Майбутнє за самостійним зберіганням

Майбутнє за самостійним зберіганням

Здатність контролювати та захищати власні кошти у Біткоїні не просто відкриває великі можливості для окремих осіб, але і являє собою зрушення парадигми у здатності зберігати суверенітет.

Уявіть собі світ, у якому немає усталеного засобу обміну. У цьому уявному світі люди просто обмінюються товарами. Скажімо, хтось підходить до вас і каже: «Чув, що завтра ми перейдемо на використання золота як грошей? Потрібно придбати його зараз якнайбільше». Якщо ви довіряєте цій людині, тоді розумним буде негайно побігти до золотої копальні та купити стільки золота, скільки ви можете собі дозволити. Це досить просто; проблеми з'являються після. Уявіть собі, як хтось зі своїм конем та возом, на якому виблискує гора золота, повільно їде дорогою додому. Що відбувається далі? Невідомо звідки вискакують бандити й грабують цю людину. Щоб уникнути цього, розумним кроком для захисту коштів буде придбати одну золоту монету, знайти безпечне місце для її зберігання і сховати її там, а потім купити ще. Щойно людина навчиться зберігати їх в безпеці, вона зможе купити більше. Іншими словами, існує пряма залежність між тим, наскільки великим може бути запас золота, і тим, наскільки людина здатна зберегти його в безпеці.

Давайте тепер розглянемо природу влади та ресурсів у контексті людської цивілізації. Відповідно до теорії проєкції сили майора Джейсона Лоурі та другого закону термодинаміки, Всесвіт організований так, що енергія (потужність) використовується для встановлення панування над іншою енергією (ресурсами). Наприклад, клітинна мембрана є бар'єром, який стримує молекулярні ресурси, що забезпечують клітинне життя. Проєкція сили використовується вовком або суто для агресії, або щоб заявити про свою власність на вбиту ним жертву при зіткненні з потенційним злодієм, причому він просто гарчить та оголює ікла. Це не лише допомагає пояснювати розвиток молекулярної біології та поведінку тваринного світу, а й те, як ця істина застосовна у контексті людського життя. Якби я підійшов до людини, яка стоїть біля скриньки зі скарбами, і вона показала мені пістолет, захований на поясі, я б добре подумав, перш ніж спробувати забрати скарб. Ризик смерті може перевищувати користь від скарбу, залежно від його розміру. Така природа влади. Влада використовується для утвердження панування над ресурсами. Так завжди було і завжди буде.

Разом з тим це сумна істина, яку більшість людей вважає дещо дискомфортною. Більшість із нас воліли б жити у світі, в якому володіння ресурсами здійснюється мирним шляхом, без необхідності насильства. Краще суперечки про власність, ніж жорстока конкуренція. Більшість хотіли б, щоб ці суперечки вирішувалися цивілізованим шляхом. Зверніть увагу, що термін «цивілізований» відображає нашу спробу організувати суспільство навколо здатності керувати нашими ресурсами за допомогою механізму, який не потребує кінетичного насильства. Майор Лоурі називає це абстрактною проєкцією влади. Протягом століть ми створювали мову, історії, набори правил, інститути тощо, щоб організувати себе більш мирно. Проте природа розуміє лише проєкцію фізичної сили. Абстрактна проєкція сили – це лише проєкція нашого розуму. Тому фізична сила зазвичай відіграє найпомітнішу роль у розподілі ресурсів.

Розглянемо термін «суверенітет». Суверенітет визначається як «верховна влада» та «свобода від зовнішнього контролю». Сьогодні ми зазвичай використовуємо це слово у контексті націй. Суверенна нація – це нація, яка є автономною та вільною від домінування чи контролю іншої нації. Термін «суверен» також використовується для означення монарха. Король або королева феодального володіння були сувереном, тому що вони були єдиною вільною людиною в межах політичного органу. Всі інші, які стояли нижче суверена, були підданими. Розглянемо динаміку влади та багатства в цьому сценарії: ті, хто має достатньо коштів, мають можливості концентрувати багатство. Багатство і влада йдуть пліч-о-пліч. Іншими словами, влада зазвичай або фізична, або абстрактна у формі грошей. Одна із них – це природна форма влади, інша – продукт людської цивілізації. Однак обидві знаходяться під впливом один одного і є двома сторонами однієї медалі. Ті, хто зберігає фізичне домінування над іншими, накопичують більше багатства. Водночас ті, хто може утримувати величезні багатства, мають значну владу.

