Біткоїн та «Арабська весна»: уроки з комунікації для революціонерів

Біткоїн та «Арабська весна»: уроки з комунікації для революціонерів

Під час революції чи в моменти нестабільності посилення сигналу може стати вирішальним чинником успіху.

Біткоїн – це грошова революція

Біткоїн – це не просто новий грошовий інструмент, нова валюта або додатковий клас активів. Я кажу людям, що Біткоїн – це грошова революція. Екосистема Біткоїна сповнена інновацій, що дозволяє вивести цінність за межі простого зростання цін до нових рекордних максимумів. Можна сказати, що ціннісна пропозиція базується на основі переваг чудо-валюти, які постійно зростають.

Після моєї невдалої спроби вперше інвестувати в біткоїн на початку 2010 року, пізніше того ж року я подорожувала і працювала на Близькому Сході, зокрема в Єгипті. Події Арабської весни в регіоні продемонстрували, як соціальний прошарок Біткоїна сьогодні може стати потужним інструментом для прийняття Біткоїна.

Мій візит до регіону 2010 року став знаменним: тоді велика група моїх друзів та колег зібралася в Єгипті. Єгипет – це дивовижна країна з не менш чудовою столицею. Каїр – перший у світі по-справжньому міжнародний мегаполіс. У якомусь сенсі його древні дива маскують багатонаціональне та мультикультурне надбання міста. Це фінансовий центр, люди тут чудові, приязні та відкриті до ідей. Це перший котел культур у світі, який був створений за тисячі років до того, як місто Нью-Йорк придумало цей вислів. Я знайшла найсмачніші суші-ресторани в Каїрі, найкраще манго та найсвіжішу рибу, яку подають на березі Нілу, привезену з Олександрійського узбережжя.

Біткоїн та «Арабська весна»: уроки з комунікації для революціонерів

На жаль, окрім давніх чудес тут існували проблеми бідності, політичної нестабільності та напруженості. Мені сказали, що близько 1/3 населення Каїру (близько 20 мільйонів осіб) не можуть прогодувати себе. Хабарі державним службовцям, хоч і були поширені, насправді не були адміністративною корупцією, характерною для західного світу, а виникли як механізм виживання, який дозволяв людям просто заробляти достатньо грошей для своїх повсякденних потреб. Наприкінці 2010 – на початку 2011 року переповнений котел проблем у Єгипті похитнувся і розпочалася «Арабська весна».

Біткоїн та «Арабська весна»: уроки з комунікації для революціонерів

Роль соціальних мереж та соціального прошарку

Коли ми говоримо про прийняття Біткоїна, ми говоримо про розширення розуміння та знань людей. В екосистемі Біткоїна багато стартапів, які пропонують як безплатні, так і платні послуги, щоб допомогти суспільству стати достатньо обізнаним і почуватися комфортно для його прийняття. Важливим є не тільки розуміння, але й здатність нинішніх користувачів взаємодіяти та спілкуватися між собою чітко та без шуму.

Як і у випадку з прийняттям Біткоїна та потребою у підтримці комунікаційної структури через соціальний прошарок, роль соціальних мереж була такою ж важливою для сприяння подіям Арабської весни. У Вікіпедії зазначено, що: «Після протестів «Арабської весни» значна увага була зосереджена на ролі соціальних мереж та цифрових технологій, які дозволяли громадянам у регіонах, на які розповсюдилися «арабські повстання», використовувати їх як засіб колективного активізму для обходу державних каналів ЗМІ».

У 2010 році Facebook став популярною платформою, де люди намагалися по-тихому спілкуватися на різні теми та знаходити однодумців. Це був організаційний інструмент на додаток до таких програм, як WhatsApp і Tango, причому останній був основним чат-додатком на Близькому Сході в той час, який я використовувала разом з прямими телефонними дзвінками, щоб підтримувати зв'язок зі своїми єгипетськими друзями та колегами.

Біткоїн та «Арабська весна»: уроки з комунікації для революціонерів
Джерело

Ми всі знаємо, що таке поштовий спам, фейкові облікові записи в соціальних мережах та коментарі впливових осіб, які замасковані для самореклами. У світі Біткоїна ми часто пов'язуємо такий непотрібний шум із криптосферою, де часто проводяться акції «безплатної роздачі монет».

Шум, або білий шум, про який написано в романі Дона Делілло «Білий шум» у 1985 році, який отримав Національну книжкову премію США в галузі художньої літератури, переслідує біткоїнерів вже понад десять років. Цей шум також завадив забезпеченню чіткої комунікації між людьми під час Арабської весни. Сьогодні він продовжує шкодити таким біткоїнерам, як я, хоча, можливо, і за менш зловісних обставин.

