Вивчення Біткоїна в університеті: фундамент для широкого впровадження

Вивчення Біткоїна в університеті: фундамент для широкого впровадження

Погляд професора на роль Біткоїн-освіти в університетському середовищі.

Я отримав від свого студента несподіване, але досить просте запитання: «Ви випадково не плануєте проводити якийсь додатковий курс, який стосувався б криптовалют чи чогось такого?» У мене не було наміру викладати курс із криптовалюти. Але я задумувався про курс по Біткоїну. Це був поштовх, який був мені потрібен.

Як викладач інженерії в університеті та біткоїнер, я чудово усвідомлюю, що Біткоїн-освіта має вирішальне значення для повної реалізації його потенціалу. Внутрішні властивості Біткоїна роблять його міцною основою для нової грошової системи. Однак, перш ніж він зможе кинути виклик статус-кво, йому доведеться суттєво вирости та набути широкого визнання. Прийняття зростатиме з освітою. Біткоїн – це все ще щось нове, незнайоме і незрозуміле для більшості людей. Потрібні зацікавлені люди, які докладуть усіх зусиль, щоб зрозуміти його, а потім передадуть свої знання та свою впевненість іншим людям у своєму колі спілкування.

Розмірковуючи над питанням студента та першорядною важливістю навчання Біткоїну, я замислився, чи варто мені розпочати курс з Біткоїна. Чи є кращий спосіб розповісти людям про Біткоїн, підігріваючи їхній інтерес протягом усього семестру, з можливістю брати участь у грі з оплатою навчання та оцінкою на кону? Я розвідав настрої інших студентів і отримав позитивний фідбек.

Підготовка до проведення курсу

Я почав шукати відповідні моделі для курсу. У процесі я зробив дивовижне відкриття: хоча велика кількість курсів у великих університетах згадують Біткоїн, більшість із них не присвячені Біткоїну. Курси часто називаються як «Біткоїн та криптовалюти» і розглядають Біткоїн як ще одну криптовалюту. Курси під назвою «Біткоїн та блокчейн» присвячені блокчейну, абстрагованому від Біткоїна, як справді важливої інновації.

Інші курси, такі як курс, розроблений Короком Реєм з Техаського університету A&M, спрямовані на глибше вивчення технічних аспектів Біткоїна та включають програмування. Цей підхід може бути корисним для студентів із технічним складом розуму, але виключає тих, хто не має бажання писати код.

Єдиними присвяченими Біткоїну курсами, які не були насамперед технічними, були такі:

«Філософія та економіка Біткоїна», викладає Ендрю Бейлі, доцент кафедри філософії Єльського університету.

«Біткоїн і майбутнє грошей», викладає Крейг Вормке, доцент кафедри філософії Університету Північного Іллінойсу.

«Біткоїн та цифрові активи», викладає Нік Бхатія, ад'юнкт-професор фінансів та економіки бізнесу в Університеті Південної Каліфорнії.

*Професор Рей зараз працює над більш загальним курсом для студентів, які вивчають бізнес.

(Якщо хтось ще пропонує такий курс, будь ласка, дайте мені знати!)

Очевидно, що загальний курс, присвячений виключно Біткоїну, є величезною потребою в університетах.

Філософія курсу

Я вирішив запропонувати курс, який не був би насамперед технічним, а зосереджувався безпосередньо на Біткоїні. Я назвав його «Дослідження Біткоїна». Курс містить згадки і інших криптопроєктів, але частково для того, щоб провести чітке розмежування між Біткоїном і криптовалютою. Я хотів, щоб студенти зрозуміли, що Біткоїн – це інновація, яка потенційно може змінити світ. Хоча деякі криптопроєкти можуть мати цінність не тільки як гроші, але і в інших функціях, їх не слід ставити на той же рівень, що і Біткоїн, і вони не заслуговують на такий самий рівень уваги. Я наголошував, що багаторівневий підхід до розкриття потенціалу Біткоїна має сенс з інженерного погляду. Я використовував Lightning, Rootstock та Liquid як приклади рішень. Спроба створити протоколи, які роблять усе одночасно, не є розумним інженерним підходом.

Мій курс охоплював технічні та інженерні деталі на доступному рівні, але в ньому не менше уваги приділялося економічним, фінансовим та соціальним аспектам біткоїна. Я навмисне структурував курс так, щоб студенти будь-якої спеціальності могли пройти його без попередньої підготовки. Я хотів заохотити якомога більше студентів, адже Біткоїн призначений для всіх.

