Чому Швейцарія – найкраще місце для процвітання Біткоїна

Чому Швейцарія – найкраще місце для процвітання Біткоїна

У Швейцарії цінуються багато основних властивостей Біткоїна, і тепер тут формується майбутнє фінансового суверенітету.
Чому Швейцарія – найкраще місце для процвітання Біткоїна
Джерело: Relai

Мені, як громадянину Швейцарії, не знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, чому Біткоїн унікальний. Швейцарія – країна, у якій цінуються багато важливих аспектів, які Біткоїн пропонує людям. Маленька держава у центрі Європи заохочує самостійний суверенітет, конфіденційність та фінансову грамотність. Новаторська банківська таємниця була кодифікована у Швейцарії у 1934 році. Це регулювання поряд із політичною нейтральністю та довгостроковою стабільністю робить країну «безпечною гаванню» для компаній та установ, які мають справу з грошима.

Однак існує одна істотна вада: який сенс використовувати найнадійніше місце у світі для зберігання грошей, коли самі гроші зламані? Особливо останніми роками ми стали свідками безрозсудної поведінки урядів та центральних банків у всьому світі. Від однієї кризи до іншої, здається, що незалежно від перешкод збільшення ліквідності було (і продовжує залишатися) рішенням політиків. Це одна з причин, чому інфляція цін зростає в розвинених країнах і повністю виходить з-під контролю в країнах, що розвиваються.

Біткоїн – розв'язання цієї проблеми. Біткоїн – це найвищий первозданний актив, емісія якого обмежена 21 мільйоном одиниць, не контрольований централізовано, справді нейтральний та глобальний. Це грошовий товар, який можна вдало схарактеризувати як «цифрове золото». І, крім того, він стане основою нової глобальної фінансової системи.

Я досі пам'ятаю свою першу справжню роботу, яка, за іронією долі, була в одному з найбільших національних банків Швейцарії під назвою Raiffeisen. Тоді ж я вперше спробував зрозуміти, як працюють гроші та наша фінансова система. Я ставив співробітникам і менеджерам банку глибокі питання, яких, напевно, не ставив жоден 21-річний стажист:

Чому банк може просто створювати гроші з повітря та позичати їх людям з метою отримання прибутку?

Чим забезпечені фіатні гроші?

Чому банки можуть спекулювати заощадженнями своїх клієнтів, а потім отримати допомогу, коли вони облажаються?

Мене завжди вражало, наскільки мало змісту та багато нісенітниці у їхніх відповідях, і я швидко зрозумів, що більшість цих банкірів, які працюють на грошову машину, насправді не розуміють, як це працює. Я дійшов висновку, що причиною того, чому це працює у Швейцарії, є високі стандарти якості, надійність та трудова етика швейцарського народу у поєднанні з дуже стабільною нормативною та політичною системою країни. Це характеристики, які відрізняють цю націю практично від будь-якої іншої країни у світі. І з тих самих причин, я думаю, у Швейцарії одні з найнижчих рівнів інфляції та безробіття.

Таким чином, тут було закладено найблагодатніший ґрунт у світі для процвітання Біткоїн-індустрії – і, зрештою, надійних грошей.

Як Швейцарія перевершує Європейський Союз

Хоча Швейцарія знаходиться в центрі Європи, вона завжди воліла залишатися суверенною. Це також проявляється у різних підходах до регулювання Біткоїна. Одним із найбільших відмінностей між швейцарським регулюванням та регулюванням ринків криптоактивів Європейського Союзу (MICA) є реалізація «правила контролю переказів» (The Travel Rule) Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Згідно з вимогами Швейцарського органу з нагляду за фінансовим ринком (FINMA), постачальники послуг віртуальних активів повинні перевіряти особу бенефіціара грошового переказу. Тим часом європейська версія правила вимагає, щоб постачальники послуг із криптовалютних активів застосовували посилені заходи комплексної перевірки, якщо транзакції пов'язані з гаманцями із самостійним зберіганням. Це означає, що кастодіальним службам, які працюють у Європі, доведеться передавати величезні обсяги даних, щоб відповідати набагато суворішим європейським правилам.

Ще однією перевагою Швейцарії є система «kassageschäft», яка спочатку використовувалася для обміну фізичних монет і банкнот національних валют, а тепер також застосовується і до Біткоїна. Таким чином, вам не потрібна процедура KYC/AML для обміну готівки у Швейцарії, і, на щастя, ця система також вписується в епоху цифрових технологій. За останні роки FINMA знизила ліміти kassageschäft для біткоїна порівняно з фізичними монетами та банкнотами, з 5000 швейцарських франків на день до 1000 швейцарських франків на день, і тепер намагається збільшити ліміт до 1000 швейцарських франків на день. Цей крок Біткоїн-компанії у Швейцарії зустріли зі скептицизмом. Але, порівняно з іншими країнами, уряд Швейцарії знову продемонстрував, що він готовий вести переговори та співпрацювати з Біткоїн-компаніями, щоб знайти найкраще рішення для всіх.

Чому управління ризиками важливе як ніколи

Актив однієї людини є пасивом іншої людини. Це основне правило у світі фінансів проявило себе для багатьох криптоінвесторів у 2022 році. Деякі з найбільших (і з точки зору маркетингу найгучніших) імен у галузі збанкрутували минулого року, забравши із собою кошти клієнтів.

