Топ-5 нових книг про Біткоїн

Топ-5 нових книг про Біткоїн

Добірка книг, що вийшли протягом останнього року й можуть бути корисними та цікавими для біткоїнерів.

«Принципи економіки»

Автор: Сейфедін Аммус

Рік випуску: 2023.

Топ-5 нових книг про Біткоїн
Презентація останньої книги С. Аммуса. Джерело: Ammous

Відомий економіст та автор бестселерів про Біткоїн Сейфедін Аммус надає всебічний, захопливий і легкий для читання огляд економічної науки. Книга базується на принципах Австрійської економічної школи, яка підкреслює важливість індивідуального вибору, спонтанного порядку та вільного ринку.

Книга складається з трьох частин. У першій частині розглядаються основні принципи економіки, такі як дефіцит, альтернативна вартість та маржинальне мислення. У другій частині аналізуються різні типи економічних систем, такі як капіталізм, соціалізм і центральне планування. У третій частині в центрі уваги роль уряду в економіці, зокрема, оподаткування, регулювання та надання суспільних благ.

Книга завершується твердженням, що вільний ринок є найкращою системою для розподілу ресурсів і сприяння економічному зростанню. Аммус зазначає, що уряд повинен відігравати обмежену роль в економіці, а його втручання часто призводить до непередбачуваних наслідків. А оптимальною стратегією для збільшення фінансової незалежності населення є перехід на стандарт Біткоїна.

«Аргументи прогресивізму на користь Біткоїна: Шлях до більш справедливого, рівноправного та мирного світу»

Автор: Джейсон Майєр

Рік випуску: 2023.

Топ-5 нових книг про Біткоїн
Джейсон Майєр та його нова книга. Джерело: Maier

Викладач і біткоїнер Джейсон Майєр зазначає, що біткойн має потенціал стати потужним інструментом для прогресивних змін. Майєр, який сам себе називає «прогресивістом та біткоїнером», вважає, що Біткоїн може допомогти вирішити низку проблем, з якими стикається сучасний світ, включаючи економічну нерівність, зміну клімату та фінансову нестабільність.

Майєр починає з історії Біткоїна і пояснює, як він працює. Потім він обговорює потенційні переваги Біткоїна для прихильників прогресивізму. Наприклад, він стверджує, що Біткоїн може допомогти зменшити економічну нерівність, даючи людям більше контролю над своїми грошима й ускладнюючи урядам і корпораціям маніпулювання фінансовою системою. Він також вважає, що Біткоїн може допомогти в боротьбі зі зміною клімату, зменшуючи потребу в енергомістких традиційних банківських системах.

Біткоїн може захистити людей від урядової цензури та фінансових репресій. Автор пояснює, що біткоїн – це децентралізована валюта, а це означає, що вона не підлягає державному контролю. Це робить його цінним інструментом для людей, які живуть в країнах з репресивними урядами або стурбовані своєю фінансовою конфіденційністю.

«Прихована репресія: Як Міжнародний валютний фонд та Світовий банк продають експлуатацію як розвиток»

Автор: Алекс Гладштейн

Рік випуску: 2023.

Топ-5 нових книг про Біткоїн
Презентація книги Алекса Гладштейна. Джерело: Bitcoin Magazine

Директор зі стратегічного розвитку Human Rights Foundation Алекс Гладштейн досліджує роль Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку у світовій економіці та доводить, що ці інституції використовували свою владу для зниження економічного розвитку і політичної свободи в країнах, що розвиваються.

Гладштейн починає з аналізу історії МВФ і Світового банку і пояснює, як вони були створені, щоб допомогти країнам оговтатися від фінансових криз і сприяти економічному розвитку. Однак він стверджує, що ці інституції стали корумпованими через тісні зв'язки із західними фінансовими установами та урядами. Як наслідок, вони використовують свою владу для нав'язування політики, яка відповідає їхнім інтересам, часто за рахунок країн, що розвиваються.

