Маніфест «блакитної галочки»

Маніфест «блакитної галочки»

Обирайте боротьбу за цифрову свободу, опираючись інститутам та компаніям, які підривають цю свободу на всіх фронтах.

Свобода не дається просто так; її здобувають та захищають. Наша свобода підривається майже на всіх фронтах, але лише деякі опираються, інші ж засліплені жадобою. Ті, хто мають вплив у нашому суспільстві, ведуть нас у темряву заради більшої влади та великих грошей. Стимули розробляються великими корумпованими установами та компаніями з оборотом у мільярди доларів, які прагнуть вичавити якнайбільше грошей із мільярдів цифрових рабів.

Відстеження. Маніпуляції. Цензура. Це наша дійсність.

Бачите, до чого це веде? «Все, що я роблю, відстежується. Це безнадійно» – поширені наративи розчарованих людей. Мільйони бачать проблеми, але більшість втратили надію.

Як так вийшло? Люди покладалися на довіру з давніх-давен. Для створення сім'ї та спільноти. Для створення бізнесів, нових технологій та урядів. За допомогою довіри людство покращило своє становище у світі. Довіра завжди матиме важливе значення, але в масштабах вона залишається вразливою. Системи, що потребують довіри, легко пошкодити. У сучасну епоху ця вразливість посилюється через масштаби цих систем, контрольованих кількома впливовими людьми, чиї стимули суперечать стимулам мільйонів людей, які сліпо довіряють їм і покладаються на них.

Колись я був активним користувачем Twitter – єдиної соціальної мережі за останнє десятиліття. Вона була неідеальна, але це був неймовірно потужний інструмент. Він дозволяв мільярдам людей вільно спілкуватися та спиратися на думки та ідеї один одного. Потім цензура посилилася. Потім розпочалися перевірки особистості. Відмова підкоритися фактично привела вас до тіньового бану. Озираючись назад, можна сказати, що це було неминучим. Довіра не масштабується. Системи, на які ми покладаємося, дуже легко пошкодити.

Величезні централізовані установи, які керують значною частиною нашого життя, зламані. Того, що працювало у минулому, недостатньо для майбутнього. Але ми можемо досягти більшого. Ми повинні досягти більшого. Ніхто нас не врятує. Ми самі повинні врятувати себе.

У нас є інструменти, які розширюють можливості людей та мінімізують необхідність довіри. Такі протоколи, як Біткоїн та Nostr, які не контролюються певною організацією, дозволяють нам спілкуватися та взаємодіяти вільно та без дозволів. Технології свободи – наша надія, але для реальних змін будуть потрібні мільйони людей, які візьмуть на себе відповідальність за наше майбутнє. Скажіть «ні» TikTok, Google, WeChat, PayPal, Facebook, Twitter/X та незліченним компаніям, що займаються цифровим рабством. Їхній стимул – контролювати вас, і вони перемагають. Натомість створюйте, підтримуйте та використовуйте інструменти технологій свободи.

Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, то коли?

Ми не житимемо в капсулі.

Ми не їстимемо жуків.

Ми не отримаємо «синю галочку».

Ми не будемо використовувати CBDC.

Використовуй технологію свободи.

Живи вільно або помри.

Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024
Як виглядає гіпербіткоїнізація? Як виглядає гіпербіткоїнізація? Що таке гіпербіткоїнізація? Цей термін біткоїнери використовують досить часто, але що він насправді означає? Джуліан Мартінес 15 червня 2024