Сендвіч «Рубен» та активація CTV

Сендвіч «Рубен» та активація CTV

Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні.

Можливо, останнім часом ви помічали нову тенденцію у Біткоїн-Twitter: люди змінюють зображення своїх профілів на сендвіч «Рубен». Я поясню, що це означає, чому це важливо і чому вам слід подумати про те, щоб теж стати сендвічем «Рубен». Насамперед я повинен підкреслити: зображення сендвіча – це не NFT чи цифрові артефакти, це просто форма мистецтва, створена штучним інтелектом, яку кожен може використовувати безплатно.

Все почалося з Джеремі Рубіна (@JeremyRubin), творця OP_CTV та BIP119, а також подібності між прізвищем Рубіна та Рубеном. Що ви, мабуть, уже зрозуміли. Таким чином, використовуючи сендвіч як зображення профілю або емодзі 🥪, ви демонструєте свою підтримку CTV або пропозиції щодо оновлення LNHANCE. LNHANCE, написаний Брендоном Блеком (@reardencode), є комбінацією OP_CTV, OP_CSFS і OP_INTERNALKEY. Ця комбінація забезпечує трохи більшу гнучкість та програмованість, ніж просто OP_CTV, та додаткові можливості, такі як симетрія LN/eltoo.

Як відомо, Біткоїн має проблему масштабування і ковенанти, у тому числі CTV, можуть допомогти в цьому. Софтфорк Біткоїна з метою зміни правил консенсусу – це не швидкий та не простий процес. Але що таке консенсус? Це складне питання з багатьма нюансами, і відповідь залежатиме від того, кого ви запитаєте. У минулому існувала концепція приблизного консенсусу: як тільки зміна достатньо обговорена і більше не залишається розумних побоювань, які можна було б розвіяти, це означає, що приблизного консенсусу досягнуто. Деякі люди вважають, що консенсус досягається, коли бізнеси, такі як провайдери гаманців, біржі та майнери погоджуються на зміни. Або навіть тільки майнери, оскільки якби софтфорк був виконаний без підтримки більшості майнерів з хешування, блоки з важчого ланцюжка були б відхилені, і тоді ринок повинен буде вирішити, який біткоїн справжній. Це може бути дуже заплутано і складно, тому буде набагато простіше, якщо вдасться переконати майнерів підтримати оновлення. Насправді консенсус визначається економічною більшістю користувачів біткоїна, де певну роль відіграють звичайні користувачі, розробники, майнери, біржі, гаманці та інші власники біткоїна. Виміряти це дуже складно, якщо взагалі можливо. Однак слід спробувати оцінити рівень консенсусу на пропозицію, перш ніж намагатися його активувати.

У квітні 2022 Джеремі Рубін запропонував швидку пробну активацію CTV, але це не допомогло і призвело до великих суперечок щодо форку. Прискорена пробна версія – це коли остаточне рішення, активувати пропозицію софтфорку чи ні, приймається майнерами. Всього 5 місяців тому Taproot був активований за допомогою того ж швидкого пробного методу. Однак багато хто вважав, що все пройшло не дуже добре. Через кілька тижнів після того, як Джеремі оголосив про швидку пробну версію, він вирішив скасувати спробу активації. У 2022 році не було досягнуто консенсусу щодо CTV як зміни. Джеремі також випустив інструмент для користувачів, який дозволяє протистояти спробам активації CTV (User Resisted Softfork) за допомогою клієнта активації. Отже, через два роки спільнота розглядає ще одну спробу активації, але цього разу швидкого пробного методу не буде.

