

Біткоїн та здоров'я населення: подолання кризи боргових грошей

Коли гроші недосконалі, це позначається на всьому довкола.

У грудні мені випала честь відвідати Africa Bitcoin Conference (ABC) в Аккрі, Гана. Ця участь може здатися дивною як для професорки громадської охорони здоров'я, але ця поїздка мала для мене важливе значення, оскільки я вперше побувала в країні народження мого батька і побачила красу та стійкість мешканців Гани, їхню боротьбу за свободу і ще раз переконалася в тому, що гроші є проблемою для громадського здоров'я.

Перебуваючи в Гані, я зустріла неймовірно талановитих людей, від інженерів до педагогів із різних частин континенту та світу, у тому числі кількох співвітчизників-канадців. Мені вдалося відвідати кампус Університету Гани та зайти до книгарні кампуса, де мою увагу одразу ж привернули книги на тему децентралізованого уряду та центрального банку, особливо книги Квамени Ахвої та Айвора Агемана-Дуа.

Це змусило мене згадати про дискусії на конференції ABC на тему централізації грошей. Я усвідомила, що централізовані гроші, особливо фіатні гроші, які нав'язуються багатьом громадянам у всьому світі постановою уряду, шкідливі для громадського здоров'я, оскільки вони пов'язані з боргами, корупцією, колоніальними структурами контролю та відсутністю прозорих правил. Скільки мільйонів життів можна було б врятувати, воєн уникнути, робітників та підприємств звільнити від економічних кайданів, якби фінансовий добробут не будувався на боргах?

Громадське здоров'я залежить від того, що ми, як окремі члени суспільства, вирішуємо робити, щоб захистити себе, наші сім'ї та наші спільноти. Якщо ми продовжимо повторювати свої минулі дії, ми продовжимо будувати заходи соціальної охорони здоров'я на недосконалій соціально-економічній основі та лікувати симптоми зламаної грошово-кредитної системи. Таким чином, я дійшла висновку, що нам необхідно вивчити переваги нових грошей, таких як біткоїн, щоб вони могли сформувати надійніший базовий шар суспільства.

Що таке гроші?

Гроші повинні бути засобом обміну, розрахунковою одиницею та засобом заощадження. Однак сучасні гроші далекі від того, щоб бути засобом заощадження. Сьогодні люди повинні заробити гроші двічі: по-перше, заробити зарплату, по-друге, знайти спосіб інвестувати її частину в активи чи фінансові продукти, бо долари втрачають цінність через інфляцію та знецінення валюти. Ця ситуація впливає на здатність звичайних людей зберігати свій рівень життя і, таким чином, негативно впливає на їхнє самопочуття та здоров'я. Це також призводить до зростання цін на харчі та енергію. Дослідження показують, що борговий та фінансовий стрес пов'язаний з різними несприятливими наслідками для здоров'я, такими як депресія, суїцидальні думки, ожиріння та серцево-судинні захворювання. У всьому світі ці проблеми зі здоров'ям досягли рівня епідемії.

Історично склалося так, що дослідження не враховують економіку фіатних грошей і боргу. У багатьох країнах гроші контролюються централізовано, влада друкує їх з повітря та обслуговує коштом боргу, що сприяє виникненню кризових ситуацій. Крім того, правила створення та обігу грошей непрозорі для звичайної людини. Це шкодить представникам робітничого класу, які відкладають гроші, які з часом знецінюються. Таким чином, існує потреба в грошах, які не можуть знецінитися центральною владою, щоб люди могли зберігати плоди своєї праці. Гроші, такі як біткоїн, можуть стимулювати низьку тимчасову перевагу, за якої люди дійсно зможуть економити та менше працювати, тим самим зменшуючи стрес та негативні наслідки для психічного здоров'я, пов'язані з фінансовими проблемами у майбутньому.

Біткоїн – це загальнодоступний програмний код, який дозволяє створити відкриту однорангову грошову систему, до якої може приєднатися кожен, і яка керується правилами, а не правителями. Це нова грошова мережа, яка є дефляційною та протистоїть переважній інфляційній системі фіатних грошей, що діє у всьому світі. Якщо ви ще цього не зробили, я прошу вас ще раз поглянути на Біткоїн і запитати себе, чому ви його відхиляєте. Біткоїн – це не «криптовалюта» і не причина шахрайства на біржах, таких як FTX. Щоб дізнатися про створення грошей та біди, які вони породжують у суспільстві, я раджу вам прочитати такі книги:

  • «Фіатний стандарт» Сейфедіна Аммуса
  • «Біткоїн краще» Деніела Хершбергера
  • «Прихована ціна грошей» Себа Банні
  • «Ціна завтрашнього дня» Джеффа Бута
  • «Фіат руйнує все» Джиммі Сонга
  • «Зламані гроші» Лін Олден

Гроші, засновані на боргах, є проблемою для громадського здоров'я, і ми повинні почати визнавати її як таку.

