Біткоїн-заходи в Європі: погляд на ком'юніті

Біткоїн-заходи в Європі: погляд на ком'юніті

Дослідження основних тенденцій європейських Біткоїн-конференцій та їхнього впливу на майбутнє ком'юніті.

З перших днів існування Біткоїна ком'юніті було його ключовою рушійною силою. До того ж єдиною.

Саме ком'юніті допомогло перетворити анонімний 9-сторінковий технічний документ від маловідомих шифропанків на функціональне програмне забезпечення Біткоїна, яке ми використовуємо сьогодні, без будь-якого маркетингу чи піару. Саме ком'юніті просувало Біткоїн по всьому світу, поширюючи знання та залучаючи найрізноманітніших людей та бізнеси, які усвідомлюють необхідність у кращих грошах.

Наразі Біткоїн є глобальним явищем, але його ком'юніті, як і раніше, залишається центром тяжіння, яке сприяє розвитку та впровадженню технологій. Ком'юніті також представляє дещо інше: невловну, але дорогоцінну якість, яка поєднує дуже різних людей зі всіх верств суспільства, політичних уподобань, віку, роду діяльності...

Справді, Біткоїн-ком'юніті поділяє не лише любов до мемів, але й унікальне поєднання лібертаріанських принципів, підприємницького духу та готовності змінювати світ.

Біткоїн-заходи відіграли вирішальну роль у формуванні цього конкретного поєднання цінностей та розширенні ком'юніті по всьому світу. Щоб спробувати визначити цей магічний фактор, який об'єднує біткоїнерів, я зібрала відгуки кількох людей, які відвідали вісім європейських заходів, присвячених Біткоїну, як великих, так і малих.

Від урбаністичних павільйонів конференції Bitcoin Amsterdam на 10 000 осіб до лісових наметів BEF на 100 осіб у Бретані – враження виявилися різними. Проте всі вони чимось схожі, а іноді навіть доповнюють один одного.

Масштабні заходи

BTC Prague і Bitcoin Amsterdam можна виділити як найбільші Біткоїн-заходи в Європі, які залучають тисячі відвідувачів, великі компанії, пов'язані з Біткоїном, і, звичайно ж, мають винятковий склад доповідачів. Серед останніх можна зустріти людей, які не належать строго до Біткоїн-індустрії, у тому числі борців за свободу та компанії, які працюють у ширшій сфері криптовалют.

Найменший за масштабом захід Surfing Bitcoin із сотнями учасників, який проходить у французькому Біарріці, поділяє той самий дух, хоча цього року не обійшлося без деяких проблем.

Baltic Honeybadger в Ризі, ймовірно, є найбільш популярним Біткоїн-заходом серед найзатятіших Біткоїн-максималістів, які твердо відстоюють свою позицію «тільки Біткоїн».

Більшість людей, які відвідують ці заходи, добре розбираються в тонкощах Біткоїна. Тут можна зустріти майнерів, шифропанків, розробників, економістів, борців за свободу, інвесторів та безліч впливових осіб.

Ці заходи надають можливість прорекламувати свої гаманці, обладнання для майнінгу, платіжні рішення, асоціації або… себе. Цей комерційний аспект, хоч і зовсім явний, безперечно є одним з важливих аспектів великих Біткоїн-конференцій, поряд з чудовими можливостями для налагодження зв'язків.

Невеликі заходи

Також по всьому світу відбувається безліч невеликих, майже камерних Біткоїн-подій. Однак нехай їхній скромний розмах не вводить вас в оману. Ці дружні зібрання, кількість яких часто не перевищує ста осіб, об'єднують найактивніших членів Біткоїн-ком'юніті, як відомих, так і невідомих широкому загалу.

Такі заходи рідко рекламуються та часто забороняють проводити фільмування на місці, щоб захистити конфіденційність учасників. Застосовується правило Чатем-Хауса, яке означає, що будь-хто, хто приходить на зустріч, може використовувати інформацію з обговорення, але не має права розкривати, хто зробив той чи інший коментар.

Крім скромної кількості учасників, правил конфіденційності та великої кількості пива, такі заходи часто включають спільне проживання та унікальні враження.

BTC Azores пропонує мальовничі походи цим прекрасним португальським архіпелагом. Також цікаво відзначити відсутність наперед визначеного порядку денного: учасники самі складають розклад, пропонуючи теми, які хотіли б обговорити.

BEF (Економічний Біткоїн-форум) зібрав французьких біткоїнерів у глухому лісі в Бретані для дискусій, переговорів та барбекю.

