Роберт Кійосакі: шлях від критика до прибічника Біткоїна

Роберт Кійосакі: шлях від критика до прибічника Біткоїна

Фінансовий експерт і автор книг Роберт Кійосакі якийсь час був затятим критиком Біткоіна. Однак згодом він переосмислив свою позицію і тепер робить посильний внесок у популяризацію головного цифрового активу.

Хто такий Роберт Кійосакі

Роберт Кійосакі, автор бестселера «Багатий тато, бідний тато», став прихильником Біткоїна в контексті свого постійного інтересу до інвестицій та пошуку альтернативних способів збереження капіталу. Його перехід до Біткоїна був частково зумовлений занепокоєнням щодо довгострокової стійкості традиційних фінансових систем і валют, надто через зростаючий державний борг та інфляцію.

Роберт Кійосакі неодноразово наголошував у своїх постах, що розглядає біткоїн як «народне золото» та форму захисту від фінансової нестабільності.

Роберт Кійосакі: шлях від критика до прибічника Біткоїна
Роберт Кійосакі: Джерело: сторінка Роберта Кійосакі у соцмережі X.

Коротка біографія

Роберт Тору Кійосакі, американець японського походження, народився 8 квітня 1947 року на Гаваях. Його мати Марджорі працювала медсестрою. Батько Ральф мав ступінь доктора філософії, обіймав посаду міністра освіти Гаваїв. Родина жила досить скромно, але завдяки зв'язкам батька юний Роберт Кійосакі зміг здобути якісну освіту.

Після навчання Роберт Кійосакі вступив до корпусу морської піхоти армії США. Воював у в'єтнамській війні, був пілотом бойового вертольота, за що навіть нагороджений медаллю. Демобілізувався 1973 року, за чотири роки відкрив свій перший бізнес. Одночасно грав на фондовій біржі, а отримані кошти вкладав у нерухомість. Однак у які саме об'єкти – точної інформації немає. Але ця справа зазнала краху.

Проаналізувавши допущені помилки, Роберт Кійосакі дійшов висновку, що вони є типовими для будь-якого бізнесмена. У той період він вирішив поділитися своїми секретами та висновками з людьми. Тож комерсант відкрив школу фінансової грамотності, яка навчала бажаючих азам керування фінансами.

Згодом він розширив її до освітньої компанії Rich Dad`s Organization. У межах цього проєкту Роберт Кійосакі розгорнув бурхливу педагогічну діяльність. Як освітній матеріал він вигадав настільну гру «Грошовий потік» (Cash Flow), яка стала дуже популярною.

Роберт Кійосакі: шлях від критика до прибічника Біткоїна
Cash Flow стала однією з найпопулярніших настільних ігор. Джерело: сторінка Роберта Кійосакі у соцмережі X.

Знайомство з Біткоїном

Роберт Кійосакі як людина, яка зарекомендувала себе фінансовим гуру, не міг не звернути уваги на біткоїн, що стрімко набирає популярності. Спочатку він з обережністю висловлювався щодо малознайомого активу, проте наголошував на його новаторстві та децентралізації.

Одним із ключових моментів його критики був період зльоту та падіння ринку в 2017–2018 роках, коли біткоїн уперше досяг значних висот у ціні, а потім пережив різке падіння. За одними з непідтверджених даних, фінансовий аналітик міг інвестувати певну суму і втратив частину коштів, що й призвело його до відповідного висновку. Зокрема, він почав висловлювати побоювання щодо волатильності та непередбачуваності цифрових валют, а також наголошував на ризиках, пов'язаних з потенційною вразливістю перед хакерськими атаками та шахрайством.

До того ж Роберт Кійосакі вказував на невизначеність у питаннях регулювання біткоїна. Він наголошував, що без чітких правил і норм уряди та регулюючі органи можуть будь-якої миті втрутитися, вносячи нестабільність на ринок. Ці побоювання надто актуалізувалися в періоди, коли різні країни обговорювали можливість запровадження суворих регулятивних заходів щодо криптовалют. Роберт Кійосакі також висловлювався про те, що багато інвесторів вкладають у біткоїн без повного розуміння технології та ринку, що посилює спекулятивний характер інвестицій і підвищує ризик фінансових втрат.