Я отримав певну відсіч з приводу мого рішення зосередитися на Біткоїні. Студенти цікавилися криптовалютою загалом, але прийняли мої аргументи про пріоритет Біткоїна. Інші ставили питання, як увага до Біткоїна відображає академічні цінності, такі як дослідження, аналіз та експерименти. Моя відповідь полягала в тому, що Біткоїн – це оригінальна криптовалюта; це джерело абсолютного дефіциту. Він розв'язує фундаментальні проблеми грошей. Він має ринкову капіталізацію, рівну решті криптоактивів разом узятим, і мережевий ефект, який затьмарює інші. Має сенс глибоко вивчати найголовніше, а не поверхово висвітлювати тисячу значно менш важливих речей.

Досвід навчання

Я вважаю, що цей підхід виявився успішним і зберіг академічні цінності, спонукаючи студентів думати, відстоювати перевірені часом принципи проєктування та зосереджуватися на фундаментальних проблемах. Один студент сказав після закінчення курсу: «Я думав, що багато знав про Біткоїн до цього курсу, але цей курс збив мою пиху і змусив мене переосмислити деякі мої погляди. Найголовніше, що цей курс допоміг мені зрозуміти, чому Біткоїн слід відокремлювати від інших криптовалют, і цю інформацію я планую донести до інших, розповідати їм про Біткоїн».

Оскільки моєю метою було охопити широке коло студентів та інтересів, я дав завдання кожному з них розробити та виконати індивідуальний проєкт тривалістю у семестр. Проєкт міг бути присвяченим апаратному забезпеченню, програмному забезпеченню, тематичному дослідженню чи дослідницькій роботі. Отримавши можливість вибирати тему з мого схвалення, курс адаптувався до індивідуальних інтересів студентів, їхніх сильних сторін та напряму кар'єри. Теми варіювалися від дослідження проблем у навчанні Біткоїну до апаратної реалізації простої установки для майнінгу.

Останнє завдання вимагало від студентів використовувати все, що вони дізналися під час курсу, для створення інформативної та переконливої презентації про Біткоїн. Вони повинні були якнайкраще обґрунтувати, чому всім слід (або не слід, якщо це був їхній висновок) цікавитися Біткоїном, і розповісти про нього як мінімум трьом людям. (Радий повідомити, що всі студенти вирішили провести презентацію на підтримку Біткоїна.) Підходи студентів були дуже винахідливими. Один студент попросив усіх своїх слухачів дістати свої телефони, створити обліковий запис на біржі та купити біткоїн на 10 доларів. Він провів їх через весь процес, і всі студенти вийшли з класу, маючи трохи біткоїна – тепер у них з'явився шанс та привід дізнатися про біткоїн більше.

Декілька студентів на свій превеликий подив також виявили, що дехто з їхніх слухачів були категорично проти Біткоїна (насправді, проти «криптовалюти»), і спроби їх переконати мало змінили їхню думку. Біткоїн-освіта має свої виклики! Я сподіваюся, що цей досвід стане початком життя, присвяченого навчанню та зусиллям з інформування інших про Біткоїн. Наприкінці семестру понад 70% студентів сказали, що планують знайти способи розповісти іншим про біткоїн.

Реакція студентів

Загалом, я вважаю, що цей курс був дуже ефективним з точки зору навчання студентів про Біткоїн та підготовці їх до використання набутих знань у прийнятті власних рішень та спілкуванні з іншими. Мені вдалося оцінити кілька показників, які б підтверджували цей висновок. Слід зазначити, що майже половина класу записалася не через інтерес до біткоїна, а через те, що «це був єдиний доступний курс». Не дуже хороша новина для професора, але це був гідний виклик. Лише трохи більше чверті студентів колись взагалі цікавилися криптовалютою. Зміну розподілу інтересу до технології Біткоїна зображено нижче.

Вивчення Біткоїна в університеті: фундамент для широкого впровадження

Відгуки студентів в інших сферах також є показовими, про що свідчить таблиця нижче.

Вивчення Біткоїна в університеті: фундамент для широкого впровадження

Студенти були залучені до всіх аспектів біткоїна, які ми розглядали. Спочатку вони були налаштовані досить нейтрально, але згодом виявили високий та дуже високий інтерес до кожної теми. Вони ставили цікаві питання та знаходили в Інтернеті відповіді на деякі з них самостійно. Часто вони відповідали на запитання одне одного.

