Джакомо Зукко: історія засновника протоколу RGB

Джакомо Зукко: історія засновника протоколу RGB

Джакомо Зукко – відомий Біткоїн-розробник, який доклав чимало зусиль для розвитку екосистеми головного цифрового активу. Створений ним протокол RGB покращив функціональність Біткоїна, додавши до нього смарт-контракти й інші важливі рішення другого рівня.

Хто такий Джакомо Зукко

Джакомо Зукко є однією з найбільш шанованих та впливових фігур у Біткоїн-спільноті. Він підприємець і дослідник, який відіграв ключову роль у розвитку екосистеми головного цифрового активу. Джакомо Зукко відомий своєю роботою над поліпшенням масштабованості Біткоїна, а також своїми зусиллями щодо поширення знань про головний цифровий актив через різні платформи, соціальні мережі, блоги та публічні виступи. Він також є засновником RGB – масштабованої та конфіденційної системи смарт-контрактів, яка може розглядатися як технологія другого рівня, що працює поверх Біткоїна.

Глибоке розуміння технічних і філософських аспектів Біткоїна робить його одним із найцінніших експертів у цій сфері. Джакомо Зукко часто виступає з критикою тенденцій у криптовалютній індустрії, наголошуючи на важливості децентралізації, безпеки та конфіденційності. Його внесок у розвиток екосистеми та непохитна віра в потенціал Біткоїна як засобу для забезпечення фінансової свободи та незалежності вплинули на багато аспектів індустрії.

Джакомо Зукко: історія засновника протоколу RGB
Джакомо Зукко. Джерело: соцмережа X.

Біографія

Джакомо Зукко народився і виріс в Італії. З дитинства тяжів до точних наук та економіки. Після школи вступив до Міланського університету, де здобув ступінь з теоретичної фізики. Під час навчання у виші зацікавився і самостійно вивчив основи та принципи Австрійської школи економіки.

Після закінчення університету влаштувався в консалтингову компанію Accenture, яка займається стратегічним плануванням, оптимізацією та організацією аутсорсингу бізнес-процесів. За спогадами Джакомо Зукко, його роль у компанії була багато в чому пов'язана з платежами та грошовими операціями. Вперше познайомився з Біткоїном у 2012 році, що повністю перевернуло його життя.

«Я пропрацював там (в Accenture) чотири роки, поки не відкрив для себе Біткоїн і потім уже не міг зосередитися ні на чому іншому. У цей момент я став дедалі менше цікавитися цією консалтинговою роботою, хоча навички консультанта виявилися дуже корисними, оскільки мої перші кроки в Біткоїні були саме консультантом. Порівняно з тим, що я роблю зараз, те, чим займався раніше, було надто нудним», – розповів експерт.

За словами Джакомо Зукко, у новій технології його зацікавило різноманіття сфер, які об'єднав у собі Біткоїн.

«Коли я розмовляв з людьми, які цікавляться конфіденційністю, вони гадки не мали, що таке надійні гроші й Австрійська економічна школа. З іншого боку, коли я розмовляв з австрійськими ентузіастами економіки, вони й гадки не мали про проблеми конфіденційності та рух шифропанків. Біткоїн об'єднав ці два політичних напрями, які були надто роз'єднані, поки я був частиною обох», – заявив Джакомо Зукко.

Розроблення протоколу RGB

Прагнучи поліпшити функціональність екосистеми Біткоїна та розширити її можливості без шкоди для головних принципів децентралізації та безпеки, Джакомо Зукко 2016 року створив протокол RGB. Спочатку він був розроблений як система, заснована на проєкті Пітера Тодда «підтвердження на боці клієнта», що дозволяє перевіряти стан контрактів і транзакцій без зайвого навантаження на блокчейн Біткоїна. Прототип проєкту вдалося запустити у 2017 році за підтримки компанії Poseidon Group.

Джакомо Зукко: історія засновника протоколу RGB
Джерело: соцмережа X.

Згодом до нього у 2019 році приєднався Максим Орловський із Pandora Prime AG. Він став головним розробником та провідним співавтором проєкту.

Протокол RGB – це протокол смарт-контрактів на блокчейні Біткоїна, в якому використовується модель перевірки на боці клієнта з використанням даних поза ланцюжком. По суті, RBG – це система управління цифровими правами. Це рішення другого рівня, яке допускає також створення стейблкоїнів і NFT на базі Біткоїна.

2019 року Джакомо Зукко та Максим Орловський створили Асоціацію стандартів протоколу Lightning Network/Bitcoin Protocol (LNP/BP Standards Association), щоб стежити за розвитком протоколу RGB та очолити створення й управління стандартами, реєстрами, бібліотеками, вузлами, інструментами командного рядка та документацією для мереж Lightning та Біткоїн. Асоціація фінансувалася за рахунок коштів венчурних капіталістів, таких як iFinex Inc., Fulgur Ventures, Pandora Prime AG, особистих коштів Максима Орловського, Hojo Foundation, DIBA Inc. та анонімних пожертвувань спільноти.

Навесні 2021 року протокол RGB перестав бути ідеєю, перетворившись на повноцінну приватну та масштабовану систему смарт-контрактів на Біткоїні.

Учасник Біткоїн-конференцій

Варто зазначити, що крім участі в різних розробленнях Джакомо Зукко є частим гостем безлічі конференцій про Біткоїн, де він виступає не лише як знавець технічних аспектів цифрової валюти, а й як пристрасний захисник філософії децентралізації та фінансової незалежності. Здатність пояснювати складні концепції ясно і переконливо, поєднуючи глибокі технічні знання із широким баченням майбутнього криптовалют, робить його виступ цінним ресурсом для всіх, хто прагне зрозуміти і взяти участь у розвитку Біткоїна.

Джакомо Зукко: історія засновника протоколу RGB
Джерело: соцмережа X.

Серед його останніх виступів можна згадати форум Lugano Plan B, де він запропонував з урахуванням зростання вартості біткоїна використовувати саме сатоші для оцінювання товарів, а не, наприклад, у долари США. А на конференції в Ризі Baltic Honeybadger він зробив незвичайну доповідь, проаналізувавши популярні меми серед біткоїнерів у Nostr та Х (Twitter), присвячені так званому «середньому розуму» (midwit).

Підбиваючи підсумки

Джакомо Зукко не тільки регулярно ділиться своїм баченням щодо майбутнього Біткоїна на конференціях, а й бере активну участь у розвитку Біткоїн-екосистеми.

Важливу роль у цьому зіграло створення протоколу RGB. Робота Джакомо Зукко у цьому напрямі демонструє глибоке розуміння технології блокчейн та прагнення розвитку головного цифрового активу загалом.

Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024
Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024