Непростий процес перебудови

Непростий процес перебудови

Це заклик до дії для розвитку інновацій, співпраці та зміни у дискурсі Біткоїна та створення плацдарму, який дозволить Біткоїну реалізувати свій потенціал.

Ну, ось ми й тут. Блок 800 000. Ніхто з тих, хто читає це, більше не побачить висоту блоку Біткоїна, яка починається з 7. Ми очікуємо на черговий халвінг, до якого залишилося менше ніж рік, системних наслідків від федерального регулювання та інституційного прийняття і стоїмо на порозі праймеріз, не без участі Біткоїна.

Ласкаво просимо до вищої ліги. Біткоїн визнається найвпливовішим брендом у світі, і кожен хоче отримати шматочок цього ласого помаранчевого феномену. Люди, компанії та лідери, які згуртувалися навколо коду Сатоші, стали надто впливовими, щоб їх можна було ігнорувати. Бачачи як новий та старий світи зіштовхуються, розсудливо було б провести серйозний самоаналіз та аналіз витрачених зусиль. Наша спільна робота тільки починається, і поставлене завдання вимагатиме співпраці та ретельного розгляду зацікавленими сторонами, які формують майбутню Біткоїн-економіку.

Ні, біткоїнери не можуть дозволити собі сидіти склавши руки біля річки, чекаючи, поки повз пропливуть тіла їхніх ворогів. Потрібно збудувати відповідний пліт, який зможе задовольнити потреби кожного користувача і перевершить застарілі альтернативи. Стійка грошово-кредитна політика не гарантує безтурботності. Біткоїн може чинити опір змінам, але те, як ми з ним взаємодіємо, буде розвиватися, натхненне уроками останнього десятиліття. Фактично збереження цілісності системи вимагає від нас інновацій та ітерацій, а не стагнації.

Ми – сама антикрихкість

Хоча Біткоїн успішно погодив стимули в масштабах, які раніше вважалися неможливими, він може реалізувати свої цілі виключно завдяки діям своїх розпорядників. Не існує токенізованого механізму для створення капіталу з нічого. Це лише одна з його фундаментальних відмінностей від конкурентів на ринку, але, можливо, й найбільша аксіома, яку слід враховувати під час оцінки майбутніх викликів. Біткоїн не має ні маркетингової команди, ні фундаменту; його курс не буде визначений венчурним капіталом чи корпоративними інтересами.

Наступна хвиля біткоїнерів, швидше за все, буде не залучена, а підштовхнута до дії, коли фінансові платформи, валюти та послуги, які вони зараз використовують, перестануть задовольняти їхні реальні потреби. Якщо банківська система цілої країни впаде, наявна альтернатива не виправдає очікувань та ідеалів, які ми перед собою ставимо. Навіть з огляду на всі функції та причини, що змушують повністю перейти на біткоїн, їм доведеться шукати компроміс щодо хвалених суверенних властивостей, якими ми насолоджуємося, як перші користувачі.

Є причини побоюватися змін, але, попри труднощі розвитку, біткоїнери довели свою здатність об'єднатися та визначати свою долю. Ми подолали екзистенційну кризу, коли обставини, здавалося, були проти нас. Ми присвятили роки зусиль, досліджень та ресурсів розв'язанню завдання, яке здавалося нереальним: Lightning Network. Ми не здригнулися, зіштовхнувшись з відволіканням уваги та шумом, і продовжили працювати над складними проблемами, оскільки легкого виходу не існує. Гордо та оптимістично, ми стоїмо в кратері, залишеному останнім циклом щедрості криптовалют та руйнування капіталу. Ми – сама антикрихкість.

У міру становлення Біткоїна ми зможемо використати цей досвід, щоб надихнути нове покоління біткоїнерів, і ми повинні керуватися почуттям відповідальності та зрілості. Ми, як і раніше, є і повинні залишатися різношерстою групою хакерів, шифропанків і підприємців, але повинні адаптуватися до цієї ринкової реальності, щоб підвищити результати наших зусиль і ресурсів.

На щастя, багаторічні дослідження розробників та інженерів принесли свої плоди. На заміну науковим проєктам на ринок виходить безліч простих та універсальних технологій, які можуть відкрити нові можливості для дизайну продуктів та додатків. Своєчасні доповнення, які допоможуть нам покращити процес знайомства та використання Біткоїна.

Тиск до змін не слабшає і буде надходити з усіх боків. Провісники хаосу будуть використовувати цю енергію та намагатимуться використати її проти Біткоїна. Єдина протиотрута – зосередитись на вдумливому розвитку та ретельному доставлянню. Масштаби інфраструктурної проблеми величезні, але необхідні. Насправді з Біткоїна можна добути більше, ніж те, що вже пропонувалося: гаманці, контракти, транзакції – весь стек Біткоїна ось-ось знову оновиться.

Переваги розширення сфери застосування нашого інструментарію є очевидними. Щоб досягти цього, ми можемо допомогти активізувати ці зусилля, підвищуючи поінформованість про захопливі інновації, які стукають у двері Біткоїна. У цьому й полягає проблема, властива глобальному децентралізованому проєкту: як нам синтезувати цю інформацію та покращити її доступність для учасників? Як ми можемо зробити ці знання доступними для зацікавлених сторін?

Дискурс Біткоїна залишається складним та фрагментованим, і він часто страждає через це. Хоча за останні десять років ми створили надзвичайну кількість контенту, він залишається розкиданим в Інтернеті та майже ніде не каталогізований. Для систематизації довідкового матеріалу по Біткоїну потрібні титанічні зусилля, і лише декілька людей наважилося взятися за це завдання.

