Інтерв'ю з Раяном Купмансом про цифровий артефакт «The Origin»

Інтерв'ю з Раяном Купмансом про цифровий артефакт «The Origin»

Інтерв'ю з Раяном Купмансом, проведене мистецтвознавцем Стівеном Рейссом, стосовно його останнього твору у галузі цифрового мистецтва «The Origin» («Походження»), створеному за допомогою inscriptions (записів).

У сучасному мистецтві, яке невпинно розвивається, лише деякі митці так вдало вловлюють суть змін і сталості, як Раян Купманс і Еліс Векселл. Їхні витвори мистецтва долають прірву між світом природи та міським занепадом. Вони заглиблюються у саме серце покинутих місць і перетворюють їх на цифрові шедеври, розмиваючи межі між реальністю та цифровою штучністю. Разом вони досліджують концепцію спадщини та збереження в епоху цифрових технологій, вносячи свої роботи до незмінного реєстру Біткоїна. Їхня остання робота «The Origin» – це демонстрація новаторського підходу до цифрового мистецтва. Він поєднує в собі фотографію, цифрову обробку та порядкову технологію Біткоїна (Ordinals) для створення динамічного витвору мистецтва, який відображає плин часу на руїнах італійської будівлі. Як першопроходці в цій галузі, Купманс і Векселл закликають нас переосмислити цінність і сталість мистецтва в епоху цифрових технологій і спонукають нас поставити під сумнів наші концепції часу, пам'яті та спадщини.

Інтерв'ю з Раяном Купмансом про цифровий артефакт «The Origin»

– Стівен Рейсс: Багато людей знають вас за вашою серією цифрових робіт «The Wild Within», яку ви створили разом з Еліс Векселл. Розкажіть, як вам спала на думку ідея створювати витвори мистецтва з використанням занедбаної архітектури.

– Раян Купманс: «The Wild Within» – це серія цифрових творів мистецтва, які вдихають нове життя в покинуті будівлі минулої епохи. Після 15 років роботи фотографом-документалістом я відчув бажання створювати роботи, які б передбачали творче втручання, а не просто дозволяли бути «свідком реального світу».

Сфотографувавши кілька занедбаних будівель у Грузії, ми зрозуміли, що можна провести додаткову концептуальну роботу, щоб покращити зображення і по-справжньому підкреслити настрій, який ми відчули, досліджуючи ці руїни.

Результатом став проєкт The Wild Within, започаткований з моєю дружиною Еліс Векселл, в рамках якого ми фотографуємо реальні місцевості в країнах, які зазнали значних змін, таких як Грузія, Ліван, Вірменія, Італія та Польща, а потім перетворюємо їх на концептуальні витвори мистецтва.

Потім, використовуючи цифрові інструменти, ми додаємо рослинність і змінюємо структуру та освітлення, щоб оживити порожні простори, по суті повертаючи в них життя.

Результатом є сюрреалістичний перетин минулого і майбутнього, природного та рукотворного, фізичного та цифрового, реального та уявного.

На додаток, багато будівель, зображених у The Wild Within, були знесені протягом останніх років або продовжують руйнуватися, що підкреслює тему часу, який плине в циклі зростання та занепаду.

Ми вирішили розмістити зображення [Раян має на увазі The Origin] на сатоші, добутому 24 березня 2021 року, на честь того дня, коли на Ethereum було внесено перший витвір The Wild Within.

– Що вас надихає та який підхід ви використовуєте? Як ви визначаєте, що місце підходить, і як обробляєте зображення?

– Ми надихаємось подорожами у віддалені місця, які ще не були сфотографовані багато разів.

Особливо нас захоплюють покинуті будинки – вони як капсули часу, особливо кімнати, які десятиліттями були закриті для сторонніх відвідувачів.

Потрібно багато часу, щоб виявити, дослідити та сфотографувати ці будівлі, а потім створити художню роботу. Ми дуже вибірково ставимося до того, що випускаємо у світ. Коли ми знімаємо конкретну місцевість, у глибині душі відчуваємо, що для проєкту потрібно саме це зображення.