Біткоїн зазвичай розглядається як інструмент, який може надати суверенітет людині. Зазвичай так вважають, тому що це фінансовий інструмент, який можна самостійно зберігати. Більше не потрібно віддавати усі свої заощадження банку; ви, як власник ключа, самі володієте активом. Однак це лише поверхово відображає ступінь суверенітету з Біткоїном. Як підкреслює Джейсон Лоурі у своїй дисертації, Біткоїн – це революційна технологія, яка дозволяє людям управляти та розподіляти ресурси за допомогою фізичної проєкції сили, а не покладатися на абстрактну проєкцію сили як на нашу мирну, але крихку альтернативу. У цьому сенсі майнінг і володіння біткоїном – це справжня сила. Той самий вид влади, який використовували суверени для фізичного контролю над своїми ресурсами.

Велика сила передбачає велику відповідальність. Повертаючись до аналогії на початку цієї статті, коли хтось стає одноосібно відповідальним за захист своїх ресурсів: питання не в «Скільки?», а в «Як мені це захистити?». Суверени використовували рови, стіни, варту тощо для захисту свого багатства і влади. Коли військові наступальні технології вдосконалюються, те саме повинно відбутися і з обороною. Стіни фортець чудово виконували свою функцію до винаходу гармати. Існування і стійкість суверена, будь то королівство, нація чи окрема людина, залежать від їхньої здатності постійно контролювати, удосконалювати та покращувати свої можливості щодо захисту власних ресурсів. Ця відповідальність лягає на кожного в цю нову епоху, коли Біткоїн надає індивідуальний суверенітет.

Ця нова форма захисту не передбачає стін або ровів. Хоча певний ступінь самозахисту необхідний, на перший план виходить важливість технологічної досконалості. Самостійне зберігання – це не те, що можна налаштувати один раз та забути про нього. Кілька років тому холодне зберігання з дротовим підключенням вважалося інноваційним винаходом. Потім компанії винайшли пристрої з підписом. Тепер навіть ці типи пристроїв виявилися небездоганними, оскільки зберігання сід-фрази на самому пристрої робить його вразливим для різних векторів атак. Це означає, що пристрої з підписом, які не зберігають дані користувача, і металеві QR-коди, які можна відсканувати, стають більш популярними. У майбутньому стан справ зміниться. Безпека ресурсів – це фізичний процес, який постійно розвивається, і в якому кожен повинен взяти участь, щоб стати та залишатися суверенним.

Ми живемо у справді неймовірний час. Сотні років тому у світі було кілька правителів, які правили гігантськими територіями та людьми. Завдяки технологічному прогресу люди можуть проєктувати фізичну силу та контролювати свої ресурси. Це означає зміни у світі, які принесуть свободу, процвітання, відповідальність та працьовитість. Ми повинні знову стати захисниками своїх статків.

По роботі я часто повертаюся до філософських питань, які стосуються розуму. У цьому випадку, коли йдеться про фізичний захист, на думку спадає бусідо (武士道). Бусідо приблизно перекладається як «шлях воїна», і кажуть, що це поняття втілює японські культурні вірування. Вісім чеснот самурайського кодексу – це справедливість, мужність, доброзичливість, ввічливість, щирість, честь, вірність та самовладання. Ці чесноти мають вирішальне значення не тільки для того, щоб самурай міг правильно поводитися в суспільстві, а й тому, що інтелектуальне вдосконалення життєво важливе для виживання воїна та його здатності захищати те, що для нього важливе. Ці чесноти мали вирішальне значення для самурая та є необхідними для нашого вступу в епоху безпрецедентного суверенітету та відповідальності з боку інших людей. Прямуючи в майбутнє, ми не повинні забувати мудрість та вчення минулого.

Це гостьовий пост Сідні Брайта. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024
Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Нова політика розкриття вразливостей у Bitcoin Core Розробники програмного забезпечення Біткоїна працюють над покращенням взаємодії з питань безпеки. Bitcoin Magazine 10 липня 2024