21 причина для оптимізму щодо Біткоїна у 2024 році

21 причина для оптимізму щодо Біткоїна у 2024 році

Попри весь поточний хаос в екосистемі Біткоїна, певні фактори нагадують нам, що все не так уже й погано.

Перспективи Біткоїна на 2024 рік виглядають дуже оптимістично. Хоча багатьом здається, ніби вони упустили можливість (чому я не купив його менше ніж за 100 доларів?), зараз, схоже, найкращий час, щоб братися до справи. Точніше сказати, співвідношення потенційних вигод та ризиків, пов'язаних з біткоїном, ніколи не було привабливішим. Попит, пропозиція, обізнаність, наративи, основи; здається, зорі зійшлися, щоб подарувати нам пам'ятний 2024 рік. Зокрема, ось 21 головна причина, чому прогноз для Біткоїна на 2024 винятково оптимістичний.

Попит

1. Очікується, що найближчими тижнями SEC затвердить декілька спотових біткоїн-ETF, що принесе додатковий попит на мільярди доларів, оскільки актив стане інвестиційним для установ через традиційний фінансовий продукт. Водночас ETF підвищує обізнаність про актив і забезпечує ясність регулювання, а також підтримку великих фінансових установ. Про це свідчить зниження дисконту, з яким Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) торгується щодо Біткоїна: з майже 50% минулого року до менш ніж 10% у грудні 2023 року. Крім того, незліченна кількість обізнаних з цього питання аналітиків та менеджерів активами поділилися своїми очікуваннями щодо швидкого схвалення біткоїн-ETF.

Пропозиція

2. Четвертий халвінг пропозиції Біткоїна відбудеться у квітні, і наразі цінова дія активу (+150% з початку року) збігається з останніми трьома халвінгами, які принесли 101x, 30x та 8x відповідно. Халвінг означає, що тиск на ціну біткоїна знизиться, оскільки майнери отримуватимуть вдвічі менше біткоїна для продажу, ніж зараз (900 біткоїнів на день). Це також викличе наступний рівень дефіциту, оскільки співвідношення запасів до потоку біткоїна раптово подвоїться. Зокрема, квітень 2024 року увійде в історію, оскільки Біткоїн стане найдефіцитнішим активом у світі (актив із найвищим співвідношенням запасів до потоку), вперше перейнявши цей титул у золота.

3. Пропозиція ліквідних коштів падає набагато швидше, оскільки дедалі більше біткоїна переміщається в гаманці, контрольовані неліквідними власниками. Зокрема, дедалі більше біткоїна переходить у приватне зберігання, а не зберігається та торгується на біржах. Нижча пропозиція ліквідності означає, що мультиплікативний ефект покупок збільшується: коли організація купує біткоїн на 1 мільярд доларів, ринкова капіталізація біткоїна збільшується більш ніж на 1 мільярд доларів, оскільки ця покупка має вплив на підвищення ціни.

Регулювання

4. FASB, організація, яка встановлює бухгалтерські та фінансові стандарти для компаній у США, у вересні 2023 року проголосувала за прийняття обліку біткоїна за справедливою вартістю. Ця зміна означає, що компанії можуть тримати біткоїн на своєму балансі за ринковою ціною і, отже, можуть визнавати нереалізований прибуток замість того, щоб розглядати його як нематеріальний актив та дотримуватися моделі знецінення. Це важлива подія, оскільки вона відкриває для компаній можливість збільшити свої заявлені доходи та капітал, коли їхні активи в біткоїні дорожчають. Ця зміна робить біткоїн-активи більш привабливими для компаній не тільки тому, що вони можуть показувати більш сприятливі фінансові результати під час зростання біткоїна, а й тому, що крок FASB можна розглядати як легітимацію біткоїна як класу активів.

5. Satoshi Action Fund, некомерційна освітня організація в США, у 2024 році планує прийняти правила на користь біткоїна в 10 штатах США на додаток до нормативних змін у 2023 році. Чіткіше регулювання збільшує інституційні інвестиції, підвищує довіру споживачів та стимулює підприємництво в Біткоїн-сфері, ще більше збільшуючи попит та потенціал активу.

