Сейфедін Аммус: історія найпопулярнішого автора книг про Біткоїн

Сейфедін Аммус: історія найпопулярнішого автора книг про Біткоїн

Сейфедін Аммус – вчений, дослідник і письменник, чиї книги допомогли зрозуміти Біткоїн багатьом людям по всьому світу.

Хто такий Сейфедін Аммус

Сейфедін Аммус став однією з найвпливовіших постатей у Біткоїн-спільноті завдяки своєму глибокому розумінню економічних та філософських принципів, що лежать в основі цієї децентралізованої валюти. Його найвідоміша книга – «Стандарт Біткоїна». В ній він розповідає історію грошей та аргументує позицію Біткоїна як потенційного майбутнього світового резервного активу. Цей твір став одним з основних ресурсів для багатьох новачків і навіть просунутих користувачів, які прагнуть глибше поринути «в нору Біткоїна».

Сейфедін Аммус: історія найпопулярнішого автора книг про Біткоїн
Джерело: Сторінка Сейфедіна Аммуса у соцмережі X (Twitter).

Крім своєї письменницької діяльності, Аммус бере активну участь у дискусіях, лекціях та семінарах, присвячених Біткоїну. Його аналітичний підхід до питань грошової політики, інфляції та ролі золота в історії грошей допомагає багатьом зрозуміти, чому Біткоїн може розглядатися як «цифрове золото» і яке значення він може мати в майбутньому.

Освіта і наукова діяльність

Аммус народився в Палестині й виріс у місті Рамаллах. У підлітковому віці разом зі своєю родиною переїхав до Лівану. 2003 року він закінчив у Бейруті Американський університет, здобувши ступінь бакалавра машинобудування. Потім він переїхав до Великої Британії, де продовжив навчання у Лондонській школі економіки. Ступені магістра та доктора в галузі сталого розвитку Аммус вже отримав у Колумбійському університеті (2007–2011 роки).

З 2009 до 2019 року він викладав економіку в Лівансько-Американському університеті. Ці роки він також присвятив вивченню історії грошей, принагідно познайомившись із Біткоїном. Останній настільки сильно його вразив, що вчений вирішив поділитися здобутими знаннями зі світом. Він починає писати книги, які стають бестселерами та приносять автору всесвітню славу.

Книги Аммуса

Перша книга Сейфедіна Аммуса «Стандарт Біткоїна. Децентралізована альтернатива центральним банкам», написана у 2018 році, стала неймовірно популярною та мала величезний вплив на розвиток Біткоїн-спільноти. Як доказ її визнання досить згадати те, що її опублікували 30 мовами.

Сейфедін Аммус: історія найпопулярнішого автора книг про Біткоїн
Джерело: Сторінка Сейфедіна Аммуса у соцмережі X (Twitter).

«Безперечно, Біткоїн досяг успіху. Він існує вже дев'ять років. Його ринкова капіталізація дорівнює 100 з гаком мільярдам доларів. Однак немає ясного розуміння того, чому Біткоїн працює і чому він взагалі має цінність. Ми знаємо, що Біткоїн відіграє роль грошей, але чому це відбувається? Нам відомий механізм роботи біткоїна, але чому він працює? На ці запитання дає більш ніж вичерпні відповіді нова книга професора економіки Сейфедіна Аммуса», – прокоментував ще у 2018 році «Стандарт Біткоїна» розробник і викладач Джиммі Сонг.

У книзі йдеться про трансформацію грошей у сучасному суспільстві: коли вони перестали забезпечуватися золотом, держконтроль перетворив їх із засобу заохочення за виробництво матеріальних благ на заохочення лояльності уряду. Зараз центробанки мають фактично необмежений доступ до «друкарського верстата», а це позбавляє гроші надійності, провокує фінансові колапси, інфляцію та негативно впливає на добробут людей. На думку Аммуса, сьогодні забезпечити свободу від цензури та надати альтернативу централізованому банкінгу здатен лише Біткоїн.

Друга книга Аммуса – «Фіатний стандарт» – це спроба пояснити технологію, що лежить в основі нинішньої аналогової глобальної валютної системи. Подібно до того, як «Стандарт Біткоїна» пояснював функціональну сутність Біткоїна та його потенційні соціальні й економічні наслідки, ця книга досліджує грошову технологію ХХ століття і пояснює її переваги та недоліки, а також численні способи відмови від неї.