Попри щомісячні роуд-шоу, ми, як і раніше, не здатні координувати дії за межами конференц-залів. Розробники іноді надсилають сигнали через список розсилки, але хто реально буде за цим стежити, крім тих, хто добре розуміється на мистецтві розробки протоколів? Твіттер – це какофонія ідей, увага від яких швидко перемикається на інші «новинки».

Біткоїн має синдром дефіциту уваги.

Як не парадоксально, Lightning показала кращі результати у цьому контексті та у залученні нового класу учасників. Доступність ресурсів та зосередження уваги через різні проєкти призвели до появи нового покоління хакерів, які отримали можливість розвивати технологію далі. Ця енергія і відданість повинні поширитися інші сфери Біткоїна. Ми наближаємося до повороту, і розробники програм повинні з такою ж цікавістю ставитись до першого рівня та інших протоколів поза мережею.

Дехто вже помітив ці можливості й активно рухається назустріч хвилі. Вони були на кілька кроків попереду всіх та займалися створенням наступної глави програмованих грошей. Це просвітники та лідери, які сприяють формуванню культури побудови, що зароджується, і допомагають координувати дії всіх учасників. Перспективні осередки інновацій поширюються у фізичному та цифровому просторі. Їхній імпульс відчутний і заслуговує на більшу увагу.

Лідери повинні проявлятися і співпрацювати, щоб посилити цей сигнал. Ідеї повинні перетворюватися на реальні користувацькі кейси. Ми маємо можливість передати цілісну картину, сформовану нашою колективною волею. Зараз у нас більше талантів та ресурсів для досягнення цієї мети, ніж будь-коли. Нова гвардія представників галузі проявила себе, свою енергію та оптимізм. Проливаючи світло на їхню роботу та сприяючи спілкуванню, ми можемо забезпечити доступність, необхідну для того, щоб решта екосистеми згуртувалася навколо них.

Діяти, а не сидіти склавши руки

Новий рубіж вже близький: розробники гаманців зможуть використовувати стандартизовані методи для реалізації політики витрат, яка дасть користувачам можливість захистити свій біткоїн у просторі та часі. Використання мультипідпису та синхронізованих виходів стане звичайною практикою. Кожен гаманець повинен підтримувати різні шаблони, які можуть забезпечити більш надійні гарантії управління нашими активами.

Перспектива створення розумних Біткоїн-сховищ може відкрити новий вимір безпеки гаманців. Втрачені або скомпрометовані ключі більше не будуть справжньою катастрофою, яка переслідувала нас з моменту створення Біткоїна. Користувачі матимуть можливість повернути свої кошти, що перебувають під загрозою, навіть «на льоту», що покращить досвід самостійного зберігання нових і навіть найзагартованіших користувачів. Тим часом інноваційні протоколи підпису закладають основу для більших організацій, які зможуть отримати вигоду з унікальних властивостей Біткоїна ефективними способами, зберігаючи конфіденційність.

Контекстні системи безпеки дозволять нам безпечно та надійно залучати треті сторони, обмежуючи їхні повноваження витрачати чи переказувати певні баланси. Спільне зберігання може працювати без шкоди для суверенітету користувача. З'явиться новий клас послуг, який дозволить біткоїнерам співпрацювати з визначеними організаціями для покращення адаптації та, зрештою, повністю змінити ринок кастодіальних послуг.

Використовуючи угоди, ми можемо розширити наведені вище функції та потенційно масштабувати їх для наступного мільярда користувачів. При належному розгляді угоди можуть також відкрити нову еру інновацій у Біткоїн-скриптах. Багатосторонні протоколи можуть відкрити нові можливості для суверенного володіння і приватної передачі UTXO у великих масштабах. Вбудовані виходи Taproot посилять Lightning, дозволяючи мережі масштабуватися в сполучну тканину для цієї нової інфраструктури.

Зрештою, з'явилися смартконтракти. Дехто може справедливо оскаржити це твердження, заявивши, що операції з біткоїном, особливо Lightning, завжди були функцією смартконтрактів, але поява продуктів DLC є найвагомішим аргументом. Опціони, деривативи, а також некастодіальна торгівля та кредитування слугуватимуть основою для нового покоління фінансових продуктів, заснованих на біткоїні. Децентралізовані ринки та книги замовлень, які базуються на Nostr, і використання нових примітивів мережі довіри можуть дозволити їм процвітати як життєздатній альтернативі фіатним пропозиціям KYC.

Сьогодні Біткоїн переживає свої формотворчі роки. Настав час зібратися з силами та забути про підліткові сварки минулого. Більшість давніх учасників покинули цей човен. Сатоші давно немає. Користувачі повинні зробити крок назустріч та прийняти покладені на нас обов'язки. Ми можемо досягти набагато більше спільно, ніж окремо.

Наративи продовжуватимуть розділяти думки, але ми можемо об'єднатися і порозумітися. Нумо працювати разом, а не один проти одного. Ми надто зайняті самоспогляданням. Історія Біткоїна знає досить безправних гладіаторів і чемпіонів, які перегоріли. Нам не потрібна громадянська війна, коли варвари вже біля дверей.

Біткоїн – це не кривавий спорт; це гра, яка вимагає надзвичайної особистої відповідальності та яка, при правильному застосуванні, приносить користь усім на борту. Лише погодивши наші індивідуальні стимули, ми зможемо створити майбутнє, яке ми хочемо бачити. Грубий консенсус та справний код. Діяти, а не сидіти склавши руки.

Мережа повинна залишатися практично корисною для всіх, інакше вона може стати практично непотрібною для всіх. Ми всі несемо відповідальність за те, щоб протокол залишався таким же працездатним і не вимагав дозволів, яким він був із самого початку. Відкиньте апатію, почніть діяти.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024