Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta

Зустрічайте Bitcoineta – парк транспортних засобів, місія яких полягає в поширенні інформації про Біткоїн. Курсуючи від Аргентини до Південної Африки, ці унікальні автомобілі є символом надії та фінансової грамотності.

Можливо, ви бачили це фото Майкла Сейлора в Біткоїн-фургоні та усміхненим хлопцем поряд з машиною:

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Аріель Агілар та La Bitcoineta European Edition на BTC Prague.

Ця машина – Bitcoineta European Edition, а веселий хлопець – Аріель Агілар. Аріель є частиною європейської команди Bitcoineta і раніше їздив на іншій схожій машині в Аргентині. Фактично, у світі існує п'ять автомобілів, які мають назву Bitcoineta (у деяких випадках перед ним стоїть іспанський означальний артикль «La»).

Аргентина: перша La Bitcoineta

Історія Bitcoineta починається з появи La Bitcoineta в Аргентині ще у 2017 році. Натхнена активністю американської Біткоїн-спільноти, Bitcoineta з'явилася після щорічної Латиноамериканської конференції (Labitconf), на якій візіонери обговорювали цю унікальну можливість поширення Біткоїн-освіти у віддалених регіонах. Озброївшись помаранчевим дизайном у стилі Біткоїна та місією з подолання розриву у фінансовій грамотності, La Bitcoineta вирушила в дорогу, щоб донести інформацію про потенційні переваги Біткоїна до сіл та міст, які часто залишалися осторонь ініціатив у галузі фінансової освіти. Це було більше ніж просто автомобіль; це був символ надії та розширення прав і можливостей для тих, хто має обмежений доступ до фінансових послуг.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Концептуальний малюнок La Bitcoineta, грудень 2017 року.

Аріель був частиною першої аргентинської команди Bitcoineta і провів кілька тижнів у дорозі. Початкова мрія про доступність Біткоїн-освіти навіть у віддалених районах Аргентини та інших країн Південної Америки збулася, і протягом наступних років команда La Bitcoineta взяла участь у десятках місцевих Біткоїн-мітапів.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Перша La Bitcoineta з Аргентини.

Наприкінці 2018 року стався один серйозний інцидент, коли в припарковану Bitcoineta на стоянці в Пуерто-Мадрін вʼїхав інший автомобіль. Машина отримала значні пошкодження, але оскільки команда була налаштована рішуче, ніщо не могло завадити їй продовжувати свою місію. Свідченням рішучості та стійкості аргентинської команди є той факт, що автомобіль був швидко відновлений і невдовзі після цього повернувся на свій помаранчевий шлях.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Аргентинська Bitcoineta після аварії (ніхто не постраждав); невдовзі автомобіль був відновлений.

За більш ніж 5 років існування аргентинської Bitcoineta вона здолала понад 80 000 кілометрів – і, як ми побачимо згодом, надихнула безліч подібних ініціатив у всьому світі.

Слідкувати за La Bitcoineta:

Твіттер: https://twitter.com/labitcoineta

Інстаграм: https://www.instagram.com/bitcoineta/

Сальвадор: Bitcoin Beach

На початку 2021 року президент Сальвадору прийняв Закон про Біткоїн, зробивши біткоїн законним платіжним засобом у країні. Команда Labitconf вирішила відзначити цей важливий крок, провівши щорічну конференцію у Сан-Сальвадорі, столиці Сальвадору. З цієї нагоди, аргентинська команда Bitcoineta запланувала сміливу 7000-кілометрову подорож, щоб відвідати країну Біткоїна на культовому Біткоїн-автомобілі.

Однак, перетнути таку кількість кордонів, що розділяють Аргентину та Сальвадор, виявилося неможливим, оскільки багато урядів ще не скасували обмеження на поїздки через пандемію Covid. Тому за два тижні до події у листопаді команда Labitconf вирішила профінансувати другу Bitcoineta безпосередньо в Сальвадорі в рамках циклічної економіки Bitcoin Beach. Так зʼявилася друга Bitcoineta.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Сальвадорська Bitcoineta розташована в регіоні Ель-Зонте, де зосереджена циркулярна економіка Bitcoin Beach.

Яскравий мікроавтобус Volkswagen був подарований команді Bitcoin Beach, яка використовує його для потреб своєї економіки замкнутого циклу в Ель-Зонте.

Слідкувати за Bitcoin Beach:

Твіттер: https://twitter.com/Bitcoinbeach

Південна Африка: проєкт Bitcoin Ekasi

Наприкінці 2021 року відбулася ще одна важлива подія для масового впровадження біткоїна. На іншому кінці планети, у Південній Африці, Герман Вів'є ініціював проєкт Bitcoin Ekasi. «Ekasi» – це розмовний термін для позначення селища, а селище в контексті Південної Африки – це слаборозвинена міська територія з переважно чорношкірим населенням, пережиток сегрегаційного режиму апартеїду. Bitcoin Ekasi виник як спроба впровадити біткоїн в економіку містечка JCC Camp, розташованого в Моссел-Бей, і досяг великого успіху на цьому фронті.

Bitcoin Ekasi значною мірою був натхненний успіхом циркулярної економіки Bitcoin Beach у Сальвадорі, і повага була взаємною. Таким чином, команда Bitcoin Beach вирішила продовжити традицію, яку розпочала аргентинська команда Bitcoineta, і надала Bitcoin Ekasi кошти на власну Bitcoineta.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Bitcoineta для Bitcoin Ekasi на конференції «Adopting Bitcoin» у Кейптауні.
Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Bitcoineta для Bitcoin Ekasi на конференції «Adopting Bitcoin» у Кейптауні. На задньому плані – Герман Вів'є.
Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Південноафриканська Bitcoineta використовується для потреб Bitcoin Ekasi у селищі JCC Camp.

