Аніта Пош: історія першого Біткоїн-місіонера

Аніта Пош: історія першого Біткоїн-місіонера

Аніта Пош однією з перших почала відвідувати Африку з освітньою Біткоїн-місією. В межах ініціативи Bitcoin for Fairness вона намагається донести до місцевого населення всі переваги головного цифрового активу.

Хто така Аніта Пош

Аніта Пош – відома Біткоїн-педагогиня, засновниця ініціативи Bitcoin for Fairness («Біткоїн за справедливість») (BFF), метою якої є навчання та надання ресурсів для недостатньо обслуговуваних спільнот по всьому світу, щоб дати їм можливість використовувати Біткоїн як надійний і доступний засіб збереження вартості та обміну. Аніта Пош переконана, що Біткоїн може надати людям доступний фінансовий інструмент, який не залежить від традиційних банківських систем та державного контролю.

У межах своєї роботи Аніта Пош активно подорожує різними країнами, охоплюючи регіони з високим рівнем фінансової нестабільності та політичних конфліктів, щоб особисто навчати людей використанню Біткоїна. Вона розробляє освітні програми та матеріали, організовує воркшопи та семінари для широкої аудиторії – від користувачів-початківців до просунутих ентузіастів.

Біографія та знайомство з Біткоїном

Аніта Пош: історія першого Біткоїн-місіонера
Аніта Пош під час одного зі своїх візитів до Африки. Джерело: соцмережа X.

Аніта Пош народилася в Австрії. До знайомства з Біткоїном її робота була зосереджена на вебдизайні та онлайн-підприємництві. Вперше про головний цифровий актив жінка дізналася у 2011 році, прочитавши про нього у статті. Тоді вона не зовсім зрозуміла його суть і дійшла висновку, що це просто ще один PayPal.

Потім у квітні 2017 року на конференції Аніта Пош почула доповідь про Біткоїн і блокчейн, а також про їхній вплив на суспільство та технології. Цього разу вона вже була відкрита для нових знань.

«Я була онлайн-підприємницею та вебдизайнеркою протягом 20 років і шукала нові цікаві теми як основу для своєї роботи. Я одразу зрозуміла, що відкритий протокол, який не підлягає цензурі, сумісний, не вимагає дозволів, – це інструмент, який може забезпечити рівні умови для всіх у всьому світі», – поділилася вона спогадами.

Аніта Пош зрозуміла, що технологія, яка не потребує дозволу, не схильна до інфляції, яка є глобальними інтернет-грошима, може звільнити мільярди людей, позбавлених прав. За її словами, Біткоїн – це «нестримні гроші», якими може користуватися будь-яка людина, незалежно від того, ким вона є. Він нейтральний, не контролюється жодною компанією чи урядом і водночас є інтернет-протоколом, фінансовими рейками, створеними для загального блага. Аніта Пош зрозуміла, що хоче брати активну участь в освітніх програмах, ставши Біткоїн-наставницею.

Аніта Пош: історія першого Біткоїн-місіонера
Джерело: соцмережа X.

У 2020 році – вона стала першою біткоїнеркою, яка відвідала африканську країну Зімбабве. Вона три тижні прожила в цій країні та, вивчивши ситуацію, з'ясувала, що багато її мешканців не мають доступу до банківських рахунків або вирішили відмовитися від банківських послуг через високі комісії та бюрократію.

Після візиту до Зімбабве її припущення про те, що Біткоїн більше за все потрібен Глобальному Півдню, підтвердилося. Аніта Пош виявила, що африканська нація перебуває у тяжкому становищі через клептократичну правлячу еліту, яка десятиліттями обманювала та крала у свого народу, знецінюючи національну валюту. Попри це корупція та військова підтримка дозволили правлячій верхівці залишатися при владі понад 40 років.

Ініціатива Bitcoin For Fairness

2021 року в Аніти Пош виникла ідея принести знання про Біткоїн до Африки, зосередивши увагу на розвитку співтовариств на місцях та підключенні їх до глобального Біткоїн-ком'юніті. Елізабет Старк із Lightning Labs порадила їй подати заявку на грант у Human Rights Foundation (HRF), який потім став першим донором, що підтримав проєкт Bitcoin for Fairness.

Аніта Пош: історія першого Біткоїн-місіонера
Джерело: соцмережа X.

Bitcoin For Fairness – це некомерційна ініціатива, що підвищує обізнаність та розуміння Біткоїна для мешканців країн, що розвиваються. Цей проєкт ставить своїм завданням навчання та надання ресурсів маргіналізованим і недостатньо обслуговуваним співтовариствам по всьому світу, щоб дати їм можливість скористатися Біткоїном як інструментом фінансової незалежності та стійкості. BFF прагне зруйнувати існуючі бар'єри, що заважають доступу до фінансових послуг, і пропонує Біткоїн як альтернативний засіб, здатний забезпечити безпечне зберігання коштів, відправлення та отримання платежів без потреби покладатися на традиційні фінансові інституції або стикатися з високими комісіями та обмеженнями.

Успіхи програми

За досить короткий час Аніта Пош відвідала з навчальними місіями Зімбабве, Гану, Нігерію, Кенію та ПАР. Вона розповідала про філософію Біткоїна та його основні відмінні риси від криптовалют, проводила практичні заняття, пояснюючи, як переказувати кошти, користуватися гаманцями, що таке технологія Lighting Network тощо. На її зустрічі приходили десятки студентів місцевих вузів, підприємців і пересічних людей.

«Завдяки моїй роботі зімбабвійський фермер, який володіє сонячною електростанцією, об'єднався з кимось із міжнародного співтовариства. У результаті йому пожертвували шість ASIC-майнерів. З червня 2022 року ці пристрої видобувають йому біткоїни за допомогою сонячної енергії», – розповіла Аніта Пош.

Про свою подорож Африкою Аніта Пош зняла документальний фільм, який був високо оцінений представниками Біткоїн-комьюніті.

Підбиваючи підсумки

Програма Bitcoin for Fairness Аніти Пош відіграла значну роль у розвитку Біткоїн-спільнот в Африці, надаючи освітні ресурси й інструменти для розуміння та використання Біткоїна як засобу фінансової незалежності та справедливості. Ця ініціатива впливає на поліпшення фінансового благополуччя африканських спільнот, здебільшого в регіонах з обмеженим доступом до традиційних банківських послуг і високим ступенем фінансової нестабільності. Зусилля Аніти Пош не тільки сприяють зростанню поінформованості та розуміння Біткоїна серед населення Африки, а й стимулюють розвиток місцевих біткоїн-екосистем, вкладаючи в основу для ширшого прийняття та інтеграції BTC у повсякденну економічну діяльність регіону.

Чому не слід ставати альткоїнером Чому не слід ставати альткоїнером Агресивна реклама різноманітних криптопроєктів заохочує людей купувати альткоїни або брати участь в інших сумнівних «криптоініціативах». Проте цей шлях є вкрай небезпечним. Дмитро Харьков 18 квітня 2024
Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Схвалення біткоїн-ETF у Гонконзі: чому це важливо Цього тижня кілька інвестиційних компаній Гонконгу повідомили, що їхні заявки на спотовий біткоїн-ETF затвердив регулятор. Це важлива подія, що матиме значний влив на Біткоїн-індустрію. Дмитро Харьков 17 квітня 2024
Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей: історія «батька» криптографії Тімоті Мей був одним із творців криптографії та засновником руху шифропанків. Усі ці ініціативи дали поштовх розвитку децентралізованих фінансів та відіграли значну роль у появі Біткоїна. Володимир Гришенко 16 квітня 2024