Як двоє цифрових кочівників створили Біткоїн-спільноту в Сальвадорі

Як двоє цифрових кочівників створили Біткоїн-спільноту в Сальвадорі

Двоє цифрових кочівників, які живуть у Сальвадорі, запустили ефект доміно з впровадження біткоїна з нуля в невеликому гірському містечку Берлін.

З огляду на кількість торговців, які приймають біткоїн у Берліні, можна подумати, що ця стаття про столицю Німеччини. Натомість йдеться про невелике мальовниче гірське містечко в Сальвадорі з населенням 20 000 осіб.

Той факт, що за 6 місяців понад 100 продавців почали приймати біткоїн, є цікавим прикладом наполегливості, ентузіазму і віри в біткоїн. Це також історія краю, жителі якого пишаються своїм прекрасним містом. Хоча в однойменному місті в Німеччині проживає набагато більше мешканців, у менш відомий Берлін щодня приїжджає набагато більше біткоїнерів.

Магічні інтернет-гроші

Все почалося з Херардо Лінареса та його дівчини Евелін Лемус, які протягом 10 років були цифровими кочівниками у Сальвадорі та працювали на американські компанії, перш ніж відкрити для себе біткоїн. Обидва є уродженцями Сальвадору і вперше почули про біткоїн, коли країна оголосила актив законним платіжним засобом ще у червні 2021 року.

Як і багато їхніх земляків, після оголошення вони зацікавилися біткоїном і почали ходити на мітапи в Сан-Сальвадорі та Ель-Зонте, щоб дізнатися більше про ці магічні інтернет-гроші. Як і багато інших, вони завантажили гаманець Chivo та отримали біткоїн на суму 30 доларів у вересні 2021 року, коли закон набув чинності. Чим більше вони дізнавалися про цю нову глобальну цифрову грошову мережу, яка дозволяє вам бути власним «децентралізованим банком», тим більше вона їм подобалася.

Вони помітили, що використання біткоїна як законного платіжного засобу в їхній країні приваблювало безліч іноземних відвідувачів і туристів, які були біткоїнерами, але небагато місцевих жителів приймали біткоїн за межами Ель-Зонте і Сан-Сальвадора. Вони вирішили це змінити, тому залишили свою роботу і вирушили в подорож, в результаті якої оселилися в Берліні, невеликому гірському містечку приблизно за 2 години їзди на схід від Сан-Сальвадора.

Поширення Біткоїн-євангелія

Дізнавшись більше про вплив Біткоїна та можливості, які він надає місцевим спільнотам, Херардо та Евелін хотіли, щоб і інші жителі Сальвадора теж зрозуміли Біткоїн. На початку свого шляху вони побували в багатьох невеликих містах і селах Сальвадору і завжди використовували нагоду навчити учнів місцевих шкіл, які хотіли дізнатися про Біткоїн. Так вони об'єдналися з Mi Primer Bitcoin, освітньою організацію, яка навчає Біткоїну, заснованою в Сальвадорі. Як уже багато років говорить Корі Кліппстен, генеральний директор Swan Bitcoin: «Навчати людей Біткоїну – значить просувати Біткоїн».

Коли я запитав, в яку кількість міст у країні вони завітали, Херардо відповів: «21». Я не впевнений, що він вловив іронію своєї відповіді на моє запитання, оскільки багато біткоїнерів вважають 21 особливим числом. Одним із місць, де вони проводили заняття, був Берлін. Зрештою вони вирішили розпочати роботу з розвитку економіки замкнутого циклу в цьому гірському містечку, оскільки міська влада дуже пишалася своєю спільнотою і прагнула залучити до цього району туристів.

Щоразу, коли йдеться про впровадження нової технології, найважче доводиться першим кільком послідовникам, і Берлін не став винятком. Спочатку нашим героям вдалося залучити 17 торговців після безлічі особистих розмов та навчання. Ці перші берлінські торговці охоче прийняли нову платіжну мережу [мережу Lightning], оскільки хотіли залучити туристів. Крім того, ще однією перевагою було те, що бізнес більшості торговців та власників магазинів у Берліні був невеликим і у них не було працівників, а це означало, що Херардо та Евелін могли напряму спілкуватися з людиною, яка приймає рішення.

Додаткова перевага полягала в тому, що біткоїн був законним платіжним засобом у їхній країні. Після перших 17 торговців до залучення своїх колег-власників магазинів долучилися й інші місцеві жителі. Херардо та Евелін віддали належне місцевим жителям за їхнє сприяння у поширенні біткоїна. Однак успіху вдалося досягнути не лише завдяки Біткоїну. Пара також організувала підтримувані спільнотою проєкти з очищення, які видозмінили цю місцевість і зробили її привабливішою як для місцевих жителів, так і для туристів.