За словами студентів, їм було важливо виконувати завдання якнайшвидше і якомога раніше. Один студент пояснив це так: «Я зазвичай підходжу до проблеми так: знаходжу ефективне рішення, а потім вивчаю його і з'ясовую, як воно працює». Хоча я вимагав від студентів здійснювати транзакції з біткоїном та Lightning, я не вимагав цього на початку. У майбутньому я зроблю це вимогою на самому початку і, можливо, навіть запропоную їм невелику винагороду в біткоїні. Це дасть їм більше практичного контексту для всього, що обговорюватиметься згодом, особливо безпеки, блокчейну, майнінгу та масштабування. У них одразу ж буде трохи біткоїна, щоб мотивувати своє навчання. І це допоможе розвинути культуру самостійного дослідження, що вкрай важливо для біткоїнерів.

Висновки

Відгуки про курс підтверджують, що Біткоїн-освіта в університетському контексті має великі перспективи. Це підкреслює більш загальну стратегію, якої повинні дотримуватися біткоїнери: використовувати наявні канали для навчання Біткоїну. Один із моїх студентів працював над проєктом, присвяченим проблемам Біткоїн-освіти, і цей принцип став одним із його ключових висновків. Не потрібно розробляти нові канали для навчання. Багато можливостей вже існує. Наприклад, місцеві коледжі часто шукають цікаві теми, які можна запропонувати студентству у вигляді короткострокових курсів. У деяких спільнотах та університетах є спеціальні програми, орієнтовані на пенсіонерів, з гостьовими лекціями на популярні теми. ВНЗ, які викладають курси з економіки, іноді можуть запрошувати доповідача на тему Біткоїна. Для цих ініціатив є безліч чудових ресурсів, таких як навчальна програма «Мій перший біткоїн». Використовуйте свою уяву. Ви відкриєте безліч таких можливостей.

Щоб розвивати Біткоїн-освіту в університетському середовищі, необхідно подолати кілька проблем. По-перше, більше професорів університетів мають прийняти Біткоїн та побачити необхідність у Біткоїн-освіті. Тим, хто слухає лекції, слід докласти особливих зусиль і усвідомити трансформаційну природу Біткоїна. Важливим є заохочення вивчення Біткоїна в академічних колах. Але маловідомий секрет полягає в тому, що професори теж люди, і іноді на них можна впливати через звичайні розмови з людьми з неакадемічних кіл. Як це сталося зі мною.

По-друге, Біткоїн – це дуже міждисциплінарний предмет, і професори багатьох дисциплін зможуть скористатися можливістю викладати Біткоїн. Біткоїн як навчальна тема може зіткнутися з опором на деяких ідеологічно спірних факультетах, таких як філософія чи економіка. У моїй галузі (інженерна справа) більш серйозним завданням є переконати студентів не інженерних спеціальностей пройти курс, який вказаний як інженерна справа. Це може вимагати від професорів технічних наук відточити їхні маркетингові навички!

По-третє, курс Біткоїна може спровокувати деяку боротьбу у наукових колах за сфери впливу через його міждисциплінарний характер. Необхідно наголосити, що Біткоїн виходить за рамки одного факультету або коледжу. Якщо будь-який аспект курсу передбачає експертні знання, якими володіють кілька викладачів, можна запропонувати, щоб курс викладався професором, який створив курс.

Я запрошую інших професорів, зацікавлених у викладанні курсів з Біткоїна, зв'язатися зі мною для подальшого обговорення.

Прикінцеві думки

Введення курсу з біткоїна під час ведмежого ринку може здатися безглуздою витівкою. Але підготовка університетських курсів до наступного бичачого зростання робить освітню Біткоїн-ініціативу привабливою. Настав час працювати над досягненням цієї мети.

Ми знаходимося на порозі грошової революції, але вона вимагатиме освіти. Біткоїн-освіта в університеті – це не тільки спосіб розповісти студентам про Біткоїн, а й можливість підготувати цих студентів до того, щоб вони стали викладачами Біткоїна для наступного покоління. Студенти університетів, як правило, зацікавлені, енергійні та впливові – це саме ті люди, які можуть ефективно розповісти про Біткоїн іншим. У міру поширення знань про Біткоїн довіра зростатиме. І це відчинить двері до широкого впровадження Біткоїна, над яким ми працюємо.

Це гостьовий пост Стена Рівза. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024