Реформація грошей: White Paper Біткоїна та його паралелі з тезами Мартіна Лютера

Реформація грошей: White Paper Біткоїна та його паралелі з тезами Мартіна Лютера

White Paper Біткоїна кинув виклик беззаперечній ортодоксальності державного контролю над грошима так само як Мартін Лютер кинув виклик беззаперечній ортодоксальності католицької церкви.

В цю пору року листя опадає, у повітрі відчувається холодний подих зими, і багато хто з жителів західного світу знову готується до сезону відпусток. День Подяки та Різдво – важливі свята для багатьох та один із найкращих часів, щоб зібратися з сім'єю. З усім тим, я б сказав, що одне з найважливіших свят відзначає лише 0,01 відсотка населення світу.

Правильно, я говорю про День White Paper Біткоїна. 15 років тому був оприлюднений один із найважливіших документів, коли-небудь написаних. Важливість цього документа подібна до 95 тез Мартіна Лютера, які були опубліковані 31 жовтня 1517 року у Віттенберзі, Німеччина.

Сатоші Накамото, мабуть, вивчав історію, тому що ймовірність того, що цей збіг, мала, і Сатоші, мабуть, розумів важливість публікації White Paper цього дня. Паралелі між White Paper та «95 тезами» просто неможливо ігнорувати.

95 тез Мартіна Лютера безпосередньо кинули виклик усталеному моральному авторитету і вченням католицької церкви, які ніколи не піддавалися сумніву звичайною людиною в ті дні через сліпу покору владі.

Для типового громадянина того часу останнє слово у всьому залишалося за Церквою, і його ніколи не можна було ставити під сумнів. Ця система працювала дуже довго, поки люди не почали ставити запитання.

Такі значні зміни в тому, як люди бачать світ, подібні до тих, що відбулися під час Реформації, не відбуваються у вакуумі. Відбулася серія подій, які призвели до зміни парадигми.

Католицька церква у 1500-х роках діяла скоріше як уряд, ніж як релігійна організація. Папи в ті часи були на чолі величезної бюрократії, яка займалася всім: від створення альянсів, розбудови армії та використання страхів своїх парафіян до створення корумпованих ініціатив, які приносили прибуток.

По суті, протягом століть Католицька церква відхилялася від первісної місії поширення Євангелія та підпорядкування Божим заповідям і стала більше фокусуватися на світських питаннях грошей та влади.

Така сама зміна парадигми щодо грошей і влади відбувається прямо зараз і присутня в блоці генезису. «The Times, 03 січня 2009 р. канцлер казначейства готовий вдруге надати допомогу банкам» – це більше, ніж спостерігання за новинами: це усвідомлення того, що глобальна валютна система непоправно зламана.

Протягом століть людина знову і знову доводила, що, отримавши абсолютну владу над життям інших, навіть найблагочестивіші та найдоброзичливіші серед нас стануть розбещеними. Це фатальний недолік людської сутності. Єдине, що ми, люди, можемо зробити, це максимально пом'якшити це бажання.

Саме це робить White Paper Біткоїна такою глибокою та важливою частиною світової історії.

Гроші керують світом

Реформація грошей: White Paper Біткоїна та його паралелі з тезами Мартіна Лютера
Джерело

Всі знають, що гроші правлять світом. Ось чому більшість людей встають із ліжка і йдуть на роботу, яку вони ненавидять, щоб заробити маленькі папірці, які, за словами їхніх урядів, мають цінність. Люди роблять це, тому що хочуть те, що ці аркуші паперу представляють.

Ці аркуші паперу символізують час, працю та бажання товарів та послуг, які можуть принести користь їхньому життю. Як і за часів Мартіна Лютера, маси були задоволені тим, що вся влада належала Церкві. Сьогодні люди задоволені тим, що уряд контролює грошовий друкарський верстат. Але дехто починає ставити запитання та помічати деякі речі.

Середньостатистичному споживачеві стає все важче ігнорувати дедалі більшу інфляцію останніх двох років, а глобальна боргова криза, яка наростає, є нерозв'язною проблемою, яку центральні банки можуть вирішити, лише друкуючи більше політичних грошових одиниць, тим самим ще більше знецінюючи їх у порочній борговій спіралі, аж до грошового колапсу.

Публікація офіційного документа про Біткоїн та широке поширення цієї інформації показали світові, що існує найкращий спосіб створювати гроші, який позбавить наших так званих лідерів влади та спокуси друкувати нові гроші за своїм бажанням та для власної вигоди. Біткоїн пов'язує цю вроджену спокусу до корупції у нерозривний ланцюг позитивних стимулів, децентралізації, прозорості та жорсткого обмеження пропозиції, що стає можливим завдяки майстерному коригуванню складності та підтримується енергією.

Цих особливостей ніколи не існувало у бартерній системі, золотому стандарті чи фіатній системі, в якій ми живемо зараз. Сьогодні ми маємо можливість переробити світ за допомогою кращих грошей, які працюватимуть на всіх, а не лише на еліту. Це соціальний експеримент, який ніколи не проводився в історії людства, і ми не можемо дозволити собі не спробувати провести його.

Ми бачили результати інших типів грошей. Чому б не спробувати гроші, які не можуть бути створені з повітря чи конфісковані урядами? Що ще нам втрачати? Нам нема куди більше відступати; наш вибір – це або свобода, або тиранія. Свобода або смерть. Яким шляхом піде людство?

Нумо вибирати надію замість відчаю. Протистояти сильним світу цього, як це зробив давним-давно Мартін Лютер, і змінювати світ кожною своєю дією.

Пам'ятайте: «Щоб перемогти, потрібна не більшість... а скоріше розгнівана, невтомна меншість, яка прагне запалити вогонь свободи в умах людей». - Семюел Адамс.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024