Історія Самсона Моу: від геймдева до Біткоїн-амбасадора

Історія Самсона Моу: від геймдева до Біткоїн-амбасадора

Навряд чи в Біткоїн-індустрії знайдеться людина, яка не чула про Самсона Моу. Адже він не лише талановитий розробник, а й справжній Біткоїн-посол, який допомагає впроваджувати BTC цілим державам.

Хто такий Самсон Моу

Самсон Моу – у минулому розробник комп'ютерних ігор, який поступово перетворився на ключову фігуру в світі цифрових технологій. Маючи глибоке розуміння динаміки біткоїн-ринку і пристрасть до інновацій в ігровій індустрії, Самсон зміг поєднати свої вміння інвестора з креативними навичками розробника.

Його робота в галузі Біткоїна відрізняється стратегічним підходом до інвестування та просування технології, тоді як його участь у створенні відеоігор демонструє унікальне поєднання технічної майстерності та творчого бачення.

Біографія

Самсон Моу – канадець китайського походження. Народився у місті Вікторія, столиці Британської Колумбії. Закінчив університет Саймона Фрейзера, де здобув ступінь бакалавра в галузі ділового адміністрування.

Історія Самсона Моу: від геймдева до Біткоїн-амбасадора
Самсон Моу. Джерело: соцмережа X.

Свою кар'єру розробника Самсон Моу розпочав у компанії Sitemasher, яка 2008 року була удостоєна нагороди Blue Sky Innovation Excellence Award від Microsoft. Потім перейшов працювати в компанію Ubisoft, широко відому в індустрії комп'ютерних ігор, як розробник франшизи Assassin's Creed.

У 2011 році Самсон Моу разом із колегами з Activision Blizzard, Relic та Electronic Arts створив свою компанію Pixelmatic зі штаб-квартирою в Шанхаї, яка працює дотепер. Студія спеціалізується на випуску ігор для глобального ринку. Її розробники доклали зусиль до виходу таких франшиз, як StarCraft, Diablo II, Warcraft III, Company of Heroes, Dawn of War, World of Warcraft та EVE Online. Згодом компанія взялася за розроблення ігор на блокчейні.

Знайомство з Біткоїном

У 2015 році Самсон Моу, не залишаючи проєкт, став операційним директором однієї з найстаріших у Китаї біткоїн-бірж – BTCC. Тут він перейнявся технологіями, пов'язаними з основним цифровим активом. Він був частим гостем різних великих Біткоїн-конференцій, виступаючи в ролі одного з головних прихильників таких рішень, як Segregated Witness та Lightning Network.

Крім того, він часто скептично висловлювався про експерименти банків та інших великих фінансових інститутів з так званими приватними блокчейнами.

«Я думаю, згодом вони зрозуміють, що приватні блокчейни – це лише звичайні бази даних. Вони не можуть називатися ефективними і не розв’яжуть проблем банків», – заявив Самсон Моу в одному з інтерв'ю.

На початку 2017 року Самосон Моу оголосив про звільнення з BTCC. «Це були неймовірно насичені та яскраві два роки роботи з Боббі Лі (засновник біржі BTCC. – Ред.) над тим, щоб зробити Біткоїн знову великим», – прокоментував він свою роботу на біржі.

Відомо, що приблизно водночас BTCC зіткнулася з певними труднощами, пов'язаними з тиском китайського регулятора, і в певний момент змушена була припинити виведення коштів. А через пів року вона взагалі закрилася.

Робота з Адамом Беком

У 2017 році Самсон Моу розпочав роботу в компанії Blockstream Адама Бека, яка за три роки свого існування стала одним з лідерів у сфері Біткоїн-технологій. Його приєднання до компанії збіглося з періодом значних інновацій та зростання в індустрії Біткоїна.

У Blockstream Самсону Моу довірили низку ключових проєктів, спрямованих на вдосконалення та розширення функціональності Біткоїна: поліпшення масштабованості мережі та розроблення нових протоколів для вдосконалення безпеки й ефективності блокчейну. Його приєднання до команди Blockstream значно посилило позиції компанії в галузі інноваційних розробок та блокчейн-технологій.

Біткоїн і держава

Із Blockstream Самсон Моу пішов через п'ять років, заявивши, що планує залишатися генеральним директором компанії з розроблення ігор Pixelmatic, позиція в якій «потребує більше уваги», але в майбутньому хоче зосередитися на «прийнятті Біткоїна різними державами».

На конференції Bitcoin 2022 він презентував нову компанію JAN3, яка, за його словами, займеться впровадженням біткоїн-технологій по всьому світу. Першою державою, яка уклала контракт з JAN3, став Сальвадор. Згідно з угодою, Самсон Моу зобов'язався допомогти з будівництвом цифрової інфраструктури Bitcoin City в цій країні.

Історія Самсона Моу: від геймдева до Біткоїн-амбасадора
Самсон Моу та президент Сальвадору Наїб Букеле. Джерело: соцмережа X.

Bitcoin City став флагманським проєктом президента Наїба Букеле. Політик мріє побудувати з нуля місто, яке використовує геотермальну енергію вулканів. Ця енергія постачатиме майнінг-пули, а також міську інфраструктуру.

Чим сьогодні зайнятий Самсон Моу

У грудні 2023 року JAN3 оголосила про запуск платформи JAN3 Financial, яка надаватиме торговельні біткоїн-послуги, розраховані на різні державні структури, муніципалітети, публічні компанії, пенсійні та суверенні фонди, допомагаючи країнам «накопичувати біткоїни».

В останні місяці Самсон Моу провів зустрічі з президентами та главами урядів низки країн, обговорюючи з ними питання використання біткоїнів в економіці. Зокрема, після візиту до Суринаму влада країни прийняла рішення про інтеграцію біткоїна у свою економіку.

Історія Самсона Моу: від геймдева до Біткоїн-амбасадора
Самсон Моу провів зустріч із президентом Колумбії Густаво Петро. Джерело: сторінка в соцмережі X Самсона Моу.

Самсон Моу також відвідав Чорногорію. Тут він провів аудієнцію з прем'єр-міністром Мілойком Спаїчем, за підсумком якої главі уряду подарував гаманець зі 100 000 сатоші. Під час зустрічі також було обговорено випуск країною гідрооблігацій, прив'язаних до видобутку біткоїна. Концепцію таких облігацій адаптовано до унікальних умов Чорногорії: у країні безліч річок, а її гідроенергетичний потенціал оцінюється в 5,6–6,1 ТВт-год на рік.

Підбиваючи підсумки

Самсон Моу – талановитий розробник комп'ютерних ігор та впливовий Біткоїн-ентузіаст, який зробив великий внесок у розвиток Біткоїн-індустрії. Поєднуючи свою пристрасть до інноваційних ігрових технологій з глибоким розумінням цифрових активів, він брав активну участь у поширенні знань про Біткоїн і його потенціал. Він застосував свої навички та досвід для створення платформ, що полегшують використання біткоїна на державному рівні.

Його зусилля сприяли не лише підвищенню поінформованості про біткоїн, а й зміцненню його ролі як інноваційного та цінного активу в сучасному цифровому світі.

Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Традиційні корпорації стають все відкритішими до Біткоїна та Біткоїн-індустрії. Одним із найбільш яскравих та свіжих прикладів є японський конгломерат Sony, який вирішив стати власником біткоїн-біржі. Дмитро Харьков 22 липня 2024
Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024