FTX, BlockFi та інші криптоплатформи продемонстрували, що ваші активи належать лише вам, доки так каже відповідна третя сторона. Банківська криза в Лівані, нестримна інфляція у поєднанні з фінансовими репресіями в Аргентині та втрата доступу до банківських послуг з політичних причин у всьому світі – це наша реальність. Все це вказує на одне: ризик контрагента має значення, особливо в невизначеному геополітичному майбутньому, в яке ми прямуємо. Казначейські зобов'язання в доларах США можуть бути швидко заморожені та піддані санкціям. Те саме стосується акцій або будь-якого іншого активу, у тому числі нерухомість, якою люди володіють в інших країнах. Хоча США обрали саме таку м'яку силу, інвестори, безперечно, звернули увагу на негативні сторони ризиків контрагентів.

Зараз як ніколи важливо, що Швейцарія є найнадійнішим місцем для грошей на планеті. Вона завжди була відкрита для інновацій, технологій та міжнародних фінансів. На додаток, як з нормативної, так і політичної точки зору, вона дуже децентралізована й управляється спільнотою. Швейцарія складається з 26 автономних кантонів та пропонує своїм громадянам справжню пряму демократію. Якщо придивитися уважніше, подібність між Швейцарією і Біткоїном вражає: будь-який громадянин Швейцарії може виступити з ініціативою щодо зміни федеральної конституції, і якщо йому вдасться зібрати хоча б 100 000 підписів, за неї проголосує вся країна – майже як Пропозиція щодо покращення Біткоїна (BIP).

Тому не дивно, що сьогодні Швейцарія відіграє вирішальну роль на біткоїн-ринку і відома як «криптонація», де Цуг – це «Криптодолина», а Лугано просуває ініціативу «Plan ₿», і в якій розташовані сотні компаній та тисячі співробітників, які працюють у цій індустрії.

Зокрема, Лугано, дев'яте за величиною місто Швейцарії з населенням понад 60 000 осіб, розташоване в південному регіоні, є яскравим прикладом того, як слід впроваджувати інновації та біткоїн: цікавим, відкритим і масовим способом. Мер Лугано Мікеле Фолетті не боїться зробити вирішальний крок і власним прикладом показати світові, чому децентралізована швейцарська модель управління уможливлює такі проєкти, як поява міста, орієнтованого на біткоїн. Понад 100 магазинів, ресторанів та барів приймають біткоїни в Лугано. Очікується, що незабаром податки можна буде сплачувати в біткоїні (та інших криптовалютах), а це означає, що заглибитися у нову відкриту грошову мережу буде набагато простіше.

Криза довіри – це можливість для Біткоїна та Швейцарії

Громадська довіра до таких інститутів, як (центральні) банки, політиків та традиційних засобів масової інформації, знаходиться на найнижчому рівні за останні десятиліття. Зокрема молоді люди шукають нові відповіді. Згідно з недавнім опитуванням, 45% міленіалів заявили, що віддають перевагу біткоїну, а не акціям, золоту чи нерухомості. Більш ніж половина (51%) міленіалів заявили, що більше вірять у Біткоїн, ніж у фінансові установи.

Це дуже позитивний тренд для Біткоїна. Проте перешкоди досі існують. Стомливий процес реєстрації, складні користувацькі інтерфейси, погана підтримка клієнтів і відсутність рішень для самостійного зберігання – ось з чим мають справу новачки, зацікавлені в покупці свого першого біткоїна. Зрозуміло, що потрібно зробити, щоб біткоїн потрапив у якомога більше рук: спростити його купівлю та продаж. Потрібно позбавитися всіх перешкод і дати можливість кожній людині складати сатоші безпосередньо у свій власний гаманець.

Біткоїн – це довгострокове мислення, це спосіб заощадження. І люди відчайдушно шукають способи зберегти гроші, яким вони знову зможуть по-справжньому довіряти, рішення, які не поглине інфляція чи високі комісії, рішення, які готові до цифрової доби і які не можна якимось чином заморозити чи цензурувати.

Я вірю, що Біткоїн – це сила добра, яка може прискорити фінансову і, отже, людську свободу. У майбутньому винахід Сатоші Накамото відіграватиме важливу роль не тільки як актив без ризику контрагента, але і як альтернативний фінансовий рівень, який може надавати широкий спектр послуг.

Світле Біткоїн-майбутнє у Швейцарії та за її межами

Продовжуючи свою історію як місце, яке сприяє фінансовим інноваціям, а не їхньому знищенню, Швейцарія процвітатиме у світі, який дедалі більше використовуватиме Біткоїн.

Але, попри дедалі більше визнання та впровадження Біткоїна у фінансовій індустрії, ним рухає спільнота користувачів, розробників та ентузіастів. Вони віддані принципам децентралізації, конфіденційності та фінансової свободи й працюють над просуванням використання та прийняття біткоїна як цифрової валюти. Спільнота активно організовує зустрічі, форуми та заходи, на яких вона може поділитися своїм досвідом та знаннями з іншими та разом працювати над покращенням технології.

Навіть у Європейському Союзі, де прагнення до інновацій за допомогою Біткоїна здається менш рішучим, інновації Накамото процвітатимуть. Маючи узгоджену нормативно-правову базу, на Біткоїн очікує блискуче майбутнє в Європі – незалежно від того, наскільки сильно деякі політики захочуть його усунути. Попри енергетичну кризу, яка триває, і нападки, повʼязані з енергоспоживанням Біткоїна, очевидно, що попит на такий актив, як біткоїн, існуватиме. Висока інфляція цін, фінансові репресії та наближення появи цифрової валюти центрального банку на основі євро, стимулюватимуть прийняття і попит.

Це гостьовий пост Джуліана Лінігера, співзасновника та генерального директора Relai, платформи для купівлі біткоїна. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024