Основи

6. Прийняття збільшується, оскільки кількість адрес з 1 повним біткоїном зараз знаходиться на рекордно високому рівні. Так само адреси з більш ніж 0,01 і 0,1 біткоїна досягли максимуму за всю історію.

7. Хешрейт Біткоїна наразі досягає нового рекордного максимуму в 500 EH/s, зміцнюючи свій статус найбезпечнішої мережі всіх часів.

8. Волатильність Біткоїна, навпаки, має тенденцію до зниження відповідно до терміну погашення активу. Низька волатильність активу є особливо важливою для інвесторів, які звертають увагу на співвідношення прибутковості та волатильності (наприклад, коефіцієнт Шарпа або коефіцієнт Сортино). Завдяки високій прибутковості та порівняно низькій волатильності Біткоїн посилює свою привабливість для інвесторів.

9. Крім того, кореляція Біткоїна з традиційними класами активів впала до рекордно низького рівня. Низька кореляція з іншими класами активів робить Біткоїн надзвичайно привабливим доповненням до будь-якого традиційного інвестиційного портфеля (наприклад, хедж-фондів, пенсійних та сімейних фондів), оскільки він дозволяє менеджерам активів знизити волатильність свого портфеля, одночасно збільшуючи очікувану прибутковість.

10. Очікується, що децентралізація майнінгової діяльності Біткоїна посилиться. Наприклад, такі лідери думок, як Джек Дорсі, інвестують мільйони в децентралізований пул для майнінгу біткоїна під назвою OCEAN. Хоча поки це невелика інвестиція, цей крок привертає увагу, запрошуючи інших майнерів наслідувати цей приклад. Подальша децентралізація протоколу знижує його ризики і, отже, робить його ще ціннішим.

11. Рішення другого рівня (наприклад, Lightning Network) нарешті стають масштабованими, дозволяючи використовувати Біткоїн як засіб обміну: миттєві транзакції практично без комісії. Зокрема, з літа 2021 року впровадження Lightning зросло вдесятеро. Завдяки цій новій функції Біткоїн як актив у 2024 році сильно відрізнятиметься від (і перевершуватиме) Біткоїн як актив в попередні роки.

12. Баланси біткоїна на біржах падають, тому що люди розуміють важливість самостійного зберігання. Особисто я вважаю цей розвиток подій ознакою зменшення спекуляцій на ринку та використання активу як децентралізованого засобу заощадження.

13. У листопаді 2023 року було досягнуто ще одного нового рекорду: понад 70% біткоїна не переміщалося понад 1 рік. І це сталося попри те, що ціна Біткоїна за цей період зросла більш ніж удвічі. Знову ж таки, ці дані підтверджують теорію, що спекуляція активом зменшується, а на заміну приходить довгострокове володіння.

Наративи

14. Наративи про біткоїн як про ESG-актив нарешті визнаються і починають регулюватися: від банківських послуг для тих, хто не має банківських рахунків, до скорочення викидів метану, стимулювання виробництва відновлюваної енергії та стабілізації електромереж. Рецензовані публікації та традиційні засоби масової інформації все частіше висвітлюють цей аспект Біткоїна, що, ймовірно, викличе додатковий інтерес громадськості до активу.

15. Традиційні інвестиційні менеджери нещодавно стали прихильниками Біткоїна. Однією з найбільших подій 2023 року є кардинальна зміна думки Ларрі Фінка щодо Біткоїна. Назвавши Біткоїн «індексом відмивання грошей» у 2017 році, тепер він відкрито підтримує його та вважає недавнє подорожчання «переходом на якість». Його думка як генерального директора та голови Blackrock, найбільшої інвестиційної компанії у світі, навряд чи залишиться непоміченою. Також Джуррієн Тіммер, директор Global Macro у Fidelity, вважає, що біткоїн – це «страховка від знецінення грошової маси» та «експоненційного золота».

16. Різниця між Біткоїном та всіма іншими криптоактивами стає все більш очевидною: один із них є товаром (активом без емітента), тоді як практично всі інші є цінними паперами (не по-справжньому децентралізованими активами). Оскільки майбутнє регулювання, ймовірно, підтримає цю позицію, унікальний статус Біткоїна ще раз буде підкреслено.

