Які бувають типи біткоїнерів

Які бувають типи біткоїнерів

Біткоїнерів стає дедалі більше в економічній, технологічній та навіть політичній сферах. Але біткоїнери не всі однакові. У них різні погляди та переконання.

Такі різні біткоїнери

Попри те, що загальна чисельність біткоїнерів постійно зростає (наприклад, кількість адрес із балансом у 0,01 BTC і більше вже перевищила 12,7 млн), не всі власники монет сповідують одні й ті самі принципи чи погляди. Розуміння основних відмінностей може бути корисним для того, щоб краще сформулювати власні принципи та більш ефективно взаємодіяти з іншими учасниками екосистеми. Тому сьогодні ми розберемося які бувають типи біткоїнерів.

Які бувають типи біткоїнерів
Зростання кількості невеликих біткоїн-адрес. Джерело: LookIntoBitcoin.

Біткоїн-ентузіасти

Біткоїн-ентузіаст – це людина, яка відчуває захоплення й інтерес до Біткоїна. Ця категорія охоплює тих, хто активно вивчає і використовує Біткоїн, але не обов'язково обмежується ним. Такі біткоїнери відкриті до його використання та обговорення, але вони не завжди розуміють його принципову відмінність від інших типів активів. Їм може бути до вподоби зручність й функціональність Біткоїна, але вони, як правило, не концентруються на більш глобальних ідеях щодо того, як Біткоїн змінює світ й протистоїть усій фіатній системі. Більшість новачків належить саме до цієї групи.

Біткоїн-ангели

Іноді використовують такий термін, як «Біткоїн-ангели». Він прийшов з інвестування, де під ангельським інвестором розуміється приватна особа, зазвичай успішний підприємець або бізнесмен, який надає фінансову підтримку стартапам і молодим компаніям на ранніх етапах їхнього розвитку. Він інвестує свої власні гроші в обмін на частку в компанії або цінні папери.

За аналогією Біткоїн-ангел – це людина, що фінансово підтримує Біткоїн- або Lightning-стартапи. Ангели можуть мати різний рівень розуміння Біткоїна, але вони вбачають у технології значний потенціал саме у плані генерування доходу та прибутку. Наприклад, нові Lighting-застосунки чи платіжні рішення можуть дозволити охопити нових клієнтів із країн, що розвиваються та ефективно монетизувати масштабованість та швидкість транзакцій, які досягаються на другому рівні його блокчейну.

Біткоїн-євангелісти

Термін «Біткоїн-євангеліст» описує людей, які пристрасно й активно агітують за Біткоїн й індустрію загалом. Ці люди поширюють інформацію про переваги Біткоїна, його потенціал у трансформації фінансової системи, ідеологію децентралізації та інші аспекти цифрового світу. Вони також можуть приділяти значну увагу технології блокчейн та програмуванню Біткоїна. Наприклад, Андреас Антонопулос та Джиммі Сонг належать до цієї категорії.

Біткоїн-євангелісти можуть брати активну участь у спільноті, підтримуючи різноманітні ініціативи та співпрацюючи з іншими прихильниками Біткоїна. Вони також відіграють помітну роль у розширенні кола Біткоїн-ентузіастів. Досвідчений євангеліст також може спростувати чимало міфів про Біткоїн, створюючи передумови для глибшого занурення у «кролячу нору».

Біткоїн-фундаменталісти

Поняття «Біткоїн-фундаменталіст» використовується для опису людей, які надають особливого значення і вірять в основні фундаментальні аспекти Біткоїна, що можуть містити технологічні, економічні та ідеологічні характеристики. Біткоїн-фундаменталісти зазвичай високо цінують обмеженість пропозиції монет, вважаючи, що цей аспект надає біткоїну кращі характеристики «цифрового золота».

Вони також надають великого значення децентралізації Біткоїна, оскільки це відображає їхню ідею про справедливість і незалежність. Фундаменталісти також схвалюють технологію блокчейн, що лежить в основі Біткоїна та створює безпечний і прозорий спосіб реєстрації транзакцій. Багато представників цієї групи підтримують ідею, що Біткоїн може стати інструментом для забезпечення фінансової свободи та усунення залежності від традиційних фінансових систем.

Біткоїн-максималісти

Біткоїн-максималісти переконані, що Біткоїн – єдиний цифровий актив, який має реальну цінність і здатен повністю замінити традиційні форми грошей. Біткоїн-максималісти критикують альткоїни, вважаючи їх непотрібними або навіть шкідливими. Вони переконані, що Біткоїн має видатні технічні, економічні та безпекові характеристики, які роблять його єдино придатним для використання в якості цифрових грошей.

Максималісти дотримуються ідеології децентралізації та фінансової свободи, вважаючи Біткоїн найкращим інструментом для досягнення цих цілей. На їхню думку, практично всі сфери людського життя можуть значно виграти від переходу на стандарт Біткоїна. Серед відомих максималістів можна назвати Майкла Сейлора, Gigi, Стефана Ліверу, Сейфедіна Аммуса, Джека Дорсі тощо.

Які бувають типи біткоїнерів
Майкл Сейлор. Джерело: Bitcoin Magazine.

Що у підсумку

Світ біткоїнерів не є таким однорідним, як здається на перший погляд. Щобільше, навіть одна й та сама людина може пройти шлях, наприклад, від ентузіаста до максималіста. Більшість власників BTC визнають, що шлях «кролячою норою» не має свого кінця, адже завжди з’являються моменти, що потребують додаткового вивчення та розуміння. Щобільше, екосистема Біткоїна також постійно розвивається й вдосконалюється. У будь-якому разі розуміння вищенаведених відмінностей буде корисним для прискорення власного прогресу на цьому шляху.

Середній клас в Україні та скільки BTC він може накопичити Середній клас в Україні та скільки BTC він може накопичити Формування середнього класу залишається одним із пріоритетів України. Проаналізуємо, який стан справ зараз і на які біткоїн-статки можуть розраховувати українці. Дмитро Харьков 26 лютого 2024
З якими тваринами асоціюється Біткоїн З якими тваринами асоціюється Біткоїн Світ Біткоїна може здивувати новачків різноманітними аналогіями з тваринами: медоїдом, кролячою норою, мешканцями морів тощо. Але яке відношення вони мають до головного цифрового активу? Річ у тім, що Біткоїн - це складна та серйозна тема, але її можна спростити. Дмитро Харьков 23 лютого 2024
Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024