Піраміда впливу на здоров'я

У 2010 році доктор Томас Фріден, американський лікар-інфекціоніст і фахівець у галузі охорони здоров'я, опублікував роботу під назвою «План дій у галузі охорони здоров'я: піраміда впливу на здоров'я», яка сьогодні широко використовується в зміцненні здоров'я. Ця п'ятирівнева піраміда розкриває ієрархію громадського здоров'я та заходів у галузі охорони здоров'я. На базовому рівні знаходяться соціально-економічні чинники, які мають важливе значення для максимального впливу. Далі Фріден каже, що «заходи, орієнтовані на нижні рівні піраміди, зазвичай, більш ефективні, оскільки вони охоплюють ширші верстви суспільства і вимагають менших індивідуальних зусиль».

Враховуючи важливість соціально-економічних факторів, я вважаю, що фахівці в галузі охорони здоров'я повинні покращити цей базовий рівень здоров'я населення, виступаючи за покращення якості грошей. Якщо фіатні гроші справді зламані, вони не зможуть адекватно підтримувати заходи охорони громадського здоров'я. Ми можемо часто почути такі терміни, як «дохід» або «прожитковий мінімум»; проте ці чинники залежать від стабільності грошей. По суті, якщо ми й далі намагатимемось змінити вторинні фактори, коли базовий шар зруйнований, це схоже на те, як лікар лікує симптоми хвороби, не усунувши першопричину.

Захист громадського здоров'я

Майже 100 років тому, ще до публікації роботи Фрідена, було створено Канадську асоціацію громадського здоров'я (CPHA) як суверенний голос у країні зі зв'язками з міжнародною спільнотою. Подібні організації існують у всьому світі: Американська асоціація громадського здоров'я, Африканська федерація охорони здоров'я, Європейська асоціація громадського здоров'я, Асоціація громадських організацій охорони здоров'я Азійсько-Тихоокеанського регіону, Асоціація громадського здоров'я Австралії та Асоціація громадського здоров'я Австралії та Асоціація громадського здоров'я Нової Зеландії. Ці організації відіграють активну роль у формуванні політики та суспільного дискурсу в галузі охорони здоров'я. Наприклад, CPHA відіграє важливу роль в освіті та підвищенні обізнаності з проблемами, які потребують загальнонаціональної уваги. За останні сім років CPHA привернула увагу до кількох проблем, у тому числі назвала психічне здоров'я, зміну клімату та навіть расизм проблемою у сфері громадського здоров'я.

Згадуючи історію, черепашки каурі колись використовувалися як гроші в Західній Африці, поки європейські торговці не проникли в систему і не знецінили їх. Нам необхідно глянути на проблему ширше: незалежно від раси, серце людини ніколи не буває задоволене і схильне хотіти більшого. Ця риса присутня в наших нинішніх централізованих грошових системах у Канаді та в усьому світі. Нам потрібні гроші, які не можуть бути знецінені іншою людиною.

Майбутнє громадського здоров'я та грошей

Нам, як фахівцям у галузі охорони здоров'я, дуже важливо розбиратися в актуальних проблемах і зрозуміти роль, яку відіграють гроші у соціальних детермінантах, що впливають на здоров'я. Зараз у Канаді універсальний базовий дохід є темою, що активно обговорюється, і ведуться інтенсивні дослідження і дебати з метою запропонувати новий національний механізм. На нас чекають вибори – зараз у Сполучених Штатах і у 2025 році в Канаді – і фахівці в галузі охорони здоров'я повинні активно виступати на захист децентралізованих грошей, тобто біткоїна, щоб вільний ринок міг вибирати найкращі гроші для суспільства.

Спеціалісти в галузі охорони здоров'я повинні пам'ятати про три основні моменти:

  1. Необхідно вивчити історію грошей: читайте книги, дивіться та слухайте подкасти, в яких розповідається про грошову еволюцію та інновації, а також про те, як централізовані фіатні гроші можуть призвести до поганих результатів для суспільства. Відомі подкасти на цю тему включають шоу Наталі Брунелл «Hard Money»; «Bitcoin Fundamentals» Престона Пиша; «What is Money?» Роберта Брідлава; «What Bitcoin Did» Пітера МакКормака; а також відео Люка Бройлза та BTC Sessions Бена Перріна. Крім того, дізнайтеся про можливість дізнатися про Біткоїн більше у вашій спільноті, або розгляньте можливість волонтерства в некомерційних організаціях (наприклад, Bitcoin is Better), мета яких – представити Біткоїн як надійні гроші робітничому класу.
  2. Зараз, коли починається період виборів у таких країнах, як Сполучені Штати та Канада, фахівці в галузі охорони здоров'я мають голосно називати боргові гроші проблемою громадського здоров'я. Згубний вплив централізованої фінансової системи на соціально-економічний статус людей, який безпосередньо впливає на стан здоров'я, слід вивчити, визнати та усунути.
  3. Важливо сприяти публічному обговоренню Біткоїна: яка політика необхідна для доступу всіх громадян до децентралізованої системи, такої як Біткоїн. Говорячи більш конкретно, нам потрібно відкрито дослідити, як би виглядали результати в галузі охорони здоров'я та соціальна справедливість, якби існувала глобальна економіка, яка черпала б свою економічну енергію з бази лише у 21 000 000 одиниць. Чи може життя, і зокрема громадське здоров'я, стати кращим?
Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024