Браян Армстронг: історія засновника біржі Coinbase

Браян Армстронг: історія засновника біржі Coinbase

Браян Армстронг – відомий американський підприємець. Натхненний Біткоїном, він зміг створити одну з найбільших на сьогоднішній день бірж – Coinbase.

Хто такий Браян Армстронг

Браян Армстронг на сьогоднішній день є однією з найвпливовіших фігур у світі цифрових валют. Вся справа в тому, що він є співзасновником і генеральним директором Coinbase – однієї з найбільших і найпопулярніших біткоїн-бірж у світі. Браян Армстронг розпочав свою кар'єру як розробник програмного забезпечення, а потім вирішив зосередитися на підприємництві, де зміг реалізувати свою пристрасть до технологій та фінансових інновацій. Під його керівництвом біржа Coinbase зросла зі стартапу до масштабної корпорації.

Браян Армстронг також активно займається питаннями регулювання, виступаючи за створення чітких і справедливих правил, які могли б сприяти інноваціям та захисту інвесторів, не пригнічуючи при цьому розвиток галузі.

Браян Армстронг: історія засновника біржі Coinbase
Джерело: соцмережа X.

Біографія

Браян Армстронг народився 25 січня 1983 року в Сан-Хосе, штат Каліфорнія. Ще під час навчання у школі він виявляв схильність до підприємництва та програмування. У шкільному віці він уже розробляв сайти для малого бізнесу, а щоби батьки його менше турбували, орендував з цією метою у сусідів гараж.

У 2001 році Браян Армстронг вступив до Університету Райса і вже 2005 року здобув ступінь бакалавра в галузі комп'ютерних наук та економіки. Однак він вирішив продовжити освіту та довчився до магістра комп'ютерних наук, закінчивши навчання у 2006 році.

Ще під час навчання в університеті він встиг пройти стажування у таких компаніях, як IBM, Deloitte та Airbnb. Використовуючи отриманий досвід, Браян Армстронг разом з другом Джоном Нельсоном організував сервіс UniversityTutor.com, де залишався генеральним директором аж до 2012 року. Послуга дозволяла викладачам створити оголошення та пропонувати свої послуги потенційним клієнтам-студентам. Платформа також допомагала шукати репетиторів з різних опцій та писати їм повідомлення.

Перше знайомство з Біткоїном

Уперше Браян Армстронг дізнався про Біткоїн на Різдво 2010 року. Тоді він був у гостях у батьків у Сан-Хосе і натрапив на статтю «Bitcoin White Paper» – програмний документ Сатоші Накамото, в якому детально розписано роботу мережі Біткоїна. Нова сфера, що відкрилася, поєднала в собі те, чим любив займатися Браян Армстронг, – програмування та підприємництво.

«Коли я вперше прочитав White Paper Біткоїна у 2010 році, однією з перших думок, яка спала мені на думку, була: «Вау, це може бути ключем до економічної свободи та створення нової, кращої фінансової інфраструктури для всього світу», – поділився спогадами Браян Армстронг.

Перше, де він вирішив застосувати свої навички, було створення мобільного біткоїн-гаманця. Але застосунок вийшов небезпечним і малоефективним. Проте Браян Армстронг не зневірився і вирішив створити торговельний майданчик. На той час на ринку була лише біржа Mt. Gox, яка працювала з великими затримками і часто зазнавала хакерських атак. Тому новий продукт, на думку Браяна Армстронга, обов'язково мав стати успішним.

Створення та розвиток Coinbase

Браян Армстронг: історія засновника біржі Coinbase
Джерело: соцмережа X.

Проєкт Coinbase отримав фінансову підтримку від бізнес-інкубатора Y Combinator під керівництвом Пола Грема, великого прихильника децентралізації, відкритого коду та вільного інтернету. Полу Грему сподобалася ідея, і він виділив $150 000 на відшліфування та запуск. Існує навіть пам'ятне оголошення про реєстрацію Coinbase. Там Браян Армстронг назвав свій стартап PayPal для Біткоїна. У жовтні 2012 року на торговельному майданчику стартували перші операції з BTC. До Браяна Армстронга як співзасновник приєднався Фред Ерсам, з яким він познайомився на Reddit у процесі обговорення комп'ютерних ігор.

Згодом біржа залучила фінансування від великих гравців, серед яких Union Square Ventures, Ribbit Capital та Andreessen Horowitz.

У травні 2013 року відбувся перший раунд інвестицій на суму $5 млн і одразу за ним другий, значно більший, на $25 млн, який очолило відділення фонду Andreessen Horowitz. Рання ставка принесла інвестору $6 млрд і перше місце у Midas List журналу Forbes.