Майбутній захід B-Only у регіоні Ансі у Франції проходитиме в альпійській місцевості, заохочуючи затишні розмови за тартифлетом. Цей захід, запланований на 3-5 листопада, стане одним з останніх серед таких Біткоїн-зібрань, а також однією з останніх подій цього року.

Ці невеликі заходи більше схожі на відпочинок друзів та сім'ї, ніж на професійну конференцію, і в певному сенсі воно так і є. Людські зв'язки стають особливо міцними завдяки новому досвіду, спільним трапезам та спільному проживанню.

Біткоїн, як і раніше, знаходиться в центрі уваги, але атмосфера і цілі таких заходів помітно відрізняються від традиційних конференцій. Люди тут набагато відкритіші, а дискусії – більш інклюзивні, що сприяє мозковому штурму та народженню нових ідей.

Інституційно-дружні заходи

Є ще один тип Біткоїн-заходів, метою якого є інтеграція Біткоїна в місцеве ком'юніті.

Ця концепція можлива не скрізь у світі. У більшості місць Біткоїн, як і раніше, зустрічає опір з боку урядовців, а багато державних і приватних компаній побоюються його негативного іміджу, який так старанно створювали основні засоби масової інформації.

У цьому відношенні Швейцарія виділяється як одна з найбільш дружніх до криптовалют країн, про що можна судити з її Біткоїн-конференцій, які більш інституціоналізовані, ніж будь-де.

Paradigme Bitcoin, відносно невеликий захід, організований у швейцарському кантоні Невшатель, радо зустрічає не лише біткоїнерів, а й лідерів муніципалітетів та галузі. Вони обговорюють способи використання Біткоїна у годинниковій промисловості регіону, університетській програмі та іншій місцевій діяльності.

Plan B – ще одна чудова ініціатива. Вже кілька років місто Лугано у швейцарському кантоні Тичино навчає та заохочує міських торговців почати приймати біткоїн для оплати. Конференція Plan B є частиною цих зусиль, але у кращих швейцарських традиціях серед звичайних прихильників Біткоїна тут можна зустріти банкірів, чиновників, юристів та фінансових регуляторів з різних куточків світу. Строго кажучи, Plan B не є виключно «Біткоїн»-конференцією, але допомагає Лугано поділитися своїм досвідом із тисячами відвідувачів.

Тенденції

Від португальських Азорських островів до латвійського міста Риги європейські події Біткоїн настільки ж різноманітні, як і сама Європа. Від намету у французькому лісі до берега швейцарського озера – вони можуть створювати найрізноманітнішу атмосферу, але за своєю суттю вони однакові.

Щобільше, вони навіть доповнюють одне одного. Я був свідком випадків, коли нове технологічне рішення було придумано та опрацьовано в рамках мозкового штурму у BTC Azores, а потім знайшло фінансування та підтримку на BTC Prague.

Придивившись до цих подій, ми можемо визначити тенденції, які формують ком'юніті.

Насамперед – жодних розмов про «астрономічне» зростання ціни. Фактично, ціна BTC, яка є однією з найпопулярніших тем для більшості засобів масової інформації у контексті біткоїна, майже ніколи не згадується під час заходів. І на це є вагома причина: деномінація Біткоїна в доларах та євро другорядна порівняно з його роллю незалежних грошей.

Особиста свобода, як і раніше, залишається важливою темою, і Nostr тепер регулярно згадується на Біткоїн-заходах. Хоча це і не зовсім технологія Біткоїна, її децентралізована місія та стійкість до цензури ідеально узгоджуються зі світоглядом біткоїнерів, що робить її все більш популярною у ком'юніті.

На технологічному фронті цей рік відзначився спекотними дебатами між прихильниками Ordinals та прихильниками більш консервативного підходу до Біткоїна.

Зрештою, на перший план виходить сім'я, як і переносному, і у прямому сенсі. Хоча слово «родина» вже стало поширеним зверненням у ком'юніті, на конференціях все частіше можна побачити справжні сім'ї, оскільки учасники приводять своїх близьких. Зокрема, на Honeybadger та BTC Prague були присутні діти, при чому на BTC Prague була представлена ціла доповідь 12-річного біткоїнера. Наступне покоління вже тут, і воно добре знайоме з Біткоїном.

Загалом, хоча великі Біткоїн-конференції, як і раніше, необхідні для розвитку бізнесу та налагодження зв'язків, можна відзначити, що ком'юніті також стає сильнішим внаслідок децентралізації своїх заходів та побудови міцніших зв'язків з місцевими спільнотами.

Особлива подяка Аврорі Гальвес Оржол з Leonod, Франку Праласу з D.Center та Сірілу Коппері з B-only за їхні відгуки.

Це гостьовий пост Марії Потеряєвої. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024