Біткоїн все менше цікавить злочинців

Біткоїн все менше цікавить злочинців

Біткоїн – більше не домінантна криптовалюта на чорному ринку. Політики повинні прийняти цю нову реальність.

В екосистемі незаконних діячів, які використовують криптовалюту, відбуваються значні зміни. Згідно зі звітом TRM Labs за 2023 рік, біткоїн більше не є улюбленим активом злочинців.

У звіті йдеться: «Мультичейни вплинули на розподіл незаконної криптовалюти в цілому, при цьому частка Біткоїна впала з 97% у 2016 році до 19% у 2022 році. У 2016 році для двох третин криптозломів використовувався Біткоїн; у 2022 році на його частку припадало трохи менше ніж 3%, при цьому домінували Ethereum (68%) та Binance Smart Chain (19%). У 2016 році для фінансування тероризму використовувався виключно біткоїн, тоді як до 2022 року його практично замінили активи на блокчейні TRON (92%)».

Наслідки змін

Очевидно, що це перевертає з ніг на голову уявлення, що Біткоїн є синонімом злочинної діяльності.

З моменту створення Біткоїн функціонував як точка Шеллінга завдяки своєму мережевому ефекту, домінуванню на ринку та ліквідності, що робить його природним вибором у криптофінансах.

(Мовою теорії ігор, точка Шеллінга – це природне рішення в ситуаціях, коли кілька сторін повинні приймати рішення без прямого спілкування. Ці точки інтуїтивно очевидні та часто спираються на спільні очікування або загальні знання.)

Однак тепер відбувається розподіл рівноваг, і зловмисники обирають іншу точку зближення.

Висновки щодо політики

Ці зміни наголошують на необхідності того, щоб політики уважно вивчили конкретні активи та блокчейни, яким нині віддають перевагу незаконні суб'єкти, та вживали відповідних дій. Що ще важливіше, це дає сприятливий момент для заміни поточного загального погляду на цифрові активи на більш детальний, одночасно формуючи політичні наративи щодо злочинного використання.

Показовий приклад: у дискусіях про використання криптоактивів для фінансування тероризму часто упускається з уваги той факт, що ХАМАС фактично припинив приймати пожертвування в біткоїні, щоб тримати своїх спонсорів у секреті.

Але найголовніше, цей відхід незаконних фінансів від Біткоїна – це перший в історії документально підтверджений випадок значного витіснення злочинності у світі криптоактивів. Він проливає світло на мінливу природу фінансової злочинності, коли вона адаптується до шляху найменшого опору.

Погляд з точки зору теорії ігор

Отже, погляд через теоретико-ігрову призму (у якій основні гравці – розробники продуктів, регулятори, хороші та погані діячі) дає змогу отримати цілісне та детальне уявлення про індустрію. Ми бачимо, що в таких умовах взаємодія незалежних дій та точок зору породжує безліч сценаріїв, оскільки система надто взаємопов'язана, щоб контроль перебував в руках лише однієї групи.

Теоретико-ігровий погляд на незаконні фінансові потоки пояснює необхідність проникнення у розум злочинців, щоб передбачити наступні кроки та підготуватися до них відповідним чином. Розробка політики щодо боротьби з незаконним рухом коштів зазвичай відбувається протилежним чином: зловмисники роблять перші кроки, які потім вивчаються як ризики. Однак, оскільки індустрія цифрових активів розвивається експоненційними темпами, ми не можемо дозволити собі розкіш слідувати методу «вдарити крота» (який є нормою під час розробки правил у сфері традиційних фінансів).

Поточна хвиля відходу злочинності від Біткоїна підкреслює необхідність озброїти політиків системами прогнозування майбутніх моделей незаконного переміщення коштів. Такий підхід дасть змогу значно мінімізувати час реагування на нові загрози.

Ініціативи по боротьбі зі злочинністю

Уроки мінливого використання Біткоїна також можуть допомогти фахівцям у боротьбі зі злочинністю зрозуміти особливості синдикатів організованої злочинності. Для прикладу: залежність злочинних угруповань від Біткоїна означатиме відсутність гнучкості у керівництві. Крім того, позиція в «спектрі гнучкості» може допомогти отримати подальшу корисну інформацію про будь-який синдикат, наприклад, про рівень його винахідливості та технічні знання. Це також може допомогти правоохоронним органам оцінити зусилля, необхідні для боротьби з кожним злочинним угрупованням. Наприклад, злочинні синдикати, які першими відійдуть від Біткоїна і (отже) зможуть випереджати події, діятимуть на відносно вищому рівні винахідливості, постійно адаптуючись та вислизаючи.

На завершення

Зниження інтересу злочинних організацій до Біткоїна проливає світло на потребу у тоншому підході до створення відповідної та динамічної нормативно-правової та політичної бази для цифрових активів та блокчейнів. Це також підкреслює небезпеку застосування широких підходів до всього спектру криптофінансів у контексті політичних дебатів щодо злочинного використання.

Це гостьовий пост Дебанджана Чаттерджі. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024
П'ята епоха Біткоїна: прогнози П'ята епоха Біткоїна: прогнози Прогнози переломних моментів П'ятої епохи Біткоїна. Джо Роджерс 09 червня 2024
Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Президент Джо Байден не зробив нічого для підтримки Біткоїн-індустрії перед виборами 2024 року. Нік Хоффман 08 червня 2024