Як позбутися фіатної залежності

Як позбутися фіатної залежності

Ніхто не казав, що позбавитися залежності від фіатних грошей буде легко. Щоб скинути пута боргів людині необхідні нові пріоритети, а також уникати пасток з високими часовими преференціями.

Ви так довго живете в боргах, що навіть не можете пригадати, як це бути вільним від них. Кожного разу, коли ви берете борг, у вас виникає цей приплив ейфорії. Не безпосередньо, звичайно, а від короткочасного піка миттєвого задоволення від покупки того, що ви дуже хотіли. Ваші довгострокові цілі здаються надто далекими, тому ви купуєте цю машину, цю сумочку, новий ноутбук, цей будинок. І розплачуєтеся за все це роками обслуговування боргу.

Давайте на мить зупинимося і замислимося над цими словами: «Обслуговування боргу». Ви буквально обслуговуєте власників боргу, стаєте борговим рабом. Насправді ви є рабом своїх високих часових преференцій. У здоровій грошовій економіці ви б засвоїли урок через природні наслідки таких легковажних витрат, наприклад, відчуваючи брак грошей на предмети першої необхідності. Але використовуючи фіатні гроші ви можете тягнути час до настання банкрутства. Натомість ви віддаєте ваші цілі, ваші мрії та вашу душу. Ви стаєте борговим зомбі.

Але ви знайшли біткоїн і почали приходити до тями від ступору, спричиненого фіатними грошима. Замість того, щоб йти протореним шляхом боргового рабства, ви наводите порядок у своєму фінансовому будинку. Зрештою, після років навчання та накопичень, ви досягаєте довгоочікуваної свободи!

Але ви не знаєте, чим себе зайняти. Свобода майже нестерпна; на вас ніколи раніше не було такої великої відповідальності. Бути в борговому рабстві – відстій, але принаймні ви знали, що потрібно робити. Вам доводилося або продовжувати тікати від колекторів, або батракувати та повільно виплачувати борги, при цьому накопичуючи все більше боргів. Ця впевненість заспокоювала. Важко бути вільним, тому що вам потрібно знову думати про своє життя і те, чого ви насправді хочете. У вас повинні бути цілі, зміст та завдання. Ви більше не борговий зомбі. Ви повинні думати та бажати чогось самостійно, а це не те, до чого ви звикли. Чи може бути душа у зомбі, який одужує?

На жаль, багато людей втрачають наново здобуту свободу і знову занурюються у борги, але вже іншого роду. Можливо, це альткоїн-рабство, в якому ви продаєте свою репутацію та чесність. Можливо, це рабство якоїсь іншої діяльності, яка потребує високих часових преференцій, наприклад дегенеративних азартних ігор. Свобода сама по собі є праведним тягарем. Ви відповідальні за те, щоб щось із себе зробити. Але надто багато людей воліли б просто служити комусь іншому.

Багато кого захоплюють фіатні ігри статусу. Вони хочуть, щоб їх запрошували на правильні вечірки, тому купують великі будинки чи знаменитий Lamborghini. Але знову ж таки, це фіатний менталітет. Ви змагаєтесь за звання головного боргового раба – того, хто може використовувати величезні суми боргу. Але чи справді ви хочете бути Біллом Гейтсом? У нього можуть бути гроші, але він такий самий раб, як і всі інші у фіатній системі.

Шлях до фінансової свободи – це американські гірки емоцій, наповнені моментами самореалізації та іронічними поворотами подій. Це означає вирватися з ланцюгів боргів, навчитися брати на себе відповідальність за свободу і виявити, що, можливо, просто можливо, ви все-таки не хочете бути Біллом Гейтсом.

Подорожуючи незнайомим світом фінансової свободи, ви зіткнетеся з симптомами відміни щодо фіатних грошей: спокусою зайнятися тим, що потребує високих часових преференцій, привабливістю боргових статусних ігор і усвідомленням того, що свобода вимагає нового рівня самосвідомості та відповідальності. Попри все це, ви виявите, що звільнення від фіатної системи – це подорож, яку варто здійснити, яка веде до життя, наповненого метою, змістом та суверенітетом.

Йдеться не про Lamborghini чи вечірки, а про розуміння того, що фіатний менталітет – це боргова пастка, в яку потрапляють ті, хто ведеться на її спокусливу привабливість. Йдеться про визнання того, що фіатна система ув'язнила нас не лише економічно, а й морально. Звільнитись від її цінностей може бути важче, ніж звільнитися від боргів.

«Обдуриш мене раз – ганьба тобі, обдуриш мене вдруге – ганьба мені». Коли нам вдається вибратися з замкнутого кола боргової залежності, у нас виникає спокуса зберегти той менталітет, який нас поневолив. Іншими словами, самі ваші бажання потребують переосмислення. Цінності фіата – це пороки душі. Сучасне суспільство розвалюється під вагою фіатних стимулів, створених цими цінностями. Переосмислення, яке ґрунтується на принципах того, що нам дійсно потрібно, зрештою спонукатиме нас до розвитку.

Ступаючи на шлях фінансової свободи, пам'ятайте, що симптоми відміни фіатних грошей – це лише симптоми. Це тимчасові перешкоди, які можна подолати, проявивши самовідданість і усвідомленість, особливо щодо незаперечних доводів про фіатний ідіотизм. Прийміть виклик, знайдіть свою мету і завжди пам'ятайте про боргове рабство, з якого ви звільнилися.

А тепер нумо змінювати світ.

Це гостьовий пост Джиммі Сонга. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024