Але далеко не всі були в захваті. Наприклад, компанія Apple більше, ніж на пів року видалила застосунок Coinbase з AppStore лише через місяць після розміщення. Також у користувачів Coinbase були претензії до компанії через погане обслуговування. Але попри труднощі, за рік фірма уклала договір із кількома великими компаніями, а 2015 року запустила Coinbase Exchange – біржу для професійних трейдерів – і вийшла за межі США до Канади та Сінгапуру.

У листопаді 2018 року платформа Coinbase оцінювалася вже у $8 млрд, що було у вісім разів більше за ту мету, яку собі ставив Браян Армстронг.

Сьогодні Coinbase – друга за величиною торгового обсягу біржа після Binance і третя за загальним балансом біткоїнів у світі.

Браян Армстронг: історія засновника біржі Coinbase
Баланс біткоїнів на біржах. Джерело: CoinGlass.

Також сьогодні Coinbase займається впровадженням технології Lighting Network та планує вийти на ринок BTC-ф'ючерсів. До досягнень компанії також можна зарахувати те, що пенсійний фонд Південної Кореї вирішив придбати її акції майже на $20 млн, а на ринку біткоїн-ETF вона стала першим кастодіаном для емітентів біржових фондів.

За що критикують Coinbase

У Біткоїн-спільноті компанію Браяна Армстронга повсякчас критикують за «надмірну» співпрацю з регуляторними органами США. Біткоїнери побоюються, що тісна взаємодія з владою може призвести до появи суворих нормативних обмежень, які можуть підірвати свободу та незалежність користувачів під час здійснення транзакцій. Також є занепокоєння, що дані про транзакції та користувацька інформація можуть стати доступними урядовим органам, що суперечить принципам Біткоїна, зокрема, в контексті захисту особистої фінансової приватності.

Втім останнім часом відносини Браяна Армстронга та регуляторів не можна назвати рівними. Він вимагає від Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) чітких правил для індустрії, у відповідь комісія ігнорує компанію та надсилає неоднозначні відписки.

Статки Браяна Армстронга

За даними Forbes, капітал Браяна Армстронга оцінюється сьогодні в $11 млрд, і він посідає 190-те місце в списку найбагатших людей планети. Варто зауважити, що його статки залежать від стану ринку цифрових валют і акцій його компанії.

Браян Армстронг: історія засновника біржі Coinbase
Статки Браяна Армстронга. Джерело: Forbes.

Однак, судячи з його слів, матеріальне багатство – не найголовніше у його житті. Браян Армстронг підписав «Присягу дарування». Це ініціатива Воррена Баффета та Білла Гейтса, згідно з якою на благодійність має йти не менше 50% капіталу. До того ж Браян Армстронг створив свою благодійну організацію Give Crypto, через яку за останні два роки пожертвував $4 млн на боротьбу з бідністю.

Підбиваючи підсумки

Браян Армстронг: історія засновника біржі Coinbase
Джерело: соцмережа X.

Браян Армстронг вплинув на розвиток Біткоїн-індустрії, ставши у цій сфері ключовою фігурою завдяки своєму підприємницькому підходу та інноваціям у галузі цифрових активів. Його керівництво платформою для обміну та зберігання біткоїна спричинило підвищення доступності та зручності використання BTC для широкого кола користувачів.

Активно виступаючи на численних конференціях, Браян Армстронг просуває ідею інтеграції Біткоїн-технологій у традиційну фінансову систему, надаючи інструменти для безпечної взаємодії з цифровим ринком. Його зусилля у галузі освіти, регулятивних ініціатив та підтримки інновацій відіграли важливу роль у формуванні нинішнього ландшафту індустрії.

Майбутнє біткоїн-кредитування Майбутнє біткоїн-кредитування Зі зростанням капіталізації біткоїна та його ширшим прийняттям у світі збільшується попит на його використання у вигляді застави при наданні/отриманні позик. Проте сучасна банківська система має занадто багато проблем, які можна розв’язані лише при переході на стандарт Біткоїна. Дмитро Харьков 15 квітня 2024
Біткоїн проти диктатури Біткоїн проти диктатури Навіть у XXI столітті у світі існують авторитарні та тоталітарні режими, що становлять небезпеку не лише для своїх громадян, а й для жителів інших країн. Проте з появою Біткоїна з’являється можливість протистояти їхньому шкідливому впливу, принаймні у фінансовій сфері. Дмитро Харьков 12 квітня 2024
Найвідоміші Біткоїн-наставники Найвідоміші Біткоїн-наставники Наставники у Біткоїн-спільноті – це люди, яку виконують важливу просвітницьку роль та допомагають іншим зрозуміти, що таке Біткоїн та як він може покращити їхнє життя. Володимир Гришенко 11 квітня 2024