Біткоїни люблять тишу

Біткоїни люблять тишу

Чому біткоїнери фактично ніколи не розголошують свої BTC-статки? Все просто – це неформальне правило для усіх членів Біткоїн-спільноти. І на це є низка причин.

Непорозуміння у спілкуванні

На жаль, досить багато людей, коли розмовляють з біткоїнерами, не бачать особливих проблем у питанні: «А скільки у тебе BTC?». Звичайно, у Біткоїн-спільноті це вважається ознакою поганого тону та відразу вказує на людину, яка не тільки не має належного розуміння Біткоїн-культури, а й взагалі відчуття міжособистісних меж у спілкуванні.

Трохи іронічно, але у попередні десятиліття та навіть століття (тобто задовго до появи Біткоїна) ситуація у цьому плані була кращою. Поняття «банківська таємниця» виникло не на рівному місці, адже важливість нерозголошення інформації про свій фінансовий стан вважалася невідчужним правом людини й, наряду з лікарською таємницею, було загальним стандартом у різних країнах та культурах.

Зростання державного втручання в економіку та суспільну діяльність поступово призвело до спроб примусового викриття цих даних. Наприклад, зараз банківська таємниця також існує, але фінансова установа може надати відповідну інформацію щодо обсягів активів та проведених транзакцій тощо за рішенням суду. А з появою CBDC (цифрових валют центробанків) про неї можна буде взагалі забути, адже вся фінансова інформація (якщо ви користуєтеся CBDC, а не біткоїном, звичайно) буде відразу доступна. Відповідно й про жодний реальний контроль над власними коштами не можна буде й вести мову.

Тож такі спроби поступової руйнації різного роду суспільно важливих таємниць й призводять до не зовсім адекватної поведінки деяких людей, які чи не розуміють, чи не хочуть розуміти базових речей.

Чому слід зберігати таємницю

Хоча для біткоїнерів це очевидно, все ж зупинимося на основних причинах, чому не слід розкривати власні резерви (якими великими чи малими вони не були). Перш за все нерозкриття цієї інформації сприятиме власній безпеці. Зважаючи на стрімке зростання фіатного курсу BTC, навіть людина з помірними запасами головного цифрового активу може сприйматися багатою через кілька років (коли курс буде на порядок вищим). Безумовно, це збільшує ризики шахрайських та злочинних атак на біткоїнера (які можуть мати найрізноманітніші форми). Тож краще їх просто попередити від самого початку.

Інший важливий аспект – це приватність, яку цінують більшість власників BTC. Наприклад, повне розголошення всіх своїх адрес із монетами робить дуже легким їх подальше відстеження. Це може створювати серйозні проблеми, й доведеться використовувати CoinJoin, міксери чи інші більш технічно складні технології, щоб захиститися від повного контролю.

До того ж не слід забувати й про те, що у транзакціях беруть участь декілька сторін (наприклад, ви можете відправити монети одному чи відразу декільком отримувачам). Тож якщо ваша приватність скомпрометована, то ви ще й створюєте загрози для інших біткоїнерів, яких тепер теж стає легше відстежити. Тому й важливо, щоб якомога більше користувачів мережі розуміли це й поводилися відповідально.

Є й чимало психологічних моментів. Зокрема, ваші проблеми під час ведмежих ринків навряд чи когось хвилюватимуть, а от прибутки під час бичачих ралі сприйматимуться на зразок виграшу в лотерею (хоча, звичайно, стратегія Hodl не має нічого спільного ані з вдачею, ані з азартними іграми). Тож щоб уникнути заздрощів чи тиску щодо того, на які «важливі» цілі вам слід витратити свої BTC, запаси не слід розкривати. За інших рівних умов, стосунки з іншими людьми також будуть кращі без надання такої інформації.

Якщо мова йде про інвестування та підприємницьку діяльність, то ті підприємці чи компанії, що не розкривають усю структуру власних резервів, можуть мати перевагу над конкурентами. Тут, правда, слід зважати на вид бізнесу та регулювання, адже публічні компанії, наприклад, повинні розкривати цю інформацію. Але у тих випадках, коли нерозкриття інформації не створює негативних юридичних наслідків, саме так і слід вчиняти.

Як відповідають біткоїнери

Якщо вам все ж ставлять недоречні питання про ваші резерви, як на них відповідати? Тут немає універсального варіанта, але більшість біткоїнерів намагаються відповісти у жартівливому стилі. Наприклад, досить популярним є варіант: «У мене були біткоїни, але я стратив їх під нещасного випадку на човні». У такий спосіб моделюється ймовірна ситуація втрати власного холодного гаманця та приватних ключів до монет.

Іншою розповсюдженою відповіддю є «недостатньо». Так, ви визнаєте, що володієте біткоїнами, але не надаєте жодної інформації щодо того, коли, як і скільки монет ви купували чи витрачали. До того ж всі біткоїнери дійсно вважають, що їхні запаси недостатні, і краще б було мати монет ще більше – тож це й найбільш правдива репліка.

Деякі члени спільноти взагалі можуть пожартувати та удати, що не розуміють, про що йде мова. Наприклад: «Що ти кажеш? Бетховен? Він начебто музику писав». Отже, можете використовувати власну фантазію й обирати ту опцію, що найбільш доречна у конкретній ситуації. Як то кажуть, «гроші люблять тишу», й це особливо важливо при володінні біткоїнами.

Що у підсумку

Біткоїнери нікому не розкривають власні резерви, й це правильно як з огляду власної безпеки, так і розвитку ком’юніті та поваги до інших. З переходом на стандарт Біткоїна розуміння важливості приватності та захисту фінансової інформації також поступово зростатиме. А якщо ви ще новачок у цій сфері, то найгіршим питанням було б саме: «Скільки у тебе біткоїнів?». А от усі інші питання про протокол Біткоїна, гаманці, майнінг та багато іншого є доречними, і тут не слід соромитися.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024