Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера

Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера

Джиммі Сонг – видатний Біткоїн-розробник, який зробив істотний внесок у розвиток усієї екосистеми. Вміння пояснювати складні речі простою мовою зробили його також одним із найпопулярніших викладачів у Біткоїн-сфері.

Джиммі Сонг – розробник, а також автор низки книжок і статей про економіку та Біткоїн. Він є стипендіатом Blockchain Capital, лектором Техаського університету та викладачем семінару «Програмування блокчейну». Як зізнався Сонг, його мета – принести світові розумні гроші, а Біткоїн – це єдиний шанс «знешкодити та децентралізувати владу олігархії».

Ранні захоплення та перше знайомство з Біткоїном

Джиммі Сонг народився 1976 року. За його словами, з дев'яти років він почав захоплюватися комп'ютерами. Після школи Сонг навчався в університеті Мічігану на математичному факультеті, який закінчив у 1998 році. Деякий час він також навчався за кордоном у Технічному університеті Будапешта.

Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера
Джерело: Сторінка Джиммі Сонга в соцмережі X.

У періодах між навчанням він підробляв у компанії ATM Technologies. Це був сервіс з перекладу вебсайтів різними мовами. Тут Джиммі допомагав розробляти та впроваджувати програмне забезпечення, що дало йому цінний досвід у галузі програмування. Після цього він працював у стартапах у сфері охорони здоров'я та вебхостингу. Як згадує Сонг, це були часи раннього інтернету, коли не було жодних JavaScript-фреймворків і кодувати все доводилося власноруч.

Вперше про Біткоїн Джиммі дізнався у 2011 році, коли працював зі стартапом у галузі телефонії.

«Мені це здалося насправді цікавим, але тоді я його, на жаль, не купив, хоча він і коштував на той час близько долара. Лише за кілька років я придбав свої перші біткоїни. Це був квітень 2013 року», – розповів Сонг.

Однак придбання не було вдалим, одразу після покупки курс BTC впав. Справжнє знайомство з Біткоїном відбулося трохи пізніше.

Сонг шукав пропозиції щодо роботи на Reddit і побачив повідомлення про те, що потрібна людина зі знанням мови програмування Python. Джиммі знав, як з нею працювати, тому швидко домовився з роботодавцем, котрий, до речі, виявився родом з України. За роботу тут платили погодинно у BTC.

Згодом він працював також над іншими схожими проєктами, наприклад, над новим стандартом під назвою BIP-32 для HD-гаманців, де багато чого довелося вивчати самому. Як зазначив Сонг, «найкращий спосіб щось дізнатися – це коли тобі хтось за це платить».

Робота з Біткоїн-компаніями

2014 року він приєднався до стартапу Monetas. Це була технологічна компанія, що працювала над створенням децентралізованих систем фінансових транзакцій. У Monetas Джиммі Сонг обіймав посаду одного з головних розробників. Його завданням була інтеграція та оптимізація платформи компанії. Ця робота надала Сонгу цінний досвід у галузі фінтех і децентралізованих систем, що, безумовно, вплинуло на його подальший професійний шлях у світі Біткоїна.

За рік Джиммі влаштовується на роботу в itBit (Paxos) – фінансову платформу, що базується у Нью-Йорку. У цій компанії Сонг займався розробленням і був одним із головних інженерів. Його основним завданням було створення та оптимізація рішень на блокчейні для фінансових послуг, які надає компанія.

У 2017 році Джиммі розуміє, що хоче ближче познайомитися з процесом розроблення Біткоїна, і стає учасником команди Bitcoin Core, а через рік приєднується до інвестиційної венчурної фірми Blockchain Capital. У ній він має виконувати роль сполучної ланки між компанією та спільнотою розробників, пропонуючи свою експертизу в інвестиційних дослідженнях компанії та очолюючи майбутні програми, спрямовані на просування інновацій.

Письменницька робота та просвітництво

Ще працюючи у Paxos, бос попросив Джиммі написати статтю для блогу. Керівництву компанії вона сподобалася, і незабаром Сонгу доручили написати ще один матеріал. Джиммі дуже старався, проте цього разу він «копнув занадто глибоко» і статтю («Чому Біткоїн масштабуватиметься без Segwit і великих блоків») відмовилися публікувати.

«Мені не хотілося здаватися, бо я присвятив цьому матеріалу дуже багато часу. Я звернувся до Satoshi Nakamoto Institute, але там мені теж відмовили, після чого я вирішив створити блог на Medium і опублікувати все це там», – згадує Сонг.

У результаті багатьом розробникам стаття сподобалася, а Джеймс Лопп навіть процитував її у своєму блозі.

Історія Джиммі Сонга: розробника, письменника та біткоїнера
Джиммі Сонг успішно займався просвітницькою роботою. Джерело: сторінка Джиммі Сонга в соцмережі X.

Цей випадок надихнув Джиммі, і він зрозумів, що хоче займатися просвітницькою роботою. Зокрема, він очолив компанію Programming Blockchain, яка пропонує курси для розробників, а також є автором відомого блогу Bitcoin Tech Talk.

Джиммі Сонг також написав кілька книжок, які високо цінуються у Біткоїн-спільноті. Серед них дуже популярними стали «Слава Богу, що є Біткоїн», «Програмування Біткоїна: вчимося програмувати Біткоїн з нуля» та «Маленька книжка про Біткоїн: чому Біткоїн важливий для вашої свободи, фінансів та майбутнього». В них розповідається простою мовою про те, що таке Біткоїн, як він працює, чому він цінний і як впливає на свободу особистості.

Підбиваючи підсумки

Ім'я підприємця, розробника та просвітника Джиммі Сонга – одне з найвідоміших у Біткоїн-спільноті. У минулому головний архітектор у блокчейн-компанії Paxos, сьогодні він працює в галузі освіти, пропонуючи різні навчальні курси для розробників.

Перед тим як повністю заглибитися в Біткоїн, Джиммі мав досвід роботи розробником у низці технологічних стартапів. Це дало йому унікальне розуміння того, як інноваційні технології народжуються, розвиваються та інтегруються у широкі маси.

Якими будуть банки за стандарту Біткоїна Якими будуть банки за стандарту Біткоїна Гіпербіткоїнізація радикально змінить глобальну фінансову систему. Проте банки нікуди не зникнуть, але зазнають значних змін. Якими ж вони будуть у майбутньому? Дмитро Харьков 25 вересня 2023
Які країни інвестують у майнінг Які країни інвестують у майнінг Майнінг стає дедалі популярнішим у різних регіонах світу. Але, як це не дивно, поточні лідери з хешрейту мають далеко не найкращі регуляторні умови для розвитку цієї індустрії. Дмитро Харьков 22 вересня 2023
Jay-Z: репер і біткоїн-меценат Jay-Z: репер і біткоїн-меценат Jay-Z – талановитий музикант і бізнесмен. Разом зі співзасновником Twitter Джеком Дорсі він активно допомагає розвивати Біткоїн-спільноту, фінансуючи безліч стартапів та ініціатив. Володимир Гришенко 21 вересня 2023