Поінформованість

17. У листопаді 2023 року агентство S&P підвищило кредитний рейтинг Сальвадору, де біткоїн є законним платіжним засобом, що підтвердило ранній успіх його Біткоїн-стратегії. Крім того, у грудні 2023 року вартість інвестицій у біткоїн у країні вперше стала позитивною після двох років перебування біткоїна в найтривалішому для активу ведмежому ринку.

18. Крім того, у листопаді 2023 року президентом Аргентини був обраний лібертаріанський економіст, який відкрито підтримує біткоїн. Відео Хав'єра Мілея, де він засуджує вади соціалістичної економіки та фіатних валют, вже стають вірусними. Наприклад, його інтерв'ю з Такером Карлсоном у вересні 2023 року, яке набрало вже понад 400 мільйонів переглядів, входить до числа відео, які мають найбільше переглядів на платформі X.

19. Декілька кандидатів у президенти США пообіцяли підняти тему біткоїна на виборах 2024 року. Зокрема, серед відомих кандидатів, які підтримують біткоїн – Рамасвамі, Кеннеді та ДеСантіс. Дискусії виведуть Біткоїн на передній план і змусять усіх кандидатів зайняти певну позицію щодо цього питання.

По той бік

20. Інтеграція оновлення Taproot протоколу Біткоїна у листопаді 2021 року дозволяє імплементувати смартконтракти безпосередньо в блокчейні Біткоїна. Taproot не тільки підвищує ефективність транзакцій, але й відкриває можливості для виконання складних функцій, подібних до контрактів, безпосередньо в мережі Біткоїна, отримуючи вигоду від її децентралізації, безпеки та надійності. Це досягнення відкриває нову сферу можливостей для децентралізованих фінансів (DeFi) та інших рішень. Такі події почали проявлятися у 2023 році та можуть стати вирішальною віхою 2024 року.

21. Під час майбутньої хвилі впровадження може стати ясно, що Біткоїн – це набагато більше, ніж гроші. Наприклад, бестселер «Softwar» («Програмна війна») майора космічних сил США Джейсон Лоурі, який вийшов на початку цього року, підвищив поінформованість про потенціал Біткоїна далеко за межами грошово-кредитних та фінансових ринків. Зокрема, безпеку Біткоїна можна використовувати не лише для фінансової інформації, а і як протокол кібербезпеки, який може стати стратегічним імперативом для національної безпеки всіх країн. Як написав Хел Фінні 5 грудня 2010 року: «Біткоїн – це глобальна, децентралізована, але послідовна база даних», пропонуючи читачам розглянути безліч застосувань такої бази даних. Хоча ця ідея все ще знаходиться у зародковому стані, зерна вже посіяні, і з них зросте чудове бачення. Ніхто не знає дату збору врожаю, але коли вона настане, очікується епоха безпрецедентних інновацій та процвітання.

2023 рік добігає кінця, і злиття вищезгаданих перспективних подій сприяє стійкому та оптимістичному прогнозу на наступний рік. Від очікуваного припливу інституційних інвестицій до трансформаційних нормативних змін і четвертого халвінгу Біткоїна – є всі умови для значного зростання та ширшого впровадження.

Крім того, зміна сприйняття біткоїна як безпечного, децентралізованого активу і його дедалі більше визнання як екологічно і соціально відповідального вибору підкреслюють його потенціал вийти за межі своєї нинішньої ролі у фінансовому ландшафті. Захоплені відгуки світових лідерів та інноваційні досягнення в галузі технологій лише доповнюють цей наратив про прогрес та потенціал.

Кожна з цих 21 причин переплітається з іншими, створюючи комплекс взаємозалежних факторів, які разом зміцнюють позиції Біткоїна у світовій економіці. 2024 рік обіцяє стати поворотним роком в історії Біткоїна – роком, який зміцнить його місце в анналах економічної історії. Майбутнє – яскраво-оранжеве, і зараз саме час звернути на нього увагу.

Це гостьовий пост Томаса Джигерса. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024