Чи може Біткоїн стати новою американською мрією?

Чи може Біткоїн стати новою американською мрією?

Погляд на історичну та сучасну Америку очима нових іммігрантів.

Протягом століть Сполучені Штати були країною іммігрантів, які шукали кращого майбутнього, пропонуючи притулок біженцям, які рятуються від війни та переслідувань. Разом з тим існує темний період її історії, позначений експлуатацією та несправедливістю, від геноциду корінних американців до поневолення мільйонів африканців.

У Декларації незалежності 1776 були проголошені основоположні права людини та загальні ідеї рівності, які змінили історію світу. Однак знадобилося ще майже два століття, щоб поширити ці права на меншини.

Від Акту про виключення китайців (1882 р.) до системних обмежень можливості накопичення статків для представників інших рас – попри те, що за десятиліття було досягнуто значного прогресу, нерівність та невидимі бар'єри на шляху до можливостей нікуди не поділися. За іронією долі, уряд Китаю, який кілька разів агресивно забороняв Біткоїн, вирішив за доцільне опублікувати у 2022 році великий звіт про «порушення прав людини в Сполучених Штатах», радісно вказуючи пальцем на недоліки Америки.

Згідно з опитуванням Gallup, проведеним у 2021 році, попри всі недоліки, Сполучені Штати, як і раніше, вважаються найбільш привабливим місцем у світі: з приблизно 900 мільйонів людей, які хочуть іммігрувати до іншої країни, найбільшу групу складають люди, які прагнуть мігрувати саме до Сполучених Штатів. Сприятливе середовище та безмежні можливості продовжують приваблювати нових економічних мігрантів та дають надію переміщеним особам з усього світу.

Як пише у своїй книзі Джиммі О. Янг, американський актор та автор книги «Як стати американцем: керівництво для іммігранта, як розчарувати своїх батьків»: «Ви можете стати успішним банкіром, забудовником або лікарем у Гонконгу, але в Америці ви можете стати астронавтом, рок-зіркою – та ким завгодно. Ми переїхали сюди, бо вірили в американську мрію».

Пропонуючи хороші економічні можливості, Сполучені Штати гостинно відчинили свої двері для сотень тисяч людей, переміщених через гуманітарні кризи за кордоном. Згідно з даними Центру приймання біженців (RPC), у 2023 фінансовому році планується прийняти 125 000 біженців США, при цьому станом на липень вже прийнято 14 500 біженців з Демократичної Республіки Конго, 6800 – із Сирії та 5200 – з Бірми (Мʼянма). Хоча цього року американська земля прийняла лише 1158 українських та 5015 афганських біженців, зусилля США, як і раніше, залишаються визначними за своїми масштабами.

Хоча підтримка, яку США надають українським біженцям, дуже похвальна, біженці з таких місць, як Сирія, Конго, Афганістан та багатьох інших, не отримали рівноцінної допомоги в США. Талановиті біженці часто мають труднощі з пошуком роботи, яка б відповідала їхнім навичкам і здібностям. Тим часом великі світові компанії, такі як Airbnb, Google і Uber, реалізують ініціативи, спрямовані безпосередньо на допомогу українським біженцям. Крім того, українським студентам були виділені мільйони на стипендії та/або ресурсна підтримка від більш ніж 120 університетів – лише університет Чикаго виділив 20 мільйонів доларів. Цей рівень інституційної підтримки неспіврозмірно великий порівняно з іншими групами, наприклад Стипендіальним фондом М'янми. Ініціативи американської бізнес-спільноти можуть забезпечити лише близько 5000 доларів США для приблизно 80 студентів М'янми щороку, тоді як країна, яка переживає найтривалішу громадянську війну у світі, потребує допомоги так само як і населення України.

Всі біженці пов'язані загальною ниткою страждань та травм. Моя мета – підносити, а не розділяти, відстоюючи рівність і розширюючи можливості тих, кого лишають поза увагою. Що, якби ми могли повторити ці успішні ініціативи та розширити підтримку талановитих студентів та іммігрантів/біженців з різних конфліктних регіонів та країн із дво- чи тризначним рівнем інфляції?

Згідно зі словником англійської мови Google, американська мрія (іменник) визначається як «ідеал, завдяки якому рівність можливостей доступна будь-якому американцю, дозволяючи досягти найвищих прагнень і цілей».

На відміну від шляхетних ідеалів, у статті Urban Institute йдеться про те, що «у Сполучених Штатах непропорційно оцінюється володіння нерухомістю в порівнянні з орендою, а домоволодіння розглядається як найважливіша частина «американської мрії». Також у ній наводяться важливі дані, які демонструють тривожні тенденції у сфері володіння житлом, які ставлять під сумнів досяжність американської мрії.

Чи може Біткоїн стати новою американською мрією?
Джерело

Ще одним корисним джерелом, хоч і не офіційним дослідницьким органом, є популярна платформа WTF Happened in 1971? («Що трапилося у 1971 році?»), яку часто згадують ті, хто досліджує повну відмову США від золотого стандарту у 1971 році. Дані на вебсайті наочно демонструють, що, тоді як у 1970 році потрібно було працювати всього 2,4 року, щоб накопичити на будинок, у 2020 році цей показник збільшився до 6,9 року.

Враховуючи цю тривожну тенденцію і темну частину історії уряду США, який систематично забороняв афроамериканцям купувати будинки в 1930-х роках, різне поводження з біженцями різних рас може призвести до аналогічних проявів нової расової нерівності протягом наступних 20 років.

Разом з тим, порівняно зі зростанням цін на житло в США протягом останніх 10 років, зростання ціни Біткоїна було астрономічним – більш ніж на 13 000 000%. Це приголомшливе зростання набагато випереджає традиційні активи. Щобільше, житло має такі недоліки, як технічне обслуговування, страхування, податки, і на їхнє збування йдуть тижні. Своєю чергою, Біткоїн пропонує унікальні переваги, такі як портативність, подільність та швидкість транзакцій. На відміну від нерухомості, Біткоїн дозволяє новим американцям почати накопичувати багатство всього з 1 долара, без дискримінації за кольором шкіри, мовою, якою вони говорять, або країною, з якої вони приїхали.

Немає потреби десятиліттями виплачувати іпотечні кредити – за допомогою Біткоїна нові американці можуть отримати доступ до потужного інструменту фінансової інтеграції та свободи, позбавленого системних бар'єрів, видимих та невидимих. Подібно до того, як першопроходці рушили на Захід, щоб почати все спочатку на нових рубежах, Біткоїн пропонує біженцям та іммігрантам можливості для накопичення сатоші в цьому цифровому медіумі 21-го століття, незалежно від їхнього походження.

Причини для надії все ще є. Америка знову має вибір.

Чи досягнемо ми основних ідеалів рівності, передбачених законом 1776 року, чи дозволимо несправедливості продовжуватися?

Як новий американець я бачу, що люди мають різні версій американської мрії. Я переглянув свою американську мрію за допомогою Біткоїна. Такі інновації, як Біткоїн, пропонують справді рівні можливості без поневолення. Біткоїн за своєю природою підтримує децентралізовану демократію, захищає права людини та не має системної сегрегації. Я вірю, що, прийнявши нашу спільну людяність через Біткоїн, ми зможемо розширити доступ до оновленої інклюзивної версії американської мрії. Як і у багатьох новоприбулих, моє майбутнє в цій країні ще не написане, але я вірю, що завдяки праці, наполегливості та Біткоїну краще ще попереду.

Це гостьовий пост Він Ко Ко Аунга. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024