Біткоїн-ETF: десятиліття боротьби за легітимність

Біткоїн-ETF: десятиліття боротьби за легітимність

Мрія про біткоїн-ETF стає реальністю. Що буде далі із криптореволюцією?

Криптореволюція нарешті досягла нового рівня, коли в січні 2024 року SEC схвалила 11 спотових біткоїн-ETF. Глобальні інвестори наводнили ринок, як ніколи раніше, вклавши майже 5 мільярдів доларів у перший же день торгів. Результатом стала синергія між традиційними фінансами та цифровими активами, і в міру подальшого розвитку ринку для криптовалют відчиняться двері нових можливостей. Це знаменує кінець десятирічної боротьби за легітимність, демонструючи прогрес не лише у самій блокчейн-технології, а й у сприйнятті грошей суспільством. Біткоїн нікуди не подінеться.

У перші роки існування Біткоїна багато криптоінвесторів вважали, що Уолл-Стріт потрібен Біткоїн, але не навпаки. Цей односторонній любовний зв'язок продовжувався якийсь час, але в основному через відсутність чіткого законодавства.

Перехід від традиційних фінансів до криптовалюти завжди був обмеженим і обережним, оскільки щоразу, коли відбувалася корекція ринку, експерти з Уолл-Стріт з радістю заявляли: «Біткоїн мертвий» або «бульбашка нарешті лопнула». Згідно з дослідженнями Binance, передбачувана «смерть» Біткоїна відбувалася щонайменше 400 разів, але кожне відродження і бичачий ріст не похитнули скептицизм щодо цієї нової технології. Традиційні фінанси, схоже, нарешті змушені визнати, що світ змінився з часів останньої глобальної фінансової кризи та готові до криптовалюти.

Але тепер, коли з'явився біткоїн-ETF, криптоіндустрія по-різному реагує на цю подію. Це був досить довгий шлях. Спроби прийняття ETF розпочалися ще у 2013 році із запуском Grayscale Bitcoin Trust. Спотова заявка Gemini того ж року була зрештою відхилена у 2017 році. Потім у 2021 році було запущено перший ф'ючерсний ETF, що підготувало ґрунт для можливого схвалення спотового фонду цього місяця.

З моменту першого схвалення багато ранніх криптоінвесторів виступили проти спотових ETF. Вони продовжують дотримуватися переконання «не ваші ключі, не ваші монети». Зрештою, їх турбує те, що мейнстримна інституціоналізація, яку представляють ці ETF, кине виклик концепції децентралізації, якою так дорожать в криптоспільноті.

Біткоїн-інвестори мають рацію, проявляючи обережність щодо централізації, і ми дійсно рухаємося в новому напрямку, приймаючи традиційні фінанси. Замість того, щоб дотримуватись застарілих переконань, для Біткоїн-індустрії настав час трансформувати чинну застарілу інфраструктуру та зосередитися на тому, щоб заохотити більше людей до використання переваг цифрових активів.

Ми не повинні забувати, що однією з фундаментальних цілей Біткоїна була фінансова доступність та допомога тим, хто не має доступу до банківських послуг. Але тепер, з урахуванням високої вартості комісій за транзакції в мережі Біткоїна і все більш монополізованої індустрії майнінгу, маятник схиляється на користь тих, хто має найбільше ресурсів і масштабність діяльності.

З усім тим, Біткоїн перетворився на потужний засіб заощадження, який охоплює як криптовалюту, так і традиційні фінанси, і інституційні інвестори поспішають накопичити якнайбільше криптовалюти. Все це добре для зростання та розвитку індустрії, але люди, для яких технологія була розроблена в першу чергу, застрягли на одному місці.

Біткоїн також зіткнувся з багатьма іншими проблемами, пов'язаними з технічними аспектами, такими як загроза численних форків, дебати щодо збільшення розміру блоку, а також із заборонами, накладеними низкою національних держав. Зі схваленням спотових ETF глобальне нормативно-правове середовище змінилося і тепер воно набагато більш відкрите і сприйнятливе для інвесторів у біткоїн.

У міру того, як біткоїн стає все більш популярним серед населення у формі різних фінансових продуктів, він надає рідкісну можливість безпосередньо допомогти тим, хто цього потребує. Від платіжних компаній до переходу до «зеленої» енергетики, Біткоїн може допомогти слабким економікам, підтримуючи їхні валютні резерви та відкриваючи нові інвестиційні можливості через пропозиції токенів безпеки та активів «реального світу». Інші інновації можуть включати випуск токенів, прив'язаних до біткоїна або стейблкоїнів, для використання у фінансових цілях. Цей список, як Біткоїн може вплинути на повсякденне життя людей, можна продовжити, включаючи їх у глобальну цифрову економіку, чому сприяє блокчейн-технологія.

Заглядаючи наперед, у наступне десятиліття, революція покращення життя в усьому світі за допомогою криптовалюти продовжиться. Ця індустрія на чолі з біткоїном продовжить змінювати розуміння мінливого макроекономічного середовища, геополітичних ризиків і, що найбільш важливо, складної концепції грошей. Індустрія досягла приголомшливого зростання і вже впливає на те, як ми взаємодіємо у суспільстві. Зміна світу іноді схожа на фільм, кінцівку якого ви не знаєте, але кожен ваш маленький крок вселяє у вас надію, що воно того варте.

Це гостьовий пост Івей Вана за участю Ніка Рака, головного операційного директора ContentFi Labs. Висловлені погляди є їхніми власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024