Seed-фраза в ДНК: Біткоїн як інформація

Seed-фраза в ДНК: Біткоїн як інформація

Ваші приватні ключі Біткоїна – це просто частини випадкової інформації. Інформація може кодуватися та зберігатися нескінченною кількістю способів, у тому числі за допомогою ДНК.

Нещодавно я перетворив seed-фразу Біткоїна на послідовність ДНК просто тому, що можу. Seed-фразу з 12 слів можна зберігати всього в 48 нуклеотидах ДНК, використовуючи лише перші чотири літери seed-слів BIP39. (Для порівняння: середня довжина гена становить кілька тисяч нуклеотидів, а повний геном людини містить понад 3 мільярди нуклеотидів). Будь-який аспірант-генетик міг би всього за кілька днів перетворити мою послідовність seed-слів на справжній ланцюг ДНК і вставити цю ДНК в кишкову паличку або вибрати будь-якого іншого носія для зберігання (і розмноження) всередині живого організму.

ДНК – це лише один зі способів зберігання та передачі інформації. Існує безліч інших способів, і як тільки інформація поширюється, зупинити її практично неможливо. Тому неможливо зупинити Біткоїн у глобальному масштабі за допомогою регулювання, законодавства чи навіть насильства. Сам факт того, що ви можете зберігати закритий ключ Біткоїна в ДНК, демонструє марність спроб заборонити Біткоїн. Інформацію, випущену на волю, важко стримати.

Seed-фраза в ДНК: Біткоїн як інформація

Але чому її так важко стримати? Можливо тому, що інформація – це фундаментальна сутність Всесвіту. Протягом століть вчені вважали, що Всесвіт складається лише з матерії та енергії. Сьогодні ми знаємо, що вона складається з матерії, енергії та інформації. Інформація може зберігатися в матерії та передаватися за допомогою енергії, але сама інформація не є ні тим, ні іншим. Ейнштейн показав нам, що матерія та енергія взаємозамінні (E=mc2), але в цілому не можуть бути ані створені, ані знищені. Своєю чергою, інформацію можна створювати та знищувати, але зробити це непросто. І коли інформація поширюється, її стає дедалі важче знищити.

Компоненти інформації

Інформація призначена для надсилання та отримання між двома чи більше сторонами. Це робиться відправником з певною метою і має на меті стимулювати дії одержувача. Інформація складається з п'яти ієрархічних компонентів:

  1. Точність
  2. Синтаксис (код чи граматика)
  3. Семантика (значення)
  4. Прагматика (дія)
  5. Апобетика (мета)

Точність

Точність – це найнижчий елемент інформації, але вона абсолютно необхідна для успішної передачі. Пам'ятаєте фразу «Ти мене чуєш?» Завдяки технічному прогресу низька точність зрештою перетворилася на високу (яка дивним чином стала бездротовою точністю або Wi-Fi). Зазвичай ми не переймаємося точністю, якщо вона не відсутня.

Seed-фраза в ДНК: Біткоїн як інформація

Код та мова

Синтаксис означає код або граматику, що використовуються для передачі інформації. Код – це набір символів, які представляють взаємопов'язані у часі чи просторі біти інформації. Тобто символи можуть бути пов'язані у часі чи просторі для досягнення наступного рівня інформації (семантики). Використовувані символи можуть сильно відрізнятися. До них відносяться, серед іншого, літери в алфавіті, жести рук (наприклад, мова жестів), музичні ноти (наприклад, на телефонах з тональним набором) або нуклеотиди ДНК і РНК. Кількість використовуваних символів також може бути різною. У більшості алфавітів використовується 20–35 літер, у нуклеотидному коді використовуються чотири хімічні речовини (скорочено A, U, C та G), а у двійковому коді, який використовується комп'ютерами, всього два символи (0 і 1), які позначають увімкнений та вимкнений стани. Кількість і тип використовуваних вибираються не випадково. Наприклад, вони можуть визначатися способом передачі чи задоволенням конкретної потреби.