Соціальний рух може стати ефективним лише тоді, коли шум зменшиться. Зменшення або усунення шуму дозволяє побудувати корисний соціальний прошарок для підтримки Біткоїна.

Уроки для біткоїнерів

Під час «Арабської весни» повідомлення провідних ЗМІ викликали у людей великі сумніви. У регіоні не довіряли різним кабельним інформаційним службам. Це посилило роль соціального прошарку як механізму спілкування та обміну поглядами, думками та планами. Я часто марно намагалася бути в курсі подій та безпеки моїх друзів. Джерела новин часто були суперечливими та упередженими. Я ставилася до них скептично і була змушена звернутися безпосередньо до джерел на місцях, тобто до спілкування з друзями через Tango, груп у Facebook і телефонних дзвінків.

Подібно до шуму, який я спостерігаю сьогодні, намагаючись зрозуміти та відсортувати цінну і фактичну інформацію про Біткоїн, я зіткнулася з тією ж дилемою шуму під час подій Арабської весни.

Сьогодні я розчаровано читаю звіт або бачу твіт про ціну біткоїна на основі «експертизи» якоїсь впливової особи – і протягом наступних кількох тижнів стає відомо, що біткоїн виріс до короткострокового максимуму. Я згадую один твіт, коли Біткоїн досяг свого мінімуму циклу, в якому говорилося, що «ми всі повинні бути готовими, що він впаде до 10 000 доларів». Я не біткоїн-трейдер, але засмучуюсь, коли поширюється подібний шум. Мене також дратує, коли хтось зв'язується зі мною, натякаючи, що він біткоїнер, тільки для того, щоб просто завести якнайбільше контактів, і навіть не знає, що таке «hodl». Під час подій «Арабської весни» я була також схвильована, коли несподівано припинилися телефонні дзвінки з колегами, повідомлення через Tango стали загадковими, а облікові записи друзів у Facebook стали заблоковані. Мої питання часто залишалися без відповіді: це тебе показували по телевізору на марші? Ваш район Каїра заблокований?

Хоча сьогодні шум у світі Біткоїна викликає радше необґрунтоване роздратування, для моїх друзів у Єгипті шум був питанням особистого добробуту чи навіть питанням життя та смерті. Соціальні мережі тоді були засобом мобілізації та дій, соціальним компонентом. Сьогодні соціальний компонент Біткоїна є механізмом подальшого впровадження. Сьогодні ми всі, звичайно, відчуваємо обурення, коли деякі гіганти соціальних мереж блокують або обмежують облікові записи, в яких обговорюється Біткоїн. Проте чи можете ви уявити, що відчували мої єгипетські друзі у 2011 році, коли вони не могли отримати доступ до своїх каналів без шуму, щоб зрозуміти, що на них чекає далі?

Біткоїн та «Арабська весна»: уроки з комунікації для революціонерів

Там, де грошова революція перетинається з революцією соціального прошарку

Я зі свого досвіду знаю, що «шум» – ворог свободи. Це завадило моїм єгипетським друзям ефективно підтримати бажану трансформацію їхньої нації. Це також негативно впливає на мою підтримку Біткоїна та його грошову революцію. Сильний соціальний компонент забезпечує усвідомленість, контекст та мотивацію. Як я щодня відчувала тривогу своїх друзів, коли вони переживали невизначеність під час Арабської весни, я відчуваю розчарування, коли намагаюся знайти надійні та цінні зв'язки в індустрії Біткоїна, що призводить лише до марнування часу і фальшивих відносин. З моменту моєї першої інвестиції в Біткоїн я підтримувала розвиток його ехо-системи та водночас – розгортання глибокого соціального рівня, де було б менше шуму й більше сигналу.

Я зрозуміла, що соціальний шар Біткоїна створює соціальну революцію для цього активу. Нам необхідно змінити старі способи спілкування, щоб забезпечити та захистити можливість реальної людської взаємодії між біткоїнерами, якій не заважає шум. Я не хочу, щоб зв'язок з Біткоїном у моєму житті був використаний для примх тих, кого я зустрічаю суто випадково. Я беру зерна того, що я дізналась під час Арабської весни, і саджаю його сьогодні в соціальний прошарок Біткоїна. Зміцнення звʼязків допоможе побудувати сильніший Біткоїн.

Це гостьовий пост Enza Coin. Висловлені погляди є її власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024