Одним із ключових способів, за допомогою яких МВФ і Світовий банк пригнічують економічний розвиток, є програми структурної перебудови, які часто мають руйнівний вплив на бідні та вразливі верстви населення і можуть призвести до економічної стагнації та соціальних заворушень. МВФ і Світовий банк також придушують політичні свободи, підтримуючи авторитарні уряди. На завершення Гладштейн закликає до радикальної реформи МВФ і Світового банку. Він вважає, що ці інституції слід зробити більш демократичними та підзвітними, а також заборонити їм нав'язувати шкідливу політику країнам, що розвиваються.

«Зруйновані гроші: Чому наша фінансова система зраджує нам і як ми можемо зробити її краще»

Авторка: Лін Олден

Рік випуску: 2023.

Топ-5 нових книг про Біткоїн
Презентація книги Лін Олден. Джерело: Olden

Аналітик Лін Олден пропонує всеохоплюючий і зрозумілий виклад еволюції сучасної фінансової системи. Книга починається з історії грошей від їхніх ранніх форм як товарів, таких як золото і срібло, до сучасної ери фіатної валюти. Потім Олден обговорює плюси й мінуси різних типів грошей і стверджує, що фіатна валюта за своєю суттю нестабільна і схильна до інфляції.

Далі в книзі розглядається роль центральних банків у сучасній фінансовій системі. Авторка стверджує, що центральні банки мають занадто багато влади та що їхні інтервенції часто мають непередбачувані наслідки. Вона також обговорює зростання цифрових валют і стверджує, що вони мають потенціал змінити традиційну фінансову систему.

Книга завершується розглядом майбутнього грошей. Олден стверджує, що ми вступаємо в нову еру фінансової нестабільності, і що нам потрібно знайти нові способи управління грошима, якщо ми хочемо уникнути фінансової кризи, а єдиний реальний шлях – це біткоїн як повністю децентралізована, вільна та технологічна альтернатива фіата.

«Чому Біткоїн: Чи є Біткоїн відповіддю на недоліки системи?»

Автор: Кріс Маклафлін

Рік випуску: 2022.

Топ-5 нових книг про Біткоїн
Книга Кріса Маклафліна. Джерело: Bitcoin with Dinny

Аналітик Messari Кріс Маклафлін досліджує потенціал Біткоїна для розв’язання деяких проблем сучасної фінансової системи. Книга починається з історії грошей і того, як вони еволюціонували з часом. Також обговорюються недоліки нинішньої системи, такі як інфляція, державний контроль і фінансова нестабільність.

У книзі пояснюється, як працює Біткоїн і його ключові особливості, такі як децентралізована природа, обмежена пропозиція і безпека. Автор також обговорює потенційні переваги Біткоїна, такі як здатність захищати заощадження від інфляції, його стійкість до державного контролю і потенціал зробити міжнародні платежі дешевшими та швидшими.

У книзі стверджується, що Біткоїн має потенціал для революції у фінансовій системі і що його варто розглядати як довгострокову інвестицію. Нинішня фінансова система є недосконалою і потребує реформування. А Біткоїн має потенціал, щоб вирішити більшість з цих проблем у найкоротші терміни.

З якими тваринами асоціюється Біткоїн З якими тваринами асоціюється Біткоїн Світ Біткоїна може здивувати новачків різноманітними аналогіями з тваринами: медоїдом, кролячою норою, мешканцями морів тощо. Але яке відношення вони мають до головного цифрового активу? Річ у тім, що Біткоїн - це складна та серйозна тема, але її можна спростити. Дмитро Харьков 23 лютого 2024
Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Навіщо встановлювати повну ноду Навіщо встановлювати повну ноду Біткоїнери часто підкреслюють, що при здійсненні транзакцій треба використовувати власну повну ноду Біткоїна. Але новачкам зазвичай складно зрозуміти, як це робити та навіщо. Дмитро Харьков 21 лютого 2024