Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера

Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера

Джиммі Сонг – видатний Біткоїн-розробник, який зробив істотний внесок у розвиток усієї екосистеми. Вміння пояснювати складні речі простою мовою зробили його також одним із найпопулярніших викладачів у Біткоїн-сфері.

Джиммі Сонг – розробник, а також автор низки книжок і статей про економіку та Біткоїн. Він є стипендіатом Blockchain Capital, лектором Техаського університету та викладачем семінару «Програмування блокчейну». Як зізнався Сонг, його мета – принести світові розумні гроші, а Біткоїн – це єдиний шанс «знешкодити та децентралізувати владу олігархії».

Ранні захоплення та перше знайомство з Біткоїном

Джиммі Сонг народився 1976 року. За його словами, з дев'яти років він почав захоплюватися комп'ютерами. Після школи Сонг навчався в університеті Мічігану на математичному факультеті, який закінчив у 1998 році. Деякий час він також навчався за кордоном у Технічному університеті Будапешта.

Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера
Джерело: Сторінка Джиммі Сонга в соцмережі X.

У періодах між навчанням він підробляв у компанії ATM Technologies. Це був сервіс з перекладу вебсайтів різними мовами. Тут Джиммі допомагав розробляти та впроваджувати програмне забезпечення, що дало йому цінний досвід у галузі програмування. Після цього він працював у стартапах у сфері охорони здоров'я та вебхостингу. Як згадує Сонг, це були часи раннього інтернету, коли не було жодних JavaScript-фреймворків і кодувати все доводилося власноруч.

Вперше про Біткоїн Джиммі дізнався у 2011 році, коли працював зі стартапом у галузі телефонії.

«Мені це здалося насправді цікавим, але тоді я його, на жаль, не купив, хоча він і коштував на той час близько долара. Лише за кілька років я придбав свої перші біткоїни. Це був квітень 2013 року», – розповів Сонг.

Однак придбання не було вдалим, одразу після покупки курс BTC впав. Справжнє знайомство з Біткоїном відбулося трохи пізніше.

Сонг шукав пропозиції щодо роботи на Reddit і побачив повідомлення про те, що потрібна людина зі знанням мови програмування Python. Джиммі знав, як з нею працювати, тому швидко домовився з роботодавцем, котрий, до речі, виявився родом з України. За роботу тут платили погодинно у BTC.

Згодом він працював також над іншими схожими проєктами, наприклад, над новим стандартом під назвою BIP-32 для HD-гаманців, де багато чого довелося вивчати самому. Як зазначив Сонг, «найкращий спосіб щось дізнатися – це коли тобі хтось за це платить».

Робота з Біткоїн-компаніями

2014 року він приєднався до стартапу Monetas. Це була технологічна компанія, що працювала над створенням децентралізованих систем фінансових транзакцій. У Monetas Джиммі Сонг обіймав посаду одного з головних розробників. Його завданням була інтеграція та оптимізація платформи компанії. Ця робота надала Сонгу цінний досвід у галузі фінтех і децентралізованих систем, що, безумовно, вплинуло на його подальший професійний шлях у світі Біткоїна.

За рік Джиммі влаштовується на роботу в itBit (Paxos) – фінансову платформу, що базується у Нью-Йорку. У цій компанії Сонг займався розробленням і був одним із головних інженерів. Його основним завданням було створення та оптимізація рішень на блокчейні для фінансових послуг, які надає компанія.

У 2017 році Джиммі розуміє, що хоче ближче познайомитися з процесом розроблення Біткоїна, і стає учасником команди Bitcoin Core, а через рік приєднується до інвестиційної венчурної фірми Blockchain Capital. У ній він має виконувати роль сполучної ланки між компанією та спільнотою розробників, пропонуючи свою експертизу в інвестиційних дослідженнях компанії та очолюючи майбутні програми, спрямовані на просування інновацій.

Письменницька робота та просвітництво

Ще працюючи у Paxos, бос попросив Джиммі написати статтю для блогу. Керівництву компанії вона сподобалася, і незабаром Сонгу доручили написати ще один матеріал. Джиммі дуже старався, проте цього разу він «копнув занадто глибоко» і статтю («Чому Біткоїн масштабуватиметься без Segwit і великих блоків») відмовилися публікувати.

«Мені не хотілося здаватися, бо я присвятив цьому матеріалу дуже багато часу. Я звернувся до Satoshi Nakamoto Institute, але там мені теж відмовили, після чого я вирішив створити блог на Medium і опублікувати все це там», – згадує Сонг.

У результаті багатьом розробникам стаття сподобалася, а Джеймс Лопп навіть процитував її у своєму блозі.

Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера
Джиммі Сонг успішно займався просвітницькою роботою. Джерело: сторінка Джиммі Сонга в соцмережі X.

Цей випадок надихнув Джиммі, і він зрозумів, що хоче займатися просвітницькою роботою. Зокрема, він очолив компанію Programming Blockchain, яка пропонує курси для розробників, а також є автором відомого блогу Bitcoin Tech Talk.

Джиммі Сонг також написав кілька книжок, які високо цінуються у Біткоїн-спільноті. Серед них дуже популярними стали «Слава Богу, що є Біткоїн», «Програмування Біткоїна: вчимося програмувати Біткоїн з нуля» та «Маленька книжка про Біткоїн: чому Біткоїн важливий для вашої свободи, фінансів та майбутнього». В них розповідається простою мовою про те, що таке Біткоїн, як він працює, чому він цінний і як впливає на свободу особистості.

Підбиваючи підсумки

Ім'я підприємця, розробника та просвітника Джиммі Сонга – одне з найвідоміших у Біткоїн-спільноті. У минулому головний архітектор у блокчейн-компанії Paxos, сьогодні він працює в галузі освіти, пропонуючи різні навчальні курси для розробників.

Перед тим як повністю заглибитися в Біткоїн, Джиммі мав досвід роботи розробником у низці технологічних стартапів. Це дало йому унікальне розуміння того, як інноваційні технології народжуються, розвиваються та інтегруються у широкі маси.

З якими тваринами асоціюється Біткоїн З якими тваринами асоціюється Біткоїн Світ Біткоїна може здивувати новачків різноманітними аналогіями з тваринами: медоїдом, кролячою норою, мешканцями морів тощо. Але яке відношення вони мають до головного цифрового активу? Річ у тім, що Біткоїн - це складна та серйозна тема, але її можна спростити. Дмитро Харьков 23 лютого 2024
Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Навіщо встановлювати повну ноду Навіщо встановлювати повну ноду Біткоїнери часто підкреслюють, що при здійсненні транзакцій треба використовувати власну повну ноду Біткоїна. Але новачкам зазвичай складно зрозуміти, як це робити та навіщо. Дмитро Харьков 21 лютого 2024