Загальний код необхідний для успішної передачі інформації. Тобто код повинен бути відомий як відправнику, так і одержувачу. Крім того, оскільки код сам по собі не є інформацією, а лише її постачальником, будь-який окремий код можна перетворити на будь-який інший код. Наприклад, письмові людські мови можна перекладати з однієї на іншу:

Іди та прокричи це з гори…

Va le dire sur la montagne…

Ve a contario en la montaña…

Наведену вище фразу також можна перекласти за допомогою людських очей, мозку і рота із символів на сторінці у звукові хвилі (акустичні символи) у повітрі, які можна вловити мікрофоном і перетворити на електричні сигнали у проводах, а потім радіохвилі, які передаються через космос та вловлюються антеною на космічній станції, перетворюються назад на електричні сигнали, а потім перетворюються динаміком назад на звукові хвилі, які можуть почути вуха людини. У вухах космонавта сигнал перетворюється з хвиль повітря на коливальні хвилі у завитці, а потім на електричні нервові імпульси, які передаються в мозок для інтерпретації нейронами. У мозку ці нейрони якимось чином надають сенсу вихідному ланцюжку символів, що виводить нас на наступний рівень інформації: семантику або значення.

Семантика, прагматика та апобетика

Семантика – це значення чи намір повідомлення (рядка символів). Надання значення символам – це розумовий процес. Це відбувається не на машинному рівні, а на людському. Коли ви читаєте книгу, вас не цікавить точність (якщо її не бракує) або синтаксис (якщо граматика не жахлива або ви не розумієте мову). Натомість вас цікавить зміст, який передається повідомленням, тобто семантика. Хоча комп'ютери можуть легко зберігати та передавати інформацію і навіть виконувати логічні операції за допомогою транзисторів, вони не можуть осмислено інтерпретувати інформацію так, як це може робити людина. Чи розуміють вузли Raspberry Pi, апаратні гаманці або ASIC Біткоїн так, як людина? Думаю ні.

Мета осмисленої комунікації – спонукати отримувача до певної дії. Ця мета представляє прагматичний рівень інформації. Причина, чому відправник хоче викликати цю реакцію, полягає у меті інформації, яка є апобетичним рівнем інформації. Цей вищий рівень інформації вимагає справжнього інтелекту обох сторін, навіть волі. Чи зможуть колись комп'ютери мати волю, наразі невідомо.

«Іди та прокричи це з гори…» – це рядок символів (коду), який створює осмислене повідомлення (семантика), при цьому відправник очікує (апобетика) певної відповіді від одержувача (прагматика). Повідомлення можна отримати лише у тому випадку, якщо його передано належним чином (хороша точність).

Біткоїн як інформація

Біткоїн (програма) – це комп'ютерний код, написаний певною мовою програмування. Біткоїн – це інформація, від програмного забезпечення до блокчейну та ключів від гаманців. Цю інформацію можна зберігати, передавати та відтворювати на флеш-накопичувачах, друкованих книгах або молекулах ДНК. Оскільки він настільки розосереджений, знищити його практично неможливо. Політикам і банкірам це може не подобатися, але джина випущено із пляшки, і його вже неможливо зупинити. Як кажуть, ви можете не використовувати Біткоїн, але не можете заборонити іншим.

Точність та синтаксис – це оперативні частини інформації. Семантика, прагматика та апобетика – це вищі рівні інформації, пов'язані з цілями та реакціями розумних істот, які базуються на значенні повідомлення. У Біткоїні точність – або чіткість передачі – досягається за допомогою Інтернету, що з'єднує мережу вузлів, майнерів та гаманців. Синтаксис Біткоїна складається з мов кодування, що використовуються для написання та виконання Bitcoin Core та пов'язаного з ним програмного забезпечення на цих пристроях. Сенс або семантика Біткоїна – це рідкісний, незмінний цифровий токен. Вищі цілі Біткоїна – прагматика та апобетика – проявляються у користувачах, які керують майнерами, вузлами та гаманцями, які мотивовані та прагнуть захистити свої кошти від крадіжки чи знецінення.

Сьогодні Інтернет є зрілою і високоточною системою зв'язку. Його неможливо знищити, не знищивши одночасно людство, яким ми його знаємо. Комп'ютерні коди та мови, які використовує Біткоїн, достатньо поширені, тому усунути їх практично неможливо. Але навіть якби можна було якимось чином зруйнувати точність та синтаксис мережі, ідея Біткоїна – семантика, прагматика та апобетика – надто широко поширена, щоб її можна було зупинити. Вона проникла в голови мільйонів людей по всьому світу. Можна було б знищити Інтернет і кожен жорсткий диск, на якому зберігається блокчейн, і кожен комп'ютер, на якому працює Біткоїн. Але крім цього доведеться вистежити кожного біткоїнера, щоб викорінити ідею Біткоїна.

Це гостьовий пост Деніела Хауелла. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024