Багато торговців і власників магазинів у Берліні чули про біткоїн, і більшість з них знали про успіх у залученні туристів в Ель-Зонте, невелике містечко для серфінгу, розташоване за 30 хвилин їзди від Сан-Сальвадора і приблизно за 3 години їзди від Берліна. Ще однією перевагою для магазинів у Берліні було те, що вони приймали лише готівку (Сальвадор припинив випуск власної валюти у 2001 році, коли долар США став законним платіжним засобом) і не мали способу приймати цифрові платежі, а це означало, що туристи відвідували місто менш охоче.

Проблеми та рішення

Дехто навіть мав гаманець Chivo, тому що він був необхідний для отримання 30 доларів у біткоїні від уряду. Однак Херардо та Евелін швидко виявили, що гаманець Chivo за умовчанням генерує QR-код для доларів США, а не для біткоїна. Приймати біткоїн через гаманець було можливим, але це не було налаштовання за замовчуванням і не було зручним для користувача.

Потрібно було виконати певні дії, щоб гаманець Chivo приймав біткоїн, що робило його далеко не ідеальним. Більшість магазинів не приймали ЖОДНИХ ФОРМ електронних платежів. Херардо та Евелін називають біткоїн «електронними грошима» або «dinero electronico». Прийняття біткоїна стало для цих власників магазинів і торговців способом увійти в епоху цифрових технологій для платежів, миттєво створивши туристичний напрямок для багатьох біткоїнерів, які приїхали до Сальвадору після ухвалення закону у 2021 році.

Спочатку справи рухалися повільно, і лише один-два власники були готові спробувати біткоїн. А коли вони здійснювали продаж у біткоїні, вони часто дзвонили Херардо і просили його конвертувати біткоїн у долари США. Однак після стрімкого зростання ціни біткоїна у 2023 році багато людей стали набагато охочіше зберігати біткоїн. Херардо та Евелін показали їм, як використовувати гаманець Blink, тому що він набагато зручніший для користувача, ніж гаманець Chivo: у Blink є функція «stablesats», яка дозволяє власнику магазину уникати волатильності біткоїна.

Однак змусити власників магазинів приймати біткоїн було лише половиною справи, бо їм потрібні були клієнти, а в Берліні ніхто не платив у біткоїні. Пара почала запрошувати біткоїнерів з Ель-Зонте та Сан-Сальвадора до Берліна. У міру того, як ці групи відвідувачів збільшувалися та їхні візити частішали, Херардо та Евелін стали організовувати обіди та вечері в ресторанах, де приймають біткоїн. Незабаром інші власники магазинів помітили, що ці великі групи звертаються до їхніх конкурентів, які приймають біткоїн.

Поступово, потім...

Херардо пояснив, що як тільки вони досягли переломної позначки в 50 магазинів, вся необхідність у пошуку власників зникла сама собою. До них самі почали приходити власники магазинів і питати, як приймати біткоїн. Він додав, що «люди тут, у Берліні, у захваті від біткоїна». Нещодавно Херардо та Евелін відкрили невеликий офіс у Берліні, де вони безплатно навчають людей Біткоїну, а місцевих мешканців – англійської мови, за скромну плату.

Немає сумнівів у тому, що успіх та ажіотаж в Ель-Зонте відіграли важливу роль у прийнятті біткоїна, і зараз у Берліні понад 100 магазинів та торговців приймають цю валюту, що, за оцінками Херардо, становить близько чверті магазинів та бізнесів у місті.

Під час інтерв'ю з Херардо я не без іронії припустив, що Берлін – «Біткоїн-спільнота в Сальвадорі, яка росте найшвидше». Однак він підкреслив, що ще багато потрібно зробити для навчання місцевих жителів та побудови економіки замкнутого циклу. Я був здивований, дізнавшись, що в них є 15-сторінковий стратегічний план перетворення свого нового рідного міста в глобальний туристичний напрямок, який вони написали ще до того, як почали діяти. Їхня кінцева мета – зробити проєкт самостійним.

Ця пара настільки ефективна у своїх зусиллях, що якщо ви біткоїнер, який приземлився в Сан-Сальвадорі, вам доведеться прийняти рішення: «Чи вирушити мені на південь і бути в Ель-Зонте через 30 хвилин, чи відправитися на схід і бути в Берліні через 2 години? Я хочу на пляж [Ель-Зонте] чи в гори [Берлін]?»

У будь-якому випадку ви зустрінете багато торговців і власників магазинів, які з радістю приймуть біткоїн. Тим часом туризм у Сальвадорі продовжує розвиватися, а економіка замкнутого циклу з'являється в найнесподіваніших місцях.

Це гостьовий пост Марка Марайї та Берена Саттон-Клівера. Висловлені погляди є їхніми власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024