Bitcoin Ekasi виникла як партнерська організація Surfer Kids, некомерційної організації, місією якої є розширення прав та можливостей маргіналізованої молоді за допомогою серфінгу. Таким чином, Ekasi Bitcoineta частково слугує засобом залучення дітей до участі у змаганнях із серфінгу у Південній Африці. Важливою подією стала зустріч дітей з Джорді Смітом, одним із найуспішніших південноафриканських серферів у світі.

За збігом, південноафриканські серфери є цікавою демографічною групою для розуміння Біткоїна через їхні унікальні обставини та потреби. Щоб стати професійними серферами спортсменам необхідно відвідувати змагання за кордоном; але оскільки у Південній Африці діє жорсткий валютний контроль, часто буває непросто відправити гроші за кордон на поїздки та витрати на змагання. Транскордонний характер Біткоїна пропонує вирішення цих обмежень, надаючи користувачам альтернативні способи переміщення коштів через кордони без будь-яких перешкод.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Фотографію зроблено на чемпіонаті Південної Африки з серфінгу серед юніорів 2023 року.

Щоб дізнатися більше про Bitcoineta South Africa та пов'язані некомерційні проєкти, перегляньте документальний фільм «Lekker Feeling» Обрі Стробел:

Слідкувати за Bitcoin Ekasi:

Твіттер: https://twitter.com/BitcoinEkasi

Збір коштів: https://support.bitcoinekasi.com/

Bitcoineta Europa

Європейська Bitcoineta розпочала свій шлях на початку 2023 року, і Аріель Агілар став одним із головних ініціаторів цієї ідеї. На відміну від своїх попередників у Сальвадорі та Південній Африці, європейська Bitcoineta не фінансувалася попередньою командою, а натомість заручилася підтримкою окремих донорів, що відображає масовий підхід до поширення фінансової грамотності.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Європейська Bitcoineta має логотип Біткоїна, який важко не помітити, а також напис «Біткоїн – це робота. Біткоїн – це час. Біткоїн – це надія».

Європейська Bitcoineta – це фургон Mercedes, прикрашений помітним логотипом Біткоїна та надихаючими повідомленнями, який є мобільним центром для навчання та дискусій на численних європейських Біткоїн-конференціях та місцевих мітапах. Як відомі біткоїнери, так і новачки в Біткоїні діляться своїми думками у його простому інтер'єрі, зміцнюючи відчуття товариства та співпраці.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Всередині європейської Bitcoineta можна знайти стіну слави, на якій відвідувачі можуть прочитати повідомлення видатних біткоїнерів.
Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Будь-який біткоїнер може написати своє повідомлення на «плебейській стіні» (якщо є місце).

Слідкувати за Bitcoineta Europa:

Твіттер: https://twitter.com/BitcoinetaEU

Інстаграм: https://www.instagram.com/bitcoinetaeu/

Гана: Bitcoineta West Africa

П'ята Bitcoineta, представлена в грудні 2023 року на Africa Bitcoin Conference в Гані, була подарована освітній ініціативі Ghanaian Bitcoin Cowries в рамках програми Trezor Academy.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Bitcoineta West Africa з'явилася в грудні 2023 року після Africa Bitcoin Conference.

Bitcoineta West Africa була профінансована доходами від лімітованого пристрою Trezor, призначеного тільки для біткоїна, який було розпродано протягом одного дня після його презентації на Біткоїн-конференції в Амстердамі.

Плануючи великий тур, який охопить Гану, Того, Бенін, Нігерію і, можливо, інші країни політичного та економічного союзу ЕКОВАС, Bitcoineta West Africa втілює дух співпраці та солідарності у сприянні прийняттю біткоїну та фінансової доступності на всьому глобальному Півдні.

Біткоїн на колесах: історія Bitcoineta
Bitcoineta West Africa в оточенні Біткоїн-ентузіастів на площі Чорної зірки в Аккрі, Гана.

Слідкувати за Bitcoineta у Західній Африці:

Твіттер: https://twitter.com/BitcoinetaWA

Інстаграм: https://www.instagram.com/bitcoinetawa/

Автомобілі Bitcoineta у всьому світі мають одну спільну місію: розширити можливості місцевих спільнот за допомогою навчання Біткоїну і, таким чином, покращити життя простих людей, які можуть мати гостру потребу в біткоїні, навіть не знаючи про це. Продовжуючи долати кордони та руйнувати бар'єри, Bitcoinetas є нагадуванням про силу низових ініціатив та важливість фінансової освіти у формуванні більш інклюзивного майбутнього. Традиція Bitcoinetas продовжуватиме процвітати, і ми сподіваємося, що найближчими роками ми всюди бачитимемо яскраво прикрашені Біткоїн-машини.

Це гостьовий пост Йозефа Тетека. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Після халвінгу біткоїн стане дефіцитнішим ніж золото Нова пропозиція біткоїна вперше перевершить золото після халвінгу у 2024 році. Спенсер Ніколз 15 квітня 2024
Як догми вбивають клітини мозку Як догми вбивають клітини мозку Усі культури потребують певної всеосяжної віри, для підтримки їх як єдиної ідентичності. Але коли цієї віри дотримуються сліпо, це призводить до стагнації та незгод. Шинобі 14 квітня 2024
Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024