Французький ресторан почав приймати лише BTC для оплати елітної позиції у меню

Французький ресторан почав приймати лише BTC для оплати елітної позиції у меню

Традиційний ліонський ресторан заохочує використання біткоїна дуже французьким способом.

Що спільного у біткоїна та традицій?

Ця валюта настільки нова і настільки відрізняється від звичних доларів та євро, що для більшості людей вона здається відірваною від економічної реальності та, тим більше, їхнього життя. Попри те, що провести оплату в біткоїні не набагато складніше, ніж скористатися кредитною карткою, схоже, для більшості це все ще щось фантастичне.

Безперечно існує психологічний бар'єр для прийняття Біткоїна.

І що може бути краще для подолання цього бар'єру, ніж асоціювати Біткоїн з чимось, що широко визнається і цінується, має солідну репутацію, здатну вивести біткоїн з категорії «інтернет-спекуляцій» і перевести його у сферу законних альтернативних грошей?

Для французів на цю роль ідеально підходять традиційні ресторани, особливо у поєднанні з рідкісним дигестивом та захопливою історією майстерності та спадщини.

Це історія про те, як столітні традиції ліонської їжі та напоїв сприяють прийняттю біткоїна.

Їжа

Що поєднує всіх французів, так це їхня любов до їжі та пиття. Вони з такою пристрастю та відданістю підходять до цих, здавалося б, нескладних речей, що перетворили їх на мистецтво.

Місто Ліон – столиця французької гастрономії та оселя приголомшливої кількості ресторанів. Серед них особливе місце у серцях французів займає традиційний «бушон» – подача традиційних страв у відповідній атмосфері приємна як для шлунка, так і для душі.

Як і багато бушонів, Comptoir Brunet у центрі Ліона – це сімейний бізнес, який з 1934 року пропонує такі страви ліонської кухні, як андуйети або пироги з курячою печінкою. Однак він відрізняється від інших тим, що тепер ним керує затятий біткоїнер.

Бенджамін Бальдассіні спустився в кролячу нору 5 років тому, здобувши ступінь у галузі інформаційних технологій. Якийсь час він навіть подумував зробити свій внесок у кодову базу Біткоїна, але після смерті батька вирішив взяти на себе управління рестораном.

Переконавшись, що добре підготовлений до продовження багатої гастрономічної традиції Ліона і що знамениті фрикадельки зі щуки в соусі з раків були такими ж пухкими, як і ті, які подавали під керівництвом його батька, новий ресторатор вирішив використовувати Біткоїн у своїй роботі.

Насамперед він дозволив для оплати біткоїн-платежі.

Як справжній пурист, замість того, щоб вибрати наявне для торговців рішення для криптовалютних платежів, Бенджамін застосував свою освіту в галузі інформаційних технологій і встановив свій власний Біткоїн-вузол, а потім BTCPay Server, платіжний процесор у мережі Lightning. Це безплатне автономне рішення, розроблене Ніколя Дор'є, ще одним ліонцем та постійним учасником Біткоїн-проєктів, здавалося найбільш природним вибором, навіть якщо воно й створювало деякі технічні проблеми.

Персонал ресторану був оснащений Біткоїн-гаманцями та гаманцями Lightning Network, а на дверях з'явився гордий напис: «Тут приймається біткоїн»… але переважна більшість клієнтів продовжувала розплачуватись за смажені жаб'ячі лапки з петрушкою у євро.

Щоб стимулювати платежі в біткоїні, Бенджамін використав дві дуже французькі традиції – «apéro» та вишукані спиртні напої.

Напої

Першої середи місяця французькі міста тестують свою систему сигналізації. У Ліоні це також означає, що в Bouchon Comptoir Brunet настав час Біткоїн-аперитиву.

Аперитив – це більше, ніж просто напій перед вечерею. Це важлива частина життя у Франції. Поєднання неквапливого дня, закусок та вина (або пива) дає чудову можливість зібратися з друзями та змінити світ.

Ввівши оплату за аперитив тільки в біткоїні, Café Brunet залучив величезний наплив біткоїнерів міста. Перетворивши свій заклад на місце, де можна зібратися разом із друзями та витратити біткоїн, Бенджамін відчував, що все ще чогось не вистачає для створення бажаного стимулу для прийняття біткоїна.

Саме тоді він йому на думку спав новий спосіб познайомити новачків з Біткоїном, причому дуже французький: за допомогою гір, ченців та трав'яного дигестиву з багатовіковим рецептом.

Знавці, можливо, вже здогадалися, що йдеться про Шартрез – чудовий трав'яний спиртний напій, дистильований картезіанськими ченцями в горах Шартрез на південному сході Франції. Формула цього дигестиву, витриманого на основі 130 трав та квітів, тримається у таємниці, а справжній Шартрез – рідкісний напій.

Насправді зараз знайти його стає все складніше. Попри великий попит з боку найкращих барів та ресторанів світу (особливо у США), ченці нещодавно вирішили скоротити виробництво, щоб «зберегти духовне здоров'я». Перегонка Шартреза ніколи не була бізнесом; головною метою виробництва було заробити достатньо грошей, щоб зберегти знання та спадщину монастиря, а також дозволити ченцям виконувати свою основну роботу – молитися та споглядати.

Ченці продають спиртні напої переважно тим, хто купував їх раніше, ніколи не перевищуючи колишніх обсягів. Через це список реселерів лікеру надзвичайно малий, і, як виявилося, до нього входить Bouchon Comptoir Brunet.

Щороку до ресторану надходить фіксована кількість пляшок Шартреза, у тому числі дуже рідкісне Reine de Liqueurs. Саме цим Бенджамін і вирішив скористатися.

Тепер ті, хто хоче спробувати неперевершений Reine des Liqueurs, повинні спочатку завести кілька сатоші. Цей бажаний і рідкісний напій використовується як мотивація до оплати так само бажаними й рідкісними грошима – біткоїном. Слід визнати, що у цьому підході є певна елегантність.

Як і будь-яку валюту, біткоїн необхідно використовувати, і зусилля Бенджаміна та подібних до нього людей у всьому світі зі стимулювання платежів в біткоїні надзвичайно важливі. Тим більше, що ця діяльність підтримується силою традицій, вшановуючи спадщину поколінь ліонських кухарів та шартрезьких ченців.

Мабуть, рішення стати ресторатором – це найкраще, що Бенджамін міг зробити для просування Біткоїна.

Це гостьовий пост Марії Потеряєвої. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024