Розробники Біткоїна не працюють на вас

Розробники Біткоїна не працюють на вас

Люди дуже помиляються з приводу своїх відносин з Біткоїн-розробниками. Настав час розібратися з цією плутаниною.

У мене таке відчуття, що я багато писатиму на цю тему в найближчому майбутньому, але філософська та екзистенційна криза, з якою наразі стикається Біткоїн-індустрія з приводу того, що являє собою «спам», починає мати значні ефекти та наслідки другого порядку в різних Біткоїн-спільнотах.

Зокрема, я хотів би зосередитись на реакції на цю дискусію, яка переросла в те, що можна тлумачити як дебати з Сore-розробниками, але насправді в більшості випадків набуло форми того, що можна назвати харасментом. Це може бути дуже тонкий аспект того, як працює Біткоїн, оскільки відносини між «клієнтами», які фактично використовують Біткоїн, та розробниками, які працюють над підтримкою, покращенням та оптимізацією протоколу та інструментів, побудованих на його основі, не мають чіткого поділу на категорії. Багато людей, які використовують Біткоїн, є розробниками, і багато розробників є користувачами Біткоїна. Між ними немає жорстких меж, і той, хто належить до однієї групи, згодом може стати і тим, і іншим. Це перше, що потрібно зрозуміти: межі між користувачами та розробниками абсолютно довільні та постійно перетинаються, і існує ймовірність того, що цей перетин збільшуватиметься чи зменшуватиметься у будь-який час.

Але як щодо користувачів, які не є розробниками? Які у них відносини з людьми, які пишуть код та підтримують програмне забезпечення? Однозначної відповіді на це питання не існує, але я можу сказати вам, чим ці відносини не є: відносинами між роботодавцем та працівником.

Розробники не працюють на нас. Крапка. Вони не наші працівники. Ми не оплачуємо їхні рахунки, не фінансуємо їхню роботу, у них немає перед нами жодних договірних чи юридичних зобов'язань. Ми не менеджери з продукту, ми не надаємо їм дорожню карту проєкту та не вказуємо, над чим їм працювати, як працювати чи в якому порядку.

Відмовтеся від думок про те, що ця екосистема функціонує подібним чином. Це не так. Розробники вільно вирішують вкладати свій час у протокол із відкритим вихідним кодом, повністю на своїх умовах. Вони вирішують скільки часу витратити, на що його витратити і як реалізувати те, над чим вони вирішили працювати. Крапка. Вони мають повну та необмежену автономію у своїй взаємодії з Біткоїном як із проєктом.

Тепер повернемось до користувачів. Користувачі Біткоїна не зобов'язані приймати зміни або інструменти, створені розробниками. Ніхто не змушує користувачів змінювати програмне забезпечення, яке вони використовують, або використовувати новий інструмент, створений розробниками на базі Біткоїна. Підписка на Netflix не зобов'язує вас дивитися лише одну частину контенту, який вони виробляють або споживати певний обсяг контенту. Ви можете дивитися стільки, скільки захочете, ви навіть можете скасувати передплату, якщо хочете. Netflix буквально не має контролю над тим, як ви з ним взаємодієте, за винятком сили добровільного переконання.

Біткоїн працює так само. Нарікання на розробників в GitHub цього не змінить. Це магічним чином не перетворить ваші відносини з розробниками на відносини робітника/роботодавця. Скарги на GitHub не тільки нічого не дадуть для створення чи реалізації тієї динаміки влади, яку багато біткоїнерів, схоже, хочуть втілити в життя, але й не принесе взагалі нічого продуктивного. Я говорю це як людина, яка протягом багатьох років особисто обговорювала численні проблеми з розробниками та неодноразово стверджувала, що розробники помиляються стосовно деяких питань або планів дій, які, на їхню думку, є найбільш слушними.