Проте з часом експерт змінив свою позицію стосовно біткоїна, здебільшого в контексті зростання глобальної економічної невизначеності та інфляції. З початку 2020 року, в умовах пандемії COVID-19 і подальших фінансових криз він почав розглядати біткоїн як потенційний засіб захисту від інфляційних ризиків та девальвації фіатних валют.

«Невдахи здаються після втрати. Переможці навчаються на своїх програшах. Я чекаю, коли біткоїн «протестує» $1100. Якщо він поновиться, я куплю більше. Якщо ні, я почекаю, доки невдахи «капітулують» і підуть, потім куплю ще (більше)», – додав бізнесмен, обґрунтовуючи свою позицію.

Говорячи про своє ставлення до біткоїна, Роберт Кійосакі наголосив, що він не є трейдером, він насамперед інвестор. І як інвестора його не лякають короткострокові просідання курсу BTC. Їх він розцінює як нові можливості.

«Коли біткоїн досягне нового дна, від $10 000 до $12 000? Я радітиму, а не хвилюватимуся. Я ставлю проти ФРС, Казначейства, Байдена і роблю ставку на G (золото), S (срібло) та біткоін», – заявив фінансовий аналітик.

Поради: як врятуватися від краху фінансової системи

Цей перегляд поглядів відображає ширший тренд серед інвесторів, які починають бачити цифрові валюти не лише як об'єкт для спекуляції, а й як інструмент диверсифікації портфеля та захисту від фінансових потрясінь. У вересні 2021 року Роберт Кійосакі прогнозував крах фінансових ринків.

Відтоді письменник активно виступав за освіту та обізнаність у галузі фінансів та інвестицій, що охоплювало і просування розуміння біткоїна, і його роль у сучасній економіці. Він регулярно ділиться своїми думками й аналізом у соціальних мережах і на публічних виступах, наголошуючи, що біткоїн може слугувати не лише засобом інвестування, а й інструментом для забезпечення фінансової незалежності у нестабільному економічному середовищі.

«Лідери, що зневірилися, здійснюватимуть відчайдушні вчинки. Чи буде світова війна? Боже, помилуй нас. Запасіться золотом, сріблом, биткоїнами, їжею, зброєю та боєприпасами», – зазначив Роберт Кійосакі.

Це переконання відображає широку тенденцію серед інвесторів та аналітиків, які розглядають біткоїн та інші цифрові активи як важливу частину сучасного інвестиційного портфеля.

Останні прогнози щодо біткоїна

На думку Роберта Кійосакі, у разі краху світової економіки курс біткоїна підніметься до позначки $1 млн.

«Погані новини: якщо ринок акцій та облігацій обвалиться, золото та срібло злетять до небес. Гірші новини: у разі краху світової економіки біткоїн досягне $1 млн, золото – $75 000, срібло – $60 000», – наголосив експерт.

Говорячи про найближчу перспективу, він вважає, що курс біткоїна подорожчає до $135 000. На думку письменника, попри періодичну волатильність ринку, біткоїн зберігає статус провідного цифрового активу і багатьма розглядається як засіб збереження вартості та захисту від глобальної економічної нестабільності.

Підбиваючи підсумок

Роберт Кійосакі хоча й був певний час критиком Біткоїна, в результаті присвятив багато сил популяризації головного цифрового активу. Його перехід від скептицизму до відкритої підтримки BTC, передусім у часи економічної нестабільності та зростання інфляції, привернув увагу широкої аудиторії до потенціалу та значущості цифрових валют. Роберт Кійосакі, будучи впливовим голосом у сфері особистих фінансів та інвестування, наголошував на ролі біткоїна як «цифрового золота» та засобу захисту від інфляційних ризиків, що допомогло розширити розуміння та прийняття головного цифрового активу серед інвесторів різного рівня. Його активна участь в освітніх ініціативах та обговореннях, пов'язаних із біткоїном, сприяла підвищенню обізнаності й інтересу до біткоїна, що, своєю чергою, зміцнило його позиції на фінансовому ринку.

Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Навіщо корпорації Sony біткоїн-біржа Традиційні корпорації стають все відкритішими до Біткоїна та Біткоїн-індустрії. Одним із найбільш яскравих та свіжих прикладів є японський конгломерат Sony, який вирішив стати власником біткоїн-біржі. Дмитро Харьков 22 липня 2024
Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024