Настав час покинути X (Twitter)

Настав час покинути X (Twitter)

Біткоїнери розуміють, що централізація грошей шкідлива для суспільства, однак вони все ще використовують централізовані соціальні мережі.

У Біткоїн-Twitter минулого року спостерігалося пожвавлення, оскільки з'явилися нові перспективні протоколи Nostr і Ordinals.

З появою Ordinals усередині Біткоїн-спільноти виникли значні розбіжності в думках між тими, хто хоче зберегти Біткоїн таким, яким він є, і «будівельниками», які хочуть досліджувати та створювати нові варіанти використання Біткоїна. Ці два табори навряд чи зможуть домовитися через свої розбіжності.

Протоколу NOSTR лиш доведеться пройти через це. Чималі суми були виділені на розвиток деяких з найвідоміших структур у Біткоїні. Клієнт Primal, орієнтований на Nostr, нещодавно отримав фінансування у розмірі 1 мільйона доларів від Ten31 та Hivemind. Джек Дорсі, колишній генеральний директор Twitter, пообіцяв виділити 10 мільйонів доларів на розробку протоколу Nostr. Попри ці позитивні зміни, масового переходу біткоїнерів з X, раніше відомого як Twitter, на протокол свободи не відбулося. Чому?

Я шокований тим, що більшість біткоїнерів залишаються за колючим дротом масового спостереження і дозволяють постійно збирати свої дані на догоду інтересам Ілона Маска.

Двері до свободи прямо перед нами, однак багато хто вирішує залишитися, але чому?

Попри всі розмови про стимули, середньостатистичний біткоїнер потрапив у ту ж пастку соціальних мереж, що й будь-який ноукоїнер. Ось кілька причин, через які, на мою думку, біткоїнери на X неохоче залишають цю платформу.

Мережеві ефекти – це той ще наркотик

Настав час покинути X (Twitter)
Джерело

Це одна з основних причин, чому відомі в Twitter постаті ще не перейшли «виключно на Nostr». X існує набагато довше, ніж протокол Nostr, і використовується мільйонами людей у всьому світі. Якщо говорити про біткоїнерів, які витратили роки на залучення величезної кількості фолловерів у Twitter, їм, скоріш за все, складно прийняти рішення перейти на нову платформу зі значно меншою базою користувачів, яка потребує деяких технічних знань. Причина залишатися у Twitter цілком зрозуміла. З погляду бізнесу можна втратити дуже багато, здійснюючи різкий стрибок.

Однак, вони втрачають можливість познайомити свою аудиторію з Nostr та ідеєю технологій свободи загалом. Перебування у Twitter не просуває місію гіпербіткоїнізації, а радше увічнює використання централізованих комунікаційних платформ та підриває ідею свободи. У Twitter може бути більша база користувачів, ніж у Nostr, але якщо ви подивитеся на цифри, це нічого не означає.

За даними Pew Research, 23% американців використовують X – платформа знаходиться в середині списку популярних соціальних мереж, які використовують американці. Facebook та YouTube подобаються американцям більше, ніж Twitter.

У тому ж опитуванні 25% користувачів заявили, що їх не буде на платформі через рік. Багато людей не дізнаються про Біткоїн на X.

Використання даної платформи продовжує знижуватися рік у рік, і цьому не видно кінця. Відвідуваність Twitter.com у всьому світі впала на 7,3% порівняно з минулим роком. Кількість активних користувачів Android та iOS на місяць зменшилася на 15% для Android та на 14% для iOS. Популярність X повільно спадає, тому аргумент про те, що біткоїнерам слід залишатися на X, тому що він більш ефективний для біткоїнізації ноукоїнерів, не витримує критики. Ноукоїнери масово залишають X.

