Біткоїн: перша у світі децентралізована організація

Біткоїн: перша у світі децентралізована організація

Погляд на Біткоїн та корпоративні структури з концептуальної точки зору вказує на багато подібностей.

Раніше я кривився від досади порівнюючи ринкову капіталізацію Біткоїна та публічних компаній. Загалом, спроба протиставити першу у світі успішну цифрову валюту одній галузі є обмеженою, не кажучи вже про одну компанію. Однак, постійно знайомлячись з людьми на їхньому шляху до Біткоїна, я усвідомив, що можу використовувати це порівняння, щоб інакше проілюструвати сильні сторони Біткоїна.

Замість того, щоб концептуально намагатися підняти Біткоїн до рівня світових валют, я пропоную концептуально опустити світові валюти до рівня публічних компаній. Це певною мірою позбавляє необхідності заглиблюватися в історію фінансової теорії при спробі пояснити Біткоїн.

Примітка для інвесторів:

Уявіть, що долар США (USD) та BTC – це тикери на фондовому ринку. Кожен з них – компанія зі своїми співробітниками, політикою управління, історією динаміки цін, юридичними зобов'язаннями та акціями, які публічно торгуються. Тепер, коли ми знаходимося на одному концептуальному рівні, погляньмо на статус цих двох компаній.

Рада директорів USD має довгу історію розведення своїх акцій, а останнім часом випускає нові акції з неймовірною швидкістю. Розведення більшою мірою йде на користь правлінню, тоді як співробітники працюють в поті чола за низьку заробітну плату. Своєю чергою, у BTC немає ради директорів. Він управляється працівниками, і працівники дотримуються колективної угоди про те, що акції випускатимуться за фіксованою, передбачуваною та знижуваною ставкою з максимальною пропозицією 21 мільйон. Для роботи в компанії вам необхідно дотримуватись політики стабільної емісії.

Компанія USD явно стимулює конкуренцію по всьому світу і змушує людей відповідати їхнім стандартам. Вони були лідерами протягом десятиліть і поглинули велику частину світового ринку. У результаті вони мають величезний вплив на своїх конкурентів, але вони стали пихатими та втрачають свою перевагу. Витрати на підтримку накладних витрат з кожним днем стають дедалі обтяжливішими, а боргове навантаження вийшло далеко за межі відповідального рівня. Цінові показники для інвесторів, які володіють акціями в доларах США, знаходяться в мінусі приблизно на 90% з 1971 року і не демонструють жодних ознак серйозного відновлення.

Компанія BTC проводить масову маркетингову кампанію, яка поступово набирає обертів, але ще не стала вірусною в Інтернеті. BTC – революційна технологічна компанія з чотирнадцятьма роками волатильного, але стабільного зростання вартості та впровадження. Їхня частка на світовому ринку надзвичайно мала в порівнянні з домінуючим гравцем, але має значний потенціал зростання. Структура управління – економічна, накладні витрати розподіляються між співробітниками, а сама організація не має боргів. Динаміка цін для інвесторів, які володіють акціями BTC, знаходиться у зеленій зоні приблизно на 200 000% з 2013 року і не демонструє жодних ознак уповільнення.

Раціональні інвестори можуть зробити ставку на обидва варіанти, розподіляючи кошти на основі поточних подій. Ринкові умови швидко змінюються, оскільки новий стартап під назвою БРІКС робить попереднє оголошення про запуск. БРІКС, схоже, зацікавлений забрати частку ринку у долара США. Це вплине на USD, оскільки його бізнес-модель передбачає, що він буде єдиним постачальником послуг.

Інвестори BTC, як правило, міцно тримають свої акції. Приблизно 70% акцій не переходило в інші руки протягом останніх двох років, попри величезну волатильність. У BTC є кілька великих акціонерів, які з тієї чи іншої причини можуть вимушено продати свої акції, але багато з дрібніших інвесторів принагідно відразу скуповують ці дисконтні акції. Через усталену природу долара США, у нього є певні козирі в рукаві для залучення нових інвесторів і уповільнення зростання конкурентів, але його часи справжніх ринкових інновацій залишилися в минулому.

