Рідкісне відео виступу Біткоїн-піонера Гела Фінні

Рідкісне відео виступу Біткоїн-піонера Гела Фінні

Маловідоме відео з покійним Гелом Фінні проливає світло на його новаторську роботу над криптографічними протоколами й дає уявлення про нього як людину.

У відео, записаному на конференції Crypto 98, Фінні обговорює докази з нульовим розголошенням, пояснюючи, що багатьом із передових концепцій, які досі тестуються для Біткоїна, насправді вже кілька десятиліть.

«Я хочу довести вам, що знаю повідомлення, яке хешується до заданого значення хеш-функції з використанням хеш-коду SHA-1. Я не хочу нічого розкривати вам про це повідомлення. Це доказ із нульовим розголошенням, і я написав для цього програму, про яку я вам розповім», – каже Фінні у вступі.

Далі він переходить до викладу своєї мотивації для цього проєкту, яка полягала у дослідженні ефективності та практичності систем доказу з нульовим розголошенням, особливо під час роботи зі складними та незворотними алгоритмами, такими як SHA-1.

Вибравши SHA-1, свідомо складну криптографічну хеш-функцію, Фінні прагнув створити стандарт для оцінки можливостей систем підтвердження з нульовим розголошенням. Потім він згадує використану ним систему доказу з нульовим розголошенням, засновану на роботі Крамера та Івана Дамгарда, яка була представлена на нещодавній конференції.

Однак, що вразило більшість коментаторів, у тому числі відомого Біткоїн-історика Піта Ріццо, в цьому відео, так це рідкісна можливість побачити самого Фінні.

Фінні, який помер у 2014 році від ускладнень, викликаних бічним аміотрофічним склерозом (БАС), часто зображується у тому стані, в якому він був після запуску проєкту Біткоїна: йому потрібно було медичне обладнання, щоб розмовляти з іншими або навіть користуватися комп'ютером.

Через це реакції на відео часом емоційні. Зрештою, Фінні, як відомо, працював із Сатоші Накамото над реалізацією коду Біткоїна, після того, як White Paper був вперше анонсований у криптографічній розсилці в листопаді 2008 року.

Загалом це рідкісне відео дає уявлення про новаторську роботу Гела Фінні, демонструючи його прагнення розширити межі криптографічних протоколів і закласти основу для майбутніх інновацій, таких як Біткоїн.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023