Що молодь думає про Біткоїн

Що молодь думає про Біткоїн

В більшості розмов про розвиток Біткоїна згадується молоде покоління, яке природно приймає його з часом. Але що насправді молоде покоління думає про Біткоїн?

Один із нас із Кентуккі, а інший із Китаю. Ми обидва навчаємось в Університеті Вашингтона та Лі у Вірджинії. Минулого літа ми допомагали професору Сету Канті, також співавтору цієї статті, з дослідженням ролі Біткоїна та Tether у Лівані. Щоб допомогти з цією роботою, спочатку нам довелося багато чого навчитися. Що таке Біткоїн і які проблеми він здатний вирішити? Як його використовують у Лівані? Чи може прийняття біткоїна пом'якшити економічну кризу? Два місяці ми мізкували над цими питаннями.

Але виникло й інше питання: що наше покоління зумерів думає про Біткоїн?

До зумерів, які прийшли на зміну міленіалам, відносять людей, які народилися з середини 1990-х до початку 2010-х років. По суті ми – цифрові аборигени, від підлітків до двадцяти з чимось років. Ми вже вступаємо в доросле життя, перебираючи на себе дедалі більшу частку робочої сили та роблячи свій внесок у світову економіку. Ми не BlackRock, але те, чи приймемо ми біткоїн і яким чином буде мати значення для валюти та мережі в довгостроковій перспективі. Отже, ми вирішили запитати наших однолітків, що вони думають про цю технологію. І ми також готові поділитись своїми думками.

Наше опитування було простим і ненауковим, але ми вважаємо його надзвичайно корисним. Ми поставили два відкритих питання десяткам однолітків у США та Китаї: 1) Що таке у вашому розумінні Біткоїн? 2) Як часто ви з ним стикаєтесь? Нас особливо цікавило, як відрізнятимуться відповіді на ці питання залежно від місця проживання опитуваних, оскільки США та Китай мають радикально різну політику щодо біткоїна і криптовалют в цілому.

Відповіді наших однолітків були чимось схожі, чимось відрізнялися. Зумери в обох країнах бачать біткоїн переважно як інвестиційний варіант. У США його більше розглядають як спекулятивну інвестицію, яка привертає дедалі більше уваги та поступово стає дедалі помітнішою частиною стратегій інвесторів. Респонденти також вважають, що досвідчені інвестори не стали б виділяти великий відсоток своїх портфелів на біткоїн. Така інвестиція сприймається як «високий ризик, висока нагорода».

Представники покоління зумерів у Китаї також розглядають біткоїн як спекулятивну інвестицію, але вони, як правило, ще більш обережні. У Китаї біткоїн асоціюється з азартними іграми, шахрайством та злочинністю, усіма видами діяльності, які можуть мати серйозні наслідки. Уряд Китаю чітко дав зрозуміти своїм громадянам, що біткоїн не підтримується державою, створюючи відчуття відсутності гарантованої цінності.

На запитання, чи помітний біткоїн у повсякденному житті та яким чином, американські зумери характеризують присутність біткоїна як периферійну. Вони бачили біткоїн-банкомати на заправних станціях, автомати Coinstar під час купівлі продуктів та способи оплати в деяких інтернет-магазинах. Навіть QR-коди у кількох ресторанах. Іншими словами, вони знають, що біткоїн існує, але він, як і раніше, здається новинкою. Своєю чергою, китайці рідко бачать біткоїн у своєму повсякденному житті. Рішення Китаю заборонити майнінг біткоїна у 2021 році сприяло тому, що у населення склалося враження, що біткоїн здебільшого заборонено. І хоча в Китаї ніколи не існувало прямої заборони на зберігання біткоїна чи інших криптовалют, торгівля ними є незаконною, і Пекін застеріг банки та інші фінансові установи від надання криптопослуг.

Хоча наші респонденти не можуть вважатися репрезентативною вибіркою покоління зумерів, їхні погляди мають для нас сенс, оскільки вони нагадують наші думки до роботи над цією темою влітку.

Але це мислення змінилося. Після кількох місяців вивчення біткоїна ми тепер розуміємо, що це більше, ніж просто інвестиційний варіант. У Лівані, де банківська та фінансова системи зазнали краху, біткоїн служить інструментом заощаджень та захистом від інфляції. У Нігерії це засіб грошових переказів, який може призвести до банкрутства таких компаній, як Western Union. Біженці з України використовували його для перевезення заощаджень на апаратних гаманцях або у своїй голові. Сальвадор зробив його центральним елементом кампанії із залучення підприємців у сфері високих технологій та туризму. Список можна продовжити.

У ширшому значенні біткоїн виглядає як спосіб зрівняти правила гри у сфері міжнародної валюти. Ми сумніваємося, що він колись повністю замінить фіатні гроші, оскільки уряди завжди хочуть мати можливість контролювати гроші. Однак правдоподібним виглядає той факт, що біткоїн може бути стримувальним фактором для фіатних валют, особливо в умовах інфляції, яку ми спостерігали останніми роками. Якби біткоїн зробив лише це, це вже було б значним глобальним внеском. Але він робить набагато більше.

Ми виявили, що біткоїн неправильно розуміють не тільки бумери, а й інші покоління. Час ще не настав. Оскільки ми виросли з Інтернетом, то вважаємо, що покоління зумерів долучиться до біткоїна швидше за інших, але ми ще не прийшли до цього. Поки що Біткоїну не навчають широко в університетах, і наші однолітки продовжують думати про біткоїн переважно як про спекуляції. Ми віримо, що найближчими роками ситуація зміниться, адже коли люди потрапляють у кролячу нору Біткоїна, їм зазвичай подобається те, що вони бачать.

Це гостьовий пост Сета Кенті, Джека Еванса та анонімного автора. Висловлені погляди є їхніми власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024