The Genesis Book: про що нова книга Аарона ван Вірдума

The Genesis Book: про що нова книга Аарона ван Вірдума

Відомий журналіст та біткоїнер Аарон ван Вірдум представив свою нову книгу. У ній автор не лише проливає світло на ранню розробку та вдосконалення протоколу Біткоїна, а й доводить, чому Біткоїн є технологією свободи.

Основні ідеї

Книга Аарона ван Вірдума має назву «Генезис: історія людей та проєктів, які надихнули Біткоїн» (The Genesis Book: The Story of the People and Projects That Inspired Bitcoin) та складається з трьох частин. Перша частина присвячена аналізу основних концепцій, які вплинули на створення Біткоїна. Автор наводить принципи спонтанного порядку і децентралізації та підкреслює їх значення для розвитку вільних ринкових грошей.

Він заглиблюється у часи появи першого програмного забезпечення з відкритим кодом, підкреслюючи його вплив на природу Біткоїна. У цій частині також досліджується роль криптографії у захисті цифрових комунікацій і транзакцій, що створює основу для технологічного підґрунтя Біткоїна. Крім того, Аарон ван Вірдум відзначає позитивну роль Австрійської економічної школи, зокрема її поглядів на гроші, банківську справу та економіку. Вони безпосередньо вплинули на монетарну політику Біткоїна. Зокрема такі відомі економісти, як Людвіг фон Мізес та Фрідріх Гаєк продемонстрували, що тверді гроші мають бути відокремлені від держави та захищені від неконтрольованої емісії.

The Genesis Book: про що нова книга Аарона ван Вірдума
Книга Аарона ван Вірдума. Джерело: соцмережа Х

Друга частина книги присвячена руху шифропанків, який відіграв ключову роль у створенні Біткоїна. У цьому розділі досліджується, як група активістів, що була мотивована прагненням до приватності та безпеки в цифрову епоху, відіграла вирішальну роль у розвитку криптографічних інструментів і практик. Автор описує їхню ідеологію та зусилля зі створення цифрових грошей, а також виклики, з якими вони зіткнулися. Аарон ван Вірдум пояснює, як бачення шифропанків на приватність, свободу та децентралізацію безпосередньо вплинули на Сатоші Накамото і, зрештою, на створення Біткоїна.

Третя частина присвячена розвитку Біткоїна. Автор простежує його шлях від абстрактної ідеї до робочої екосистеми. Вона охоплює початковий випуск і ранні етапи розвитку протоколу, детально описуючи, як він перетворився з концепції Сатоші Накамото на спільний проєкт з відкритим вихідним кодом. У цьому розділі висвітлюються технічні виклики та основні етапи, включаючи реалізацію функціонала й зростання мережі. Автор також заглиблюється в динаміку спільноти, обговорюючи, як перші користувачі та розробники сформували траєкторію розвитку Біткоїна. Зокрема біткоїнери завжди залишаються безкомпромісними щодо своїх базових принципів.

Реакція на книгу

«Генезис: історія людей та проєктів, які надихнули Біткоїн» отримала позитивні відгуки від різних діячів Біткоїн-спільноти. Рецензенти високо оцінили її за детальне дослідження історичного та культурного підґрунтя Біткоїна та висвітлення його еволюції. Вони підкреслили оригінальну інтеграцію ідей, що охоплює внесок економістів, активістів, які захищають приватність, та програмістів, що призвели до створення Біткоїна. Книгу називають обов'язковою до прочитання для тих, хто зацікавлений у розумінні походження Біткоїна.

The Genesis Book: про що нова книга Аарона ван Вірдума
Аарон ван Вірдум. Джерело: Forbes.

Експерти Джеймсон Лопп, Пол Шторк, Джакомо Зукко та Туур Деместер відзначають здатність автора донести складні технічні питання до широкої аудиторії. На загальну думку, книга ван Вірдума чудово передає складну історію Біткоїна, пов'язуючи його розвиток з іншими рухами та ідеологіями. Це робить її цінним ресурсом як для новачків, так і для досвідчених ентузіастів у Біткоїн-спільноті.

«Ви можете знайти чимало книг про Біткоїн, але жодна з них не відображала культурне підґрунтя Біткоїна системно. Аарон ван Вірдум, відомий своєю здатністю передавати складні технічні аспекти простою мовою, щойно її написав. Обов’язково прочитайте її, якщо хочете зрозуміти, звідки з’явився Біткоїн», – прокоментував Джакомо Зукко.

Корисність книги

Книга Аарона ван Вірдума може бути корисною для сучасних Біткоїн-ентузіастів з декількох причин. Перш за все, для розуміння історичного контексту та базових концепцій, які призвели до створення Біткоїна. Щобільше, аналіз філософії та ідеологій, таких як Австрійська економічна школа та рух шифропанків, допомагає сучасним користувачам оцінити основні цінності децентралізації та приватності.

Прочитавши книгу, можна зрозуміти як розвивалася Біткоїн-спільнота та які виклики перед нею стояли. Таким чином сучасні Біткоїн-користувачі зможуть відчути еволюцію технології. Всебічне розуміння походження та розвитку Біткоїна може допомогти у прийнятті більш обґрунтованих рішень щодо інвестицій, розвитку та участі в освітніх проєктах в екосистемі Біткоїна.

Книга може надихнути сучасних біткоїнерів, мотивуючи їх зробити свій внесок у розвиток і вдосконалення протоколу й екосистеми Біткоїна.

Насамкінець книга чудово демонструє різницю між Біткоїном та іншими цифровими активами. У ній підкреслюється новаторська роль Біткоїна як першого і єдиного справді децентралізованого цифрового активу, роль алгоритму консенсусу Proof-of-Work і його відданість таким принципам, як децентралізація і обмежена пропозиція. Все це відрізняє його від криптовалют, які можуть мати інші пріоритети, структуру та способи використання.

Що у підсумку

Книга Аарона ван Вірдума «Генезис: історія людей та проєктів, які надихнули Біткоїн» органічно поєднує економічні, історичні та технологічні аспекти. Таким чином стає зрозумілим, чому подорож «кролячою норою» Біткоїна потребує чимало зусиль і наполегливості. Проте воно того варте, адже ви отримуєте можливість безпосередньо взяти участь у сприянні фінансовій свободі та децентралізації. Тож ця книга може бути гарним доповненням до вашої Біткоїн-бібліотеки.

Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024
Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific – один з провідних гравців на ринку майнінгу, який став банкрутом під час кризи у 2022 році. Та все ж таки компанія змогла знайти вихід зі скрутної ситуації. Володимир Гришенко 11 червня 2024