Ми також знаємо, що компанії, які займаються соціальними мережами, використовуються для контролю та впливу на суспільство у всьому світі. Як ми можемо виступати за розділення грошей та держави, якщо ми навіть не можемо залишити свої акаунти у Twitter? Ось кілька прикладів того, як держава використовує централізовані платформи соціальних мереж у своїх цілях:

https://therecord.media/ukraine-police-raid-social-media-bot-farm

https://reutersinstitute.politics.ox.ac.uk/news/despite-western-bans-putins-propaganda-flourishes-spanish-tv-and-social-media

https://www.nbcnews.com/tech/tech-news/more-governments-ever-are-using-social-media-push-propaganda-report-n1076301

X ніяким чином не звільняє людство від лещат державного спостереження; воно заманює нас у цифровий паноптикум, з якого немає виходу. Якщо метою є гіпербіткоїнізація, ми повинні зробити все можливе, щоб завадити державному втручанню. Залишаючись в X, ми розширюємо можливості уряду, надаючи йому необмежений доступ до наших даних. У короткостроковій перспективі ви можете втратити підписників та гроші, але воно того варте. Короткострокові втрати заради довгострокової вигоди – ось що повинно бути пріоритетом. Ми робимо це заради наших дітей, чи не так?

Дофамін значно покращує самопочуття

Настав час покинути X (Twitter)
Джерело зображення

Кому не подобається публікувати твіти та дивитися, як вони стають вірусними в Біткоїн-Twitter? Це дає величезний приплив дофаміну, для якого було створено соціальні мережі. Ось чому більшість із нас повертаються до Twitter. Нам потрібний цей дофамін! Уявіть, що Twitter – це торговець наркотиками на розі, який дає вам стільки дофаміну, скільки ви хочете. Він доступний на вашому телефоні 24 години на добу сім днів на тиждень.

Клінічно доведено, що коли ви отримуєте повідомлення або ретвіт, у вашому мозку підвищується рівень дофаміну, що ще більше посилює потребу у використанні соціальних мереж. Чи знаєте ви, що майже 40% людей віком 18–22 років заявили, що почуваються залежними від соціальних мереж?

Інженери X чітко усвідомлюють цю кореляцію та спроєктували свою платформу так, щоб люди залишалися на ній якомога довше. Вони не дурні. Вони так заробляють гроші. Я сам займався бездумним скролінгом на X, але ми всі маємо усвідомлювати, для чого це.

Я не кажу, що Nostr – це панацея від цієї проблеми, але в протоколі немає алгоритмів, які змінюють свідомість, які намагаються зробити нас залежними від протоколу. Чи справедливо сказати, що Nostr корисніший для вашого психічного здоров'я? Ось вам інформація, щоб подумати.

Нам потрібно жити згідно з нашими цінностями

Настав час покинути X (Twitter)
джерело

Це зображення вразило мене найбільше і надихнуло написати цю статтю. Як можемо ми, біткоїнери, виступати проти великих технологій та держави-наглядача, якщо ми продовжуємо використовувати інструменти, які держава використовує для придушення свободи слова? Як ми гуртуватимемо людей на боці Біткоїна, якщо ми не житимемо тими самими ідеями, які проповідуємо світові?

Використання Twitter – це лише один компроміс, який веде до іншого і так далі. Ми всі живемо у світі компромісів. Ми всі повинні прагнути жити у світі, в якому вільні технології стануть нормою, а не винятком. Загалом, Біткоїн та технології свободи дозволили нам змінити світ і орієнтувати його на мир і співпрацю, а не на війну, смерть та руйнування, які психопати на політичних посадах хочуть навʼязати звичайній людині.

Пам'ятайте, що багаті та впливові не на нашому боці. Я закликаю всіх біткоїнерів використовувати Nostr і поступово відходити від великих технологій, тому що ніколи не знаєш, коли втратиш доступ до своїх даних і своєї проробленої роботи.

Ось мій публічний ключ, якщо ви хочете спілкуватися за допомогою технології свободи! Я з нетерпінням чекаю на зустріч з вами! Це ваш шанс вибратися на волю.

npub1cl4deuxsxk2ldqgq85q9xfn898253qjyfcrcnkqd2wdks7ppu43qn0gu8k

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024