Отже, які альтернативні способи активації софтфорку? Для активації використовуються 2 BIP (пропозиції щодо покращення біткоїна): BIP8 та BIP9, я рекомендую їх прочитати. Taproot використовував BIP9 для швидкого тестування, яке ґрунтується на часових мітках для визначення періодів передачі сигналів підтримки від майнерів. Якщо період закінчується без досягнення порога активації, спроба не вдалася і софтфорк не відбувається. BIP8 використовує висоту блоку для оцінки періодів часу та може бути налаштований на збій після періоду без достатньої підтримки майнерів, як і BIP9. Або його можна налаштувати на активацію після певного періоду, навіть не досягнувши порога. Цей параметр називається «lockinontimeout» або стисло «lot». Якщо для нього встановлено значення true, софтфорк активується хай там що. Ця примусова активація називається UASF (активований користувачем софтфорк) і може бути успішною лише в довгостроковій перспективі, якщо економічна більшість в екосистемі Біткоїна погодиться зі зміною та оновить свої вузли. В іншому випадку ви не опинитеся в найважчому ланцюжку, оскільки майнери йтимуть за економічною більшістю і не оновлюватимуться, але якщо буде економічна більшість, яка підтримуватиме зміни, майнерам доведеться йти за ними з огляду на економічні стимули, бажаючи отримати максимально можливу комісію. В ідеалі майнери повинні надати достатню підтримку до закінчення періоду, і тоді драми з UASF можна буде уникнути. Саме загроза UASF змусила майнерів у 2017 році погодитись на оновлення Segwit та не збільшувати розмір блоку, як того хотіли Bcashers. (Так, технічно розмір блоку все ж таки трохи збільшився.)

Тепер ми коротко обговоримо параметри активації, які включають наступне: ім'я; бітовий номер версії; висота стартового блоку; висота блоку тайм-ауту періоду сигналу; мінімальна висота блоку активації; поріг блоку сигналу про підтримку; і, нарешті, чи є lockinontimeout справжнім або помилковим. Ім'я це просто номер BIP, у разі CTV – BIP119. Біт версії може бути будь-яким, який ще не використовується. Початок ще не визначений, я сподіваюся, що це може відбутись десь у 2024 році, проте, зрештою, це рішення спільноти. Тайм-аут підтримки з боку майнерів повинен становити не менше 1 року після запуску, дехто вважає, що 2 або більше років було б навіть краще. Знову ж таки, це рішення спільноти, і розробник клієнта повинен спробувати оцінити, з чим погодиться більшість. Я підтримую період від 1 до 2 років. Мінімальна висота активації – це ранній потенційний час, коли софтфорк може активуватися. Це може бути до закінчення періоду сигналу, одночасно з тайм-аутом або після тайм-ауту. Я вважаю вдалим період не менш як 6 місяців після початку висоти. Поріг – це кількість блоків за двотижневий період складності (2016 блоків), необхідна для активації через сигнал підтримки з боку майнерів. Зазвичай це 90 чи 95% блоків, 1815-1915 блоків у 2016 році. Це означає, що 90-95% хеш-потужності мережі має сигналізувати про підтримку оновлення протягом двотижневого періоду. Нарешті, як ми вже обговорювали, для параметра lockinontimeout, ймовірно, слід встановити значення true, якщо потрібно, щоб спільнота підтримала спробу активації.

То як бути впевненими у тому, що консенсус знайдено? Взаємодія зі спільнотою, спілкування з Біткоїн-компаніями та провайдерами послуг, а також різні способи сигналізування про онлайн-підтримку. Сендвіч «Рубен» – один із прикладів такої підтримки, і це цікавий та соціальний спосіб зробити це. Не бійтеся ставити запитання про те, що ви не розумієте або з чим не погоджуєтесь, пам'ятайте, що ми тут перевіряємо, а не просто довіряємо. Взаємодійте зі своїми улюбленими Біткоїн-компаніями, дізнайтесь їхню думку про CTV і обов'язково поділіться своєю, адже ви є клієнтом. Якщо ви розробник, ви можете переглянути код або створити доказ концепції CTV. Наразі можна отримати більш як 5 BTC, якщо ви зможете створити позитивний доказ концепції або негативний, який є шкідливим, а також виявити будь-які баги під час використання OP_CTV. Ця нагорода існує вже понад рік, і ніхто не виявив жодних багів. Ви можете знайти цю нагороду тут: https://bipbounty.org/bounties/1e101655-bad8-5147-82f7-f03145d567af/.

Звичайно, в децентралізованій системі, такій як Біткоїн, ми ніколи не можемо знати напевно, чи бажає економічна більшість змін, ми можемо тільки робити приблизні припущення і сподіватися на краще. Ми не дізнаємося, доки не спробуємо. Я вважаю, що ми або дуже близькі, або вже знайшли консенсус щодо CTV. Обов'язково зайдіть на utxos.org/signals та додайте своє ім'я або компанію до списку, ви можете дати свій сигнал «так» чи «ні». На цьому сайті ви також знайдете набагато більше інформації про ковенанти.

Це гостьовий пост George 203. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024