Ода Ordinals від Біткоїн-максималіста

Ода Ordinals від Біткоїн-максималіста

Протокол Ordinals є природним супутником Біткоїна, який відкриває безпрецедентні можливості та вкотре демонструє перевагу Біткоїна над іншими блокчейнами.

Я Біткоїн-максималіст, і мені подобається Ordinals. Іншим максималістам також слід придивитися до цього протоколу, оскільки він демонструє перевагу Біткоїна способами, які раніше були неможливі. Ordinals забезпечує функціональність, яка усуває потребу в існуванні інших блокчейнів. Сценарії використання, які були продемонстровані на інших блокчейнах, тепер можливі у Біткоїні. Попри посилення позицій Біткоїна, деякі самопроголошені максималісти чомусь раділи зниженню мережевих комісій у X (раніше Twitter) і заявляли, що Ordinals зазнав невдачі. Очевидно, це мало означати, що Біткоїн може якимось чином отримати вигоду зі збою протоколу Ordinals і зниження доходів майнерів. Але Ordinals не зазнав краху, і інтерес до нього аж ніяк не вичерпався. Навпаки, обсяг торгівлі цифровими артефактами, унікальними сатоші та токенами BRC-20 став історичним. За даними Cryptoslam, ресурсу, який відстежує обсяг NFT у мережі, обсяг торгівлі артефактами перевищив 500 мільйонів доларів з моменту запуску протоколу на початку 2023 року. Попри те, що обсяги та ціни нині знижуються, інвестори виписують великі чеки компаніям в екосистемі Ordinals. Гаманець Xverse нещодавно залучив 5 мільйонів доларів при оцінці в 50 мільйонів доларів деякими найдосвідченішими інвесторами в екосистемі. Набагато ймовірніше, що ми перебуваємо на початку становлення цього явища, ніж споглядаємо його кінець.

Що таке Ordinals? Це протокол, розроблений Кейсі Родармором (@rodarmor), який дозволяє включати будь-які дані в Біткоїн-транзакцію. Щоб пов'язати ці дані з конкретним сатоші (найменша одиниця біткоїна), яким можна володіти та торгувати, використовується порядкова теорія. Це нововведення дозволяє створювати та торгувати цифровими активами безпосередньо в блокчейні Біткоїна без прив'язки чи мосту.

Біткоїн-максималісти розуміють, що на заміну біткоїна як цифрових грошей ніколи не було серйозних претендентів, і малоймовірно, що вони коли-небудь з'являться. Життєздатні варіанти використання альткоїнів ніколи не ґрунтувалися на кращих фінансових властивостях, ніж у біткоїна, тому що це дійсно неможливо. Навряд чи буде виявлено ще один абсолютний цифровий дефіцит, частково тому, що сьогоднішній уряд розуміє ризики, пов'язані із надто великим зростанням децентралізованої мережі, і не дозволить цьому статися знову.

З іншого боку, життєздатні варіанти використання альткоїнів пов'язані з функціями, які Біткоїн раніше не міг підтримувати. Деякі з цих варіантів використання, які, безперечно, були прийняті ринком, включають: децентралізовану торгівлю, невзаємозамінні токени (NFT), стейблкоїни, накопичення капіталу, позики/кредитування та кредитне плече в ончейні. Обсяг торгів децентралізованої біржі Uniswap з моменту її запуску у 2018 році становив майже 500 мільярдів доларів. Крім того, за даними CryptoSlam!, обсяг торгів NFT Ethereum становив 43,6 мільярда доларів.

Хоча багатьом це не подобається, такі варіанти використання існуватимуть, тому що на ринку є на них попит. Я хотів би, щоб вони існували в основному в Біткоїні, а не в інших блокчейнах. Звичайно, це потребувало б менше зусиль з відокремлення грошей і держави та було б краще для Біткоїна, якби не було так багато конкурентних мереж, які поглинають частку ринку. Протокол Ordinals може не тільки дозволити реалізувати ці варіанти використання на основі Біткоїна, але й перевершити їх версії альткоїнів з точки зору реалізації, тому що сам протокол децентралізованіший і безпечніший, ніж альткоїни. Біткоїн має найбільшу ринкову капіталізацію порівняно з іншими блокчейнами, які можуть підтримати ці варіанти використання. Ці варіанти використання будуть адаптовані до спільноти Біткоїна і, отже, втілюватимуть ідеали Біткоїна у питаннях децентралізації, незмінності та відсутності необхідності дозволів.

Хоча сам протокол неспроможний зупинити шахрайство, Родармор цілеспрямовано створив Ordinals, взявши основою ідеали Біткоїна. Наприклад, реалізація цифрових артефактів у Ordinals об'єктивно перевершує те, як майже всі NFT були реалізовані в Ethereum та інших блокчейнах. Денні Хуеп дуже добре описує властивості цифрового артефакту, яким відповідають усі записи в Ordinals:

Уявіть собі твір цифрового мистецтва вартістю 1 мільйон доларів або політично значущу інформацію, наприклад, секретні документи, в яких докладно описуються злодіяння уряду. Чи можна довірити розпорядження цими цінними або конфіденційними активами технологіям, які можуть легко зникнути чи легко піддаються втручанню? Очевидно, що ні. Також очевидно, що з часом найкращі митці, розробники, активісти та інвестори будуть обирати технології з більшою незмінністю, здатної захистити їхні твори, інформацію чи інвестиції протягом сотень або навіть тисяч років. Зокрема, у випадку з цифровим мистецтвом митці перейдуть на цифрові артефакти в Біткоїні, а не на NFT, які просто вказують, де твори зберігаються на автономному сервері, який може вийти з ладу в будь-який момент.

Біткоїн стоїть окремо у світі цифрових грошей, і поява Ordinals лише зміцнює його становище. Йдеться не лише про ідею домінування Біткоїна з погляду ринкової капіталізації, а й про явне домінування принципів Біткоїна та величезний потенціал його незмінного блокчейну. Оскільки Ordinals відкриває безпрецедентні можливості в екосистемі Біткоїна, я думаю, що сейсмічний зсув вже не за горами. Ці зміни повинні змусити максималістів посміхнутися.

Це гостьовий пост Л. Ашера Корсона, партнера UTXO Management. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Дисклеймер: Л. Ашер Корсон є партнером UTXO Management, дочірньої компанії BTC Inc., материнської компанії Bitcoin Magazine.

Економічна реальність масштабування Економічна реальність масштабування Масштабувати Біткоїн не так просто, як змахнути чарівною паличкою – існують неминучі економічні реалії, з якими потрібно рахуватися, щоб досягти успіху. Майкл Матулеф 24 вересня 2023
Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Джентрифікація та Біткоїн: економічні паралелі з нерухомістю Простір у блоці – це товар, який має високий попит на ринку, та безліч спільних рис із процесом джентрифікації на ринку нерухомості. Альберто Мера 23 вересня 2023
Спайдерчейн: другий рівень доказу частки володіння Спайдерчейн: другий рівень доказу частки володіння Botanix Labs розробила механізм для керування системою сайдчейну Біткоїна з двосторонньою прив'язкою та доказом частки, забезпеченим BTC. Шинобі 23 вересня 2023