Взаємозв'язок між Біткоїном та боротьбою проти зміни клімату

Взаємозв'язок між Біткоїном та боротьбою проти зміни клімату

Використання підходів глобального екологічного руху може сприяти впровадженню Біткоїна.

Не хвилюйтеся, метою цієї статті не є підтримка або критика поточного глобального порядку денного у сфері боротьбі проти зміни клімату. Я не планую розмірковувати про те, чи чекає Землю кінець через кілька років. Крім того, що я інвесторка і підтримую екосистему Біткоїна, я також є великою прихильницею стартапів і новаторів, які підтримують «зелені» технології для забезпечення більш енергоефективного майбутнього. В цій статті я просто хочу обговорити, як біткоїнери можуть прийняти концепції, які дуже ефективно застосовуються глобальним рухом проти змін клімату в рамках їхніх пропозицій щодо зелених інвестицій, щоб посприяти активнішому впровадженню біткоїна. Я на власні очі бачила як активісти з боротьби проти зміни клімату реалізовували ці методи.

Хоча, безумовно, існують природні причини для прийняття Біткоїна, особливо з огляду на нинішню кризу в банківській та грошово-кредитній системах світу, біткоїнери не можуть просто продовжувати покладатися на ці періодичні кризові випадки як на головну рушійну силу для активізації впровадження. Гучні заяви про те, що криза вже настала, використовуються занадто часто в контексті Біткоїна і можуть залишатися непоміченими. Крім того, пости про те, що ви заплатили за лате в МакДональдз в біткоїні, або відправили незнайомцю на вулиці 100 сатоші на гаманець, який він щойно відкрив, не відповідають високому рівню професіоналізму, який можна побачити у скоординованій екосистемі боротьби зі змінами клімату, у міру просування їхнього порядку денного. На додаток, просте повторення фрази «інша сторона – зло» не приведе нас до певного результату, і коли я кажу «інша сторона», я маю на увазі фіатний світ. Біткоїнерам необхідно запровадити більш сучасні та систематичні методи, якщо ми хочемо досягти наступного рівня впровадження.

Для цього, біткоїнери можуть приєднатися до інших глобальних актуальних питань, таких як проблема зміни клімату, щоб домогтися більшого визнання. Рух за зміну клімату часто намагається зобразити Біткоїн як загрозу. Якщо ми скористаємося такою самою тактикою та підходами, які застосовуються рухом за зміну клімату для просування себе, інтегруючи цю тактику в наш кошик інструментів для підтримки прийняття Біткоїна, нас не можна буде ігнорувати, принижувати чи виключати.

Зараз ідеальний час для розгляду того, як біткоїнери можуть розширити нашу тактику, спираючись на порядок денний у сфері зміни клімату, оскільки поточна запланована конференція Організації Об'єднаних Націй зі зміни клімату (COP28) проходитиме з 30 листопада по 12 грудня у Дубаї.

Часова перевага для біткоїна та зелених інвестицій

Глобальний рух боротьби проти зміни клімату доводить, що інвестиції в «зелені» проєкти сьогодні, навіть попри те, що поточні соціальні витрати можуть бути більшими, призведуть до більших майбутніх вигод для всіх. Щоб підтримати цю тезу, вони широко використовують концепції, які застосовуються у фінансах та економіці, у тому числі ставки дисконтування, поточну вартість, аналіз витрат та вигод та схильність до заощаджень чи витрат. Цю тезу можна природно застосувати і для Біткоїна. Нам потрібно показати, що заощадження сьогодні за допомогою інвестицій у Біткоїн приведуть до збільшення добробуту у майбутньому та великих соціальних вигод. Біткоїнери часто говорять про часові преференції, пов'язані з витратами або заощадженнями, як це пояснюється в «Стандарті Біткоїна». Щоб краще продемонструвати це, нам слід застосувати концепцію соціальної ставки дисконтування та «справедливого переходу», які використовуються рухом за зміну клімату.

