Біткоїн – це володіння, а не власність

Біткоїн – це володіння, а не власність

Природа Біткоїна як цифрового активу не дозволяє йому один в один вписатися у структуру власності, як ми її знаємо. Можна володіти біткоїном, але не володіти ним по-справжньому у загальноприйнятому значенні цього слова.

Власність виникає природним шляхом, через працю (перетворення матерії) та мирного обміну між індивідами. Це основоположна концепція, яка уможливлює людську діяльність, дозволяючи людям задовольняти потреби та долати невизначеність. Таким чином, ресурси використовуються найбільш ефективно, оскільки люди, які володіють ними, дуже зацікавлені у цьому. І навпаки, необхідність юридичного визначення власності з боку центрального органу влади, такого як держава, може призвести до того, що ресурси контролюватимуть люди, які не мають великої зацікавленості в їхньому ефективному використанні. Це може призвести до неефективності та зловживань, які ми й спостерігаємо у всьому світі.

«Людська економіка та власність мають спільне економічне походження, оскільки їхня кінцева причина полягає в тому, що існують блага, доступна кількість яких менша за потреби людей, і власність, таким чином, є те саме, що й економіка, а не довільний винахід; радше, це єдино можливе практичне розв'язання проблеми, яку природа речей, згадана вище невідповідність між попитом і наявною кількістю товарів, нав'язує нам для всіх економічних благ – К. Менгер («Основи економіки»).

Говорячи про природу біткоїна, важливо звернути увагу на його класифікацію як власність. На відміну від традиційних активів, біткоїн як цифровий актив не може класифікуватися як власність, оскільки цифрова «власність» – це поняття, яке парадоксальним чином виключає саме себе. Цифрових «речей» не існує, це інформація. Тому ніхто ніколи не зможе володіти самою «річчю». Хоча можна володіти біткоїном і мати повний контроль над ним за допомогою закритого ключа або seed-фрази, яка дозволяє ініціювати біткоїн-транзакції, ви ніколи не зможете володіти біткоїном.

Володіння не є власністю і навпаки. У політичній та юридичній філософії розрізняють володіння (контроль), яке Людвіг фон Мізес називає «каталактичною» або «соціологічною власністю», та власність, нормативну концепцію, яку Мізес називає «юридичною власністю». Одне фактичне, інше – нормативне. Крім того, цифрова природа Біткоїна ускладнює визначення права власності, коли кілька людей володіють однією seed-фразою. У таких випадках необхідні правові рамки для визначення права власності, що наголошує на необхідності переоцінки поняття цифрової власності. ‌‌‌‌

Біткоїн: парадигма цифрового самосуверенітету ‌‌‌‌

Власність за своєю суттю є конструкцією фізичного світу і може бути скопійована в цифровому вигляді. Важливість Біткоїна полягає у створенні парадигми цифрового самосуверенітету, який не покладається на владу чи правові системи. Він зосереджений довкола криптографічного контролю. Це забезпечує захист від вторгнення у приватне життя та гарантує захист індивідуальної свободи. Під час зберігання в холодному сховищі (офлайн) біткоїн належить лише власнику та не піддається ризику конфіскації третіми особами чи інфляції. Крім того, мало що може завадити вам продати або взяти біткоїн із собою.

Сатоші Накамото пояснює силу Біткоїна за ціною 0,07 долара 13 років тому.

‌‌Біткоїн: портативний засіб заощадження

Портативність біткоїна відрізняє його від фізичних активів, таких як золото, нерухомість або витвори мистецтва. У той час, як фізичні активи можна легко конфіскувати, знищити або обкласти податком, цифрова природа Біткоїна робить його дуже портативним. Під час конфлікту або втечі власники біткоїна можуть безпечно перемістити свої заощадження, запам'ятавши seed-фразу. Ця мобільність дає людям можливість уникнути вразливостей законного володіння та самостійно зберігати свої активи. Біткоїн не вимагає дозволів та стійкий до цензури.

Завдяки своїй перевазі як засобу заощадження біткоїн має потенціал поглинути значну частину грошової премії, яку різні форми дефіцитних товарів набули за останні десятиліття в умовах інфляційного монетарного режиму. Це особливо актуально для нерухомості, оскільки вона стала найбільш широко використовуваним засобом заощадження в епоху фіата. Сьогодні приблизно 67% світового багатства (330 трлн доларів США) зберігається у нерухомості. Значна частина цієї суми, ймовірно, згодом перейде до Біткоїна.‌

Абсолютний дефіцит біткоїна

‌‌‌‌Унікальна особливість біткоїна – абсолютний дефіцит – відрізняє його від інших активів. Можна освоїти нові землі під забудову або прийняти нові закони про зонування, які дозволять збільшити площу під забудову. Художник може створити більше витворів мистецтва. Виробництво золота може збільшитись, коли збільшиться попит – завжди можна знайти нове золото. На землі та в космосі. Однак дефіцит біткоїна незмінний. Обмежений запас у 21 млн запрограмовано в протоколі. Прозорість відкритого вихідного коду забезпечує можливість перевірки, що зміцнює статус біткоїна як абсолютно дефіцитного цифрового товару.

Висновок

Біткоїн створює парадигму цифрового самосуверенітету, надаючи людям повний контроль над своїми заощадженнями. Його якості, у тому числі портативність, абсолютний дефіцит та криптографічний контроль, роблять його відмінним засобом заощадження. Він пропонує нову парадигму, яка відповідає лібертаріанським принципам Австрійської школи економіки. У міру того, як суспільства рухаються в економічному ландшафті, що розвивається, роль Біткоїна в забезпеченні продуктивності та сприянні індивідуальній свободі стає все більш важливою.

Здатність зберігати цінність окремо від фізичного світу так само важлива, як і відокремлення грошей від держави, оскільки вона гарантує кожній людині у світі, яка має доступ до інтернету, можливість створювати та захищати власні заощадження, що є однією з найважливіших основ для вільного та самостійного життя.

Біткоїн не може бути створений довільно або легко захоплений силою, а лише бути отриманим за допомогою доказу роботи та співпраці. Це створює основу для мирного співіснування та ефективного розподілу ресурсів між учасниками ринку.

Це гостьовий пост Леона Ванкума. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024