Останньою вийшла книга «Принципи економіки», в якій Аммус представляє всебічний, захоплюючий та легкий для читання огляд економічної науки. Книга базується на принципах Австрійської економічної школи, яка наголошує на важливості індивідуального вибору, спонтанного порядку та вільного ринку. Книга завершується твердженням, що оптимальною стратегією зростання фінансової незалежності населення є перехід на стандарт Біткоїна.

Авторитет Аммуса у Біткоїн-ком'юніті

Сейфедін Аммус став однією з найвпливовіших постатей у Біткоїн-спільноті завдяки своєму глибокому розумінню економічних принципів, що лежать в основі цієї децентралізованої валюти. Аммус бере активну участь у дискусіях, лекціях та семінарах, присвячених Біткоїну.

Сейфедін Аммус: історія найпопулярнішого автора книг про Біткоїн
Джерело: Bitcoin Magazine Україна.

Важливо відзначити, що деякі заяви Аммуса також іноді викликають суперечки. Однак саме такі дискусії та різноманітність думок роблять співтовариство живим і динамічним, дозволяючи йому розвиватися та адаптуватися до мінливого світу.

Наприклад, справжній конфлікт інтересів стався в Аммуса з вченим та автором книги «Чорний лебідь» Насімом Талебом. Останній спочатку сповідував погляди Біткоїн-максималізму й навіть написав передмову до першої книги «Стандарт Біткоїна». Однак у якийсь момент Талеб кардинально змінив думку про головний цифровий актив. Він почав не лише критикувати Біткоїн, а й ображати представників спільноти. У якийсь момент Аммус у суперечці з ним навіть написав, що Талеб не лише поганий трейдер, а й шахрай:

«Хочете знати, чому Насім Талеб ніколи не публікував свою торговельну історію? Тому що навіть ті угоди, про які він з упевненістю публічно розповідає, провалюються».

Талеб, своєю чергою, видалив пост на Medium, що містив передмову, і зробив свої сторінки в соцмережах відкритими тільки для передплатників.

Чим сьогодні займається Аммус

Після виходу з Лівансько-Американського університету письменник організував підкаст The Bitcoin Standard, де обговорюються поточні події в Біткоїн-індустрії, переваги Австрійської школи економіки та стандарту Біткоїна.

Сейфедін Аммус часто є ключовим спікером на Біткоїн-конференціях, зокрема організованих Bitcoin Magazine, де він ділиться своїм глибоким розумінням економічних принципів, що лежать в основі Біткоїна. Він зазвичай розглядає цей цифровий актив у контексті історії грошей, наголошуючи на його унікальних характеристиках, таких як децентралізація, обмежена пропозиція та стійкість до цензури.

Крім того, Аммус часто зачіпає соціальні та культурні аспекти Біткоїна. Його доповіді також містять роздуми про те, як Біткоїн може змінити економічні структури і надати можливість людям контролювати свої власні фінанси без посередників.

До речі, у новому номері журналу Bitcoin Magazine Україна, що готується, вийде інтерв'ю із Сейфедіном Аммусом. Не пропустіть!

Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Чому Венесуелі не варто забороняти майнінг Спроба побудувати соціалізм обернулася для Венесуели повним фіаско. Суттєво допомогти у розв’язанні економічних проблем міг би майнінг, однак замість стимулювання індустрії, місцева влада хоче заборонити видобуток біткоїнів. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Чи потрібні біткоїнерам ментори Чи потрібні біткоїнерам ментори Глобальний тренд на послуги менторів та коучів у різних сферах існує вже не перший рік. Але наскільки це явище доцільне для Біткоїн-спільноти? Дмитро Харьков 20 травня 2024
Як біткоїн впливає на заощадження та інвестиції Як біткоїн впливає на заощадження та інвестиції Через постійну інфляцію фіат позбавляє людей заощаджень й значно спотворює структуру інвестицій. Але Біткоїн дарує надію, що незабаром все повернеться до норми. Дмитро Харьков 17 травня 2024