Взаємозв'язок між Біткоїном та боротьбою проти зміни клімату
Джерело

Застосування соціальної ставки дисконтування до прийняття біткоїна

Простіше кажучи, соціальна ставка дисконтування використовується для розрахунку поточної вартості майбутніх соціальних вигод, отриманих від зелених інвестицій сьогодні. У контексті руху проти змін клімату, це стосується таких речей, як будівництво зарядних станцій для електромобілів, встановлення сонячних батарей або, наприклад, будівництво велосипедних доріжок. Завдяки цим типам соціальних інвестицій створюються суспільні вигоди, які не можуть бути повністю визначені кількісно за допомогою чистого чисельного аналізу витрат і вигод або не вписуються в типові розрахунки прибуткової вартості.

Уряди намагаються зменшити ці майбутні соціальні вигоди від інвестицій із використанням соціальної ставки дисконтування. Ця ставка вища, ніж традиційні «безризикові» ставки, які використовуються у базових фінансах, через додаткову невизначеність щодо обсягу нематеріальної суспільної вигоди, яку можна отримати. Соціальні ставки дисконтування також різняться залежно від рівня розвитку країни. Більш розвинена країна може мати більшу впевненість щодо майбутніх соціальних вигод, тому ставка буде нижчою.

Соціальна ставка дисконтування, по суті, є ставкою, яка врівноважує вибір населення витрачати сьогодні та інвестувати в завтрашній день для реалізації непрямих суспільних переваг. Схильність до заощаджень врівноважує схильність до витрат у разі застосування цієї ставки. Я назву це рішенням про передачу статків із покоління до покоління. Цей приклад показує, що концепції, які часто обговорюються щодо прийняття Біткоїна, і концепції, які застосовуються в рамках глобального зеленого руху, дуже схожі. Біткоїнери часто говорять про накопичення статків, які можуть передаватися між поколіннями, збереження грошей від знецінення та, як каже Грег Фосс, необхідність робити це «для наших дітей».

Прийняття Біткоїна сьогодні – це розгляд поточних та майбутніх витрат та вигод. Інвестуйте сьогодні, щоб отримати велику вигоду у майбутньому, або витрачайте сьогодні, щоб задовольнити поточні потреби. Ця концепція найчастіше представлена в мемах, які зображають порожню однокімнатну квартиру ходлерів, де на підлозі лежить тільки матрац, а поруч стоїть установка для майнінгу, які кидають все, щоб інвестувати у своє майбутнє.

«Справедливий перехід» та біткоїнери

Як групі з боротьби зі зміною клімату вдалося так ефективно скористатися концепцією соціальних вигод і схильності до заощаджень, щоб просувати свій порядок денний, і чому ми, біткоїнери, не прийняли та не застосували ту ж концепцію соціальної дисконтної ставки, адже вона підходить природним чином? Що ж, перш ніж я відповім на це питання, я маю пояснити паралельну концепцію, яка називається «справедливий перехід» і використовується в кліматичному порядку денному.

У контексті кроків щодо протистояння зміні клімату, таких як перехід від викопного палива до відновлюваних джерел енергії або перехід на електромобілі, виникає питання про те, як цей перехід вплине на звичайних людей. Чи втратять вони роботу, якщо раптово закриється «брудна» промисловість? Як люди забезпечуватимуть свої сім'ї, якщо вони не зможуть дозволити собі дотримуватися нових вимог до енергоефективності, які висуватимуться до їхнього малого бізнесу?

Звичайно, для справедливості, ми повинні також враховувати, як деякі люди можуть постраждати від зміни клімату, якщо, наприклад, їхні ферми постраждають від опустелювання.

Справа не в тому, чи можуть клімат, погода або стихійні лиха вплинути на людей, їхні засоби до існування або їхні заощадження (або їхню відсутність), а в тому, що люди, які мають нижчий дохід, менше заощаджень або менше доступних ресурсів, будуть менш здатні пристосуватися до нових умов, які виникнуть під час переходу на «зелену» економіку. Наче людям сьогодні немає про що турбуватися – додайте до їхніх проблем вплив політики, нав'язаної урядами в рамках порядку денного щодо зміни клімату.