GitHub – не місце для суперечок про те, якою є екзистенційна мета або причина існування Біткоїна. Це місце для вузького обговорення та критики концепцій та їхньої реалізації з явною метою покращення будь-якої технічної пропозиції. Чи приведе це до того, що пропозиція буде включена до Біткоїна або відхилена, повинно повністю залежати від результату суто раціонального та логічного обговорення.

Навіть у тому випадку, якщо у вас є дійсно раціональний аргумент, чи збираєтеся ви постійно робити свій внесок або брати участь у процесі розробки? Чи просто хочете вставити свої п'ять копійок? Тоді, навіть за наявності раціональних аргументів, GitHub не є вдалим місцем для таких дискусій. Є Twitter, Reddit, Spaces та багато інших платформ, де можна обговорювати та працювати над досягненням консенсусу, не вдаючись до активного розбавляння процесу розробки філософськими дебатами про семантику та іншу нісенітницю.

І я повторюю, що я людина, яка провела величезну кількість часу в цій індустрії, наводячи аргументи про те, чому певний напрямок розвитку є чи не є гарною ідеєю, підкріплюючи ці аргументи реальними міркуваннями та логічним обґрунтуванням. Ймовірно, я ніколи не буду сприяти розвитку Біткоїна значущим і послідовним чином, тому я не намагаюся вносити свої аргументи, думки та ідеї безпосередньо в сам процес розробки.

Я наводжу ці аргументи ширшій спільноті та розробникам на інших форумах та середовищах, окрім GitHub або платформ, конкретна мета та функція яких полягає в тому, щоб розробники координували процес розробки. Якщо мої аргументи дійсно заслуговують на увагу, вони переконають користувачів. Вони переконають розробників на таких платформах як GitHub. Зрештою, аргумент, який заслуговує на увагу, зростатиме і створюватиме консенсус навколо себе, поки не стане значним громадським сигналом, який розробники зможуть, якщо захочуть, включити у свої власні міркування про Біткоїн і про те, на що вони вирішують витратити свій час та зусилля, щоб поліпшити його.

Зрештою, немає значення, чи ви дивитесь на ці проблеми та цю динаміку через призму розробників чи через призму користувачів: у вас немає жодної сили чи впливу, крім сили переконання.

Якщо розробники створюють щось, що переважна більшість користувачів не хоче або не знаходить у цьому жодної цінності, вони можуть просто ігнорувати це. Якщо розробники виявлять, що переважна більшість користувачів вимагають чогось абсолютно ірраціонального з точки зору узгодження стимулів, технічних реалій або чогось подібного, вони можуть просто проігнорувати їх.

Біткоїн – це система, яка саморегулюється. Погані інструменти, створені розробниками, не будуть ухвалені. Користувачі, які вимагають непослідовних чи руйнівних речей, не можуть змусити розробників створити це для них; але вони можуть проявити ініціативу і створити їх самі, якщо справді цього захочуть. У цій динаміці ніхто ні на кого не працює, це цілком добровільний процес, який регулюється ринковими силами. Тож або проявіть ініціативу і постарайтеся бути переконливими, або зробіть все самі, або продовжуйте скаржитися. Вам не вдасться змусити когось робити те, чого він не хоче.

Ви можете знайти опцію форка репозиторію у правому верхньому кутку тут.

Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Як правильно пояснити, що таке Біткоїн Пояснити Біткоїн так, щоб це було дійсно зрозуміло вашому співрозмовнику, завдання не з простих і, зрештою, це не найпродуктивніший спосіб залучити нових користувачів. Іван Македонскі 09 червня 2024
П'ята епоха Біткоїна: прогнози П'ята епоха Біткоїна: прогнози Прогнози переломних моментів П'ятої епохи Біткоїна. Джо Роджерс 09 червня 2024
Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Чому Джо Байден ненавидить Біткоїн Президент Джо Байден не зробив нічого для підтримки Біткоїн-індустрії перед виборами 2024 року. Нік Хоффман 08 червня 2024