Під час досліджень, а потім ретельного компонування зображень, які потім перетворюються на витвори мистецтва, активізуються наші інтереси, пов'язані з архітектурою, природою, творчим самовираженням та станом людини.

Споруди, які лягають в основу наших робіт, за своєю суттю рідкісні, багато з них занепадають або вже зникли з того часу, як ми їх виявили.

Хай то пожежі, знос, пограбування чи стихійні лиха, у багатьох випадках будівлі перестають існувати у тому вигляді, в якому вони колись були, оскільки наш світ швидко модернізується.

Важливо відзначити, що витвір мистецтва увічнює і зберігає не лише себе, а й свій зміст у блокчейні, функціонуючи як акт художнього, інтерпретованого архітектурного збереження.

– Чому для «Походження» ви обрали саме це місце?

– Нам було важливо увійти у світ цифрових записів на Біткоїні з концепцією, яка не тільки охоплювала б потенціал технології, а й була пов'язана з тематикою наших робіт.

Зважаючи на те, що тема часу є повторюваним елементом, ми співпрацювали з командою Inscribing Atlantis, щоб створити динамічний витвір мистецтва, заснований на часі. Цей витвір плавно перемикається між денним та нічним режимами, синхронізуючись із годинником Біткоїна.

Для досягнення цієї мети вирішальне значення мало використання інтер'єру з великими вікнами, які з'єднувалися із зовнішнім світом. Цей особливий архітектурний простір, розташований у лісі неподалік невеликого містечка на півночі Італії, займає верхній поверх вежі. Отримання доступу до нього було складним завданням: доводилося залазити у вікно та обережно переміщатися по ненадійних дерев'яних підлогах.

Характерні візерунки на стінах та круглі форми об'єкта зробили його ідеальним місцем для створення цього витвору мистецтва, оскільки він здавався ядром чи інкапсульованим центром великої ідеї.

– У своєму анонсі «Походження» ви загадково описуєте занедбані будівлі та цифрові артефакти, внесені до Біткоїна як антропологічні знаки. Чи не могли б ви розповісти докладніше, як ця концепція впливає на вашу роботу, особливо з погляду внеску у ширший дискурс щодо цифрової спадщини та збереження культурної спадщини? Як ви поєднуєте зіставлення між фізичним руйнуванням будівель та довготривалою природою Біткоїна у своєму творчому процесі?

– Архітектура слугує антропологічним знаком на ландшафті, хоч і тимчасовим. Усередині споруд можна знайти сліди, залишені людьми та плином часу, хай то жителі, вандали чи сили природи. Концепція мінливості та можливого зникнення цих міток надихає на ідею фотографувати, творчо втручатися, а потім зберігати візуальні ефекти у блокчейні.

Під час дослідження цих будівель часто виявляються артефакти, які інтригують, створюючи відчуття відкриття забутих епох.

Записи за допомогою протоколу Ordinals, нехай і постійніші, також є цифровими артефактами, розкиданими в мережі. З часом буде цікаво повернутися і побачити еволюцію цих міток, які різняться за якістю та призначенням, але відображають певний момент часу та культурний контекст, у якому вони були створені.

Хоча створення цифрових творів мистецтва є формою збереження цього досвіду та ідей, їх запис у безпечний і незмінний блокчейн підіймає їх на вищий рівень сталості.

Наша мета полягає не у створенні історично точних уявлень чи документуванні архітектури. Натомість ми зберігаємо нашу інтерпретацію побаченого, створюючи витвори мистецтва, які зображують зруйновані будівлі в уявно зарослому стані.

Зрештою, наша мета полягає в тому, щоб твори мистецтва пережили нас, і використання цієї технології забезпечує надійне середовище для захисту цифрової мистецької спадщини.

– З огляду на те, що ваші роботи переживуть вас, якою ви бачите роль цифрового мистецтва в майбутньому? Чи вірите ви, що цифрові твори мистецтва зможуть досягти того ж емоційного та культурного значення, що й фізичні твори мистецтва, без фізичної участі людини?