Концепція, що застосовується в рамках політики «Справедливого переходу», полягає в тому, що негативні, тимчасові наслідки цієї політики в галузі зміни клімату не повинні завдавати шкоди звичайним людям, особливо з низькими доходами. Уряди повинні якимось чином виконати свої глобальні зобов'язання в рамках своїх внесків, які визначаються на національному рівні, не погіршуючи при цьому стан речей, наприклад, збільшуючи розрив у рівні добробуту та провокуючи бідність. По суті, захищаючи тих людей, які найменше здатні брати на себе ризик і впоратися з перехідним періодом, щоб вони могли зберегти свої поточні доходи та кошти на майбутнє. Хіба це не схоже на концепцію впровадження Біткоїна, коли ми намагаємося допомогти людям захистити своє заощадження на майбутнє?

Взаємозв'язок між Біткоїном та боротьбою проти зміни клімату
Джерело

Представники руху проти зміни клімату вірять у те, що в майбутньому очікується збільшення соціальних вигод, і це переважує всі поточні витрати та труднощі, пов'язані із трансформацією економіки. Вигоди переважають витрати навіть у разі застосування необхідних соціальних дисконтних ставок. Дилема для людини з меншим добробутом і доходом полягає в тому, чи отримає вона більшу користь від долара зараз, чи зможе отримати більше вигоди в майбутньому, якщо вона вкладе цей долар. Кліматичний рух скаже, що у майбутньому всім буде краще, якщо вони пожертвують чимось зараз. Однак для більшості людей безумовно важливішими є поточні турботи та потреби. Тому вони надаватимуть більшого значення сьогоднішнім видаткам, ніж інвестиціям у майбутнє. Більшість людей думають, що вони чудові управителі фінансовими ризиками. Чи не є це яскравим прикладом ефекту Даннінга-Крюгера? Найімовірніше, так проявляється проста людська природа – люди просто зосереджуються на повсякденному виживанні. Вони більше схильні витрачати свої заощадження та прибутки сьогодні. Ця суперечність впливає на рівень підтримки та відповідності програмі зміни клімату, а також на прийняття Біткоїна.

Ефект Даннінга-Крюгера

Взаємозв'язок між Біткоїном та боротьбою проти зміни клімату
Джерело

Застосування концепції «справедливого переходу» в лексиконі біткоїнерів означало б щось на зразок: «Яка майбутня цінність можливості зберегти свій суверенітет сьогодні?». Тут доречно використати фразу Mastercard і сказати, що це «неоціненно». Цей приклад показує, як важко по-справжньому цінувати щось нематеріальне в майбутньому, незалежно від вашого поточного добробуту. Якщо застосовувати прагматичні міркування, основа для компромісу між сьогоденням та майбутнім добробутом людини варіюється залежно від її поточної здатності керувати ризиками та брати на себе ризики, незалежно від того, чи розглядає вона інвестування в біткоїн або потенційну підтримку будь-яких інвестицій у «зелений» рух.

Планування соціальних переваг Біткоїна

Є багато спільного між тим, що просуває Біткоїн, і рекламованими перевагами програми проти зміни клімату. Прийняття Біткоїна є суспільною вигодою. Накопичення заощаджень у біткоїні сьогодні допоможе зберегти заощадження у майбутньому. Переваги Біткоїна відчутні як для людини, так і у суспільстві. Базові концепції, висунуті та використовувані глобальним рухом проти змін клімату для отримання підтримки, можуть легко використовуватися біткоїнерами для підтримки подальшого впровадження. Біткоїн забезпечує захист від знецінення або, іншими словами, збереження вашого поточного добробуту та купівельної спроможності на майбутнє. Кожен, незалежно від рівня свого добробуту, може використовувати біткоїн для кращого забезпечення свого майбутнього.

Біткоїнерам необхідно ефективніше застосовувати концепції соціальних вигод у вигляді концепції соціальних дисконтних ставок. Завдяки цьому ми зможемо краще продемонструвати позитивні сторони прийняття біткоїна та спонукати більше людей економити та інвестувати у майбутнє, піклуючись про наступні покоління, дітей та онуків. Без ефективного планування впровадження соціальних дисконтних ставок та глибших концепцій соціальних вигод подальше впровадження Біткоїна буде проблематичним.

Це базове планування підтверджує слова Бенджаміна Франкліна багато століть тому: «Не підготувавшись як слід, будьте готові до провалу». Отже, ми не повинні підвести майбутні покоління.

Це гостьовий пост Enza Coin. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024