Джеймсон Лопп: «таємничо-відомий» Біткоїн-розробник

Джеймсон Лопп: «таємничо-відомий» Біткоїн-розробник

Джеймсон Лопп – не лише Біткоїн-амбассадор, який активно популяризує головний цифровий актив. Він також людина, яка змогла відчутно посилити безпеку мережі Біткоїна.

Джеймсон Лопп відомий у Біткоїн-спільноті завдяки своєму вкладу в розвиток і популяризацію головного цифрового активу. Він бере активну участь у розробленні технічних рішень, спрямованих на поліпшення масштабованості та безпеки Біткоїна, а також є частим спікером на заходах, пов'язаних з ним. У процесі роботи він зіткнувся з різними типами загроз, тому готовий дати реальну пораду користувачам, як не втратити свої біткоїни.

Джеймсон Лопп: «таємничо-відомий» Біткоїн-розробник
Джерело: сторінка в соцмережі X.

Біографія

Джеймсон Лопп прийшов у Біткоїн-індустрію у 2012 році, приєднавшись до молодої команди BitGo – компанії, що надає послуги зберігання цифрових активів та інструменти для безпечних транзакцій. На той час ринок Біткоїна та блокчейн-технологій переживав бурхливе зростання та розвиток. У цей період спостерігалася підвищена потреба в посилених заходах безпеки для захисту цифрових активів, передусім враховуючи їхню популярність і визнання, що зростали. Джеймсон Лопп, володіючи глибокими знаннями в галузі цифрової безпеки, швидко здобув лідируючі позиції в команді BitGo.

Джеймсон Лопп: «таємничо-відомий» Біткоїн-розробник
Джерело: сторінка Джеймсона Лоппа у соцмережі X.

Пропрацювавши близько шести років у цій компанії, у березні 2018 року він перейшов у новий проєкт Casa, в якому обійняв посаду технічного директора. У своїй новій ролі Джеймсон Лопп сконцентрувався на тому, щоб підвищити якість корпоративного сервісу холодного (офлайн) зберігання, щорічна плата за який на той момент становила $10 000. Попри відсутність як такого маркетингового підходу, черга з бажаючих скористатися послугою зростала.

Маловідомий Джеймсон Лопп

Незважаючи на те, що Джеймсон Лопп є досить публічною особистістю та частим гостем різних конференцій, подробиць про його особисте життя дуже небагато. Вся справа в тому, що відомий розробник одного разу став жертвою здирництва та переслідування.

«Тепер кримінальні елементи знають, що BTC – це високоліквідні активи. І для них є надто привабливим сценарій застосування «криптоаналізу гумовим шлангом» або «атаки п'ятидоларовим гайковим ключем» для примусу криптобагачів до переказу криптозасобів на гаманці злочинців», – заявив Джеймсон Лопп в одному зі своїх інтерв'ю.

За його спогадами, він зіткнувся з погрозами фізичної розправи, тільки-но почав працювати у BitGo. А 16 жовтня 2017 року до його будинку в Північній Кароліні увірвалася група спецназу. Як виявилося, невідомий зателефонував у 911 і повідомив, що застрелив людину, утримує кількох заручників і замінував вхід до будинку. Коли операторка запитала адресу, той назвав місце проживання Джеймсона Лоппа, якого, до речі, на той момент не було вдома. Пізніше ця людина дзвонила розробнику, вимагаючи у того 9 BTC, у разі відмови обіцяла й надалі тероризувати. Джеймсон Лопп оголосив нагороду в $100 000 за інформацію, яка дозволила б знайти злочинця та заарештувати його. Але особу останнього так і не було встановлено.

Щоб убезпечити себе, Джеймсон Лопп змінив місце проживання та максимально знищив дані про себе в інтернеті.

«Парадоксально те, як ми дійшли до такого життя. Я завжди казав, що єдиний спосіб убезпечити себе в цій системі – ніколи і нікому не говорити, що ти в цій системі. Як тільки починаєш публічно говорити про те, що маєш, – ти робиш себе мішенню», – наголосив технічний директор Casa.

Він також опублікував у себе на сторінці в Twitter (тепер соцмережа X) пост, де він стоїть з автоматом:

«Професійна порада з біткоїн-безпеки: найкращий захист вашого софту – це залізо».

За даними газети The New York Times, «зникнути з радарів» коштувало Джеймсону Лоппу близько $30 000. На своєму персональному сайті Джеймсон Лопп виділив цілий розділ, у якому зібрав безліч прикладів, як власники біткоїнів ставали жертвами грабіжників та бандитів. Злочинці фізично змушували переказувати біткоїни на їхні гаманці. Таким чином, питання фізичної безпеки користувача, за словами розробника, далеко не на останньому місці.

Учасник Біткоїн-конференцій

Незважаючи на пережите, Джеймсон Лопп є активним учасником Біткоїн-спільноти. Він намагається брати участь у всіх великих тематичних конференціях. Одним із останніх таких заходів був Lugano Plan B у Швейцарії.

Джеймсон Лопп: «таємничо-відомий» Біткоїн-розробник
Джерело: The Block.

На цих заходах Джеймсон Лопп часто ділиться своїми знаннями й інсайтами про поточний стан і майбутнє Біткоїна, обговорюючи складні технічні аспекти та стратегічні напрями розвитку мережі.

Підбиваючи підсумки

Джеймсон Лопп відомий усьому світу як досвідчений розробник, шифропанк і переконаний Біткоїн-максималіст. Він відіграв важливу роль у просуванні та розвитку децентралізованої системи Біткоїна. Його робота та філософія тісно пов'язані з ідеями про свободу, приватність та незалежність.

Джеймсон Лопп постійно досліджує та реалізує передові технічні рішення для поліпшення Біткоїна, приділяючи особливу увагу аспектам безпеки та масштабованості. Його прагнення до вдосконалення головного цифрового активу та віра у його потенціал як у провідну глобальну систему цифрового золота відбиваються у його технічних розробленнях, публічних виступах та активній громадянській позиції. Він завжди виступає як прихильник чистоти оригінальної версії Біткоїна та його переваги над іншими цифровими активами.

Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Традиційні корпорації стають все відкритішими до Біткоїна та Біткоїн-індустрії. Одним із найбільш яскравих та свіжих прикладів є японський конгломерат Sony, який вирішив стати власником біткоїн-біржі. Дмитро Харьков 22 липня 2024
Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024