– Абсолютно. Цифрове мистецтво створюється в епоху, коли майбутні методи зображення ще не повністю реалізовані. Ми ще не знаємо, які види безконтактних екранів або імерсивного досвіду будуть інтегровані в наш повсякденний візуальний ландшафт.

За нинішніх підходів до демонстрації цифрового мистецтва привабливість його друку або представлення на настінному екрані полягає в залишковій вартості, яка приписується матеріальній природі мистецтва. Однак ці методи далекі від ідеальних для демонстрації максимального потенціалу цифрових творів мистецтва і безпосередньо «конкурують» із традиційним мистецтвом у сфері фізичного відображення, чого не повинно бути.

В міру того, як інструменти для створення та розповсюдження творів мистецтва стануть доступнішими, відбудеться безпрецедентний сплеск виробництва цифрового мистецтва. На мою думку, деякі цифрові твори неминуче отримають той самий статус, що й деякі з найцінніших фізичних активів у світі.

Я очікую продовження переходу до більш цифрового майбутнього, особливо з появою молодих поколінь, які знайомі з цифровими технологіями від народження.

Хоча перевага щодо колекціонування фізичних або цифрових творів може змінюватися з часом, як це часто буває з культурними уподобаннями, цифрові твори мистецтва, безсумнівно, прогресують у напрямку досягнення аналогічної, якщо не більшої, культурної значущості, навіть без фізичного впливу.

– Для багатьох митців Біткоїн як мистецьке середовище все ще є новим. Що спонукало вас випустити роботу на Біткоїні? І чи зіткнулися ви з якимись труднощами, чи побачили нові можливості?

– Інновації та використання нових технологій – основна цінність проєкту The Wild Within. Нам подобається поєднання традиційного мистецтва поза часом з інноваційними технологіями, що ми й робили у кількох випадках. Ми першими співпрацювали з художником зі штучного інтелекту Botto, в результаті чого нам вдалося створити унікальний спільний витвір мистецтва у партнерстві з Botto DAO. Крім того, ми створили захопливий 3D-простір для ще однієї нашої роботи, дозволяючи глядачам віртуально «увійти» в картину, яка веде до анімованої кімнати з рослинністю.

Хоча в Ethereum менше обмежень на розмір файлу, ніж у Біткоїна, розвиток рекурсії став поворотною подією для нас, дозволивши створювати більші твори мистецтва за допомогою декількох записів.

Кожен блокчейн – це аналіз витрат і вигод, у тому числі компромісів і переваг при випуску творів мистецтва. Цифрові артефакти викликають відчуття збереженості цих архітектурних руїн та творів мистецтва у блокчейні.

Охоплення нової аудиторії є невіддільною частиною роботи митця, і артспільнота Біткоїна виявила підтримку та ентузіазм.

Крім того, співпраця з талановитими розробниками в Inscribing Atlantis дозволила нам створити витвір мистецтва, який відповідає нашому мистецькому баченню.

– Назва «Походження» вказує на те, що це лише початок. Чи можете ви розповісти про свої плани?

– Можливість створити структуру походження за допомогою Ordinals воістину захоплива. Структура походження «Предки», «Батьки» та «Діти» дуже приваблива, оскільки вона закладає основу для зростання в майбутньому. Ми залишили можливість додати ще один витвір до категорії «Батьки» у майбутньому, а структура дозволяє випускати роботи в окремій категорії.

Що ми випустимо далі і коли ще не відомо, але одне можна сказати напевно: зараз вдалий час, щоб залишити свій слід у Біткоїні. Однак це слід робити з повагою, розумінням культури, творчим наміром і сенсом, бо як тільки ви залишите свій слід, шляху назад не буде!

Це гостьовий пост Стівена Рейсса, який бере інтерв'ю у Раяна Купманса. Висловлені погляди є їхніми власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024
П'ята епоха Біткоїна: прогнози П'ята епоха Біткоїна: прогнози Прогнози переломних моментів П'ятої епохи Біткоїна. Джо Роджерс 09 червня 2024
Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Президент Джо Байден не зробив нічого для підтримки Біткоїн-індустрії перед виборами 2024 року. Нік Хоффман 08 червня 2024