З іншого боку, BTC постійно впроваджує інновації та перебуває на шляху до того, щоб продовжувати займати частку ринку, незалежно від конкуренції. Його продукт має фундаментальні якості, з якими конкуренти не зможуть зрівнятися. Зрештою, із трьох компаній BTC – єдина, яка є цифровою. USD використовує гібридну традиційну/онлайн-систему, але не оптимізована для строго онлайн-моделі. У БРІКС поки що немає робочого прототипу, але її цифрова присутність неминуча. Клієнти традиційних установ будуть більш тверезо порівнювати доступні варіанти, як тільки зрозуміють, що вся глобальна торгівля переходить на цифровий формат.

Примітка для працівників:

Кожна людина, яка додає цінність мережі, може вважатися працівником BTC. Згідно з цим визначенням, кожен інвестор також є співробітником. Як і майнери, розробники, виробники та підприємці, які займаються програмним або апаратним забезпеченням біткоїна. Продавці, які приймають біткоїн за товари чи послуги, також додають цінність мережі, пропорційну вартості цих товарів та послуг. Інвестори, які купують біткоїн, конкурують один з одним, але при цьому приносять один одному користь. Інвесторські вклади підвищують цінність мережі шляхом скорочення оборотної пропозиції.

У результаті кожен учасник мережі працює для кожного іншого учасника мережі. Винагороди розподіляються залежно від активів інвесторів. BTC належить та управляється співробітниками. Розглядаючи економіку замкнутого циклу біткоїна через цю призму, кожен користувач біткоїна одночасно є інвестором, співробітником та власником бізнесу. Кожен користувач обирає свій рівень участі, і всі ролі приймаються або відхиляються на добровільній основі.

Згуртовані команди перевершують команди, яким складно досягти консенсусу. На щастя, Біткоїн-спільнота була побудована навколо машини математичного консенсусу. Попри постійні розбіжності всередині спільноти, ми зрештою змушені досягати колективної угоди кожні десять хвилин. Кожен із нас пройшов свій унікальний шлях до розуміння важливості біткоїна, і всі ми підтримуємо мережу особливим чином. Навіть ті, хто намагається атакувати біткоїн, надають певну форму цінності. Ми можемо подякувати їм за допомогу в навчанні та вказівку на потенційні вразливості протоколу.

Латинський корінь слова «конкурувати» – compere, означає «прагнути чогось спільно». Змагаючись, ми можемо стати сильнішими разом. Ігнорувати колективну природу Біткоїна означало б ігнорувати факти реальності. Мільйони людей наразі діють як децентралізований колектив, який управляє мережею Біткоїна виключно на основі стимулів протоколу. Без них мені не було б про що писати.

Без окремих осіб немає групи, а людина не існує без групи. Якщо ми захочемо, ми можемо жити зі співчуттям до інших людей. Однак це зовсім не обов'язкова умова для працевлаштування у мережі Біткоїна. Примус когось поводитися етично чи співчутливо повністю зводить нанівець цінність цих чеснот. У цій новій парадигмі немає жодних зобов'язань, лише пропозиції.

Висновок:

Ми всі робимо вибір щодо того, як використовувати капітал та розподіляти нашу особисту енергію. Довіритися збанкрутілому фіатному гіганту замість того, щоб познайомитися з новим гравцем на ринку, – це набагато більший ризик, ніж багато хто думає. На щастя, у Біткоїні ніколи не буде звільнень чи припинення прийняття на роботу.

Погляд на Біткоїн через цю призму відкидає ідеологічні та моральні аргументи на користь тверезого погляду на мережу порівняно з її конкурентами. Такий підхід може спростити розмову або заглушити заклик до дії – не всі готові поглянути у вічі злочинам фіатної системи. Хтось інвестує насамперед виходячи з раціональності – максимізація прибутку понад усе. Хтось вкладає більше душі, уникаючи інвестицій, які не підходять їм морально. На жаль, у фіатній системі неможливо робити й те, й інше. Інвестуйте з розумом.

Це гостьовий пост Source Node. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024