Чому економіка творців контенту повинна працювати на Біткоїні

Чому економіка творців контенту повинна працювати на Біткоїні

Контролюючі особи втручаються в монетизацію авторів онлайн-контенту. На щастя, Біткоїн пропонує рішення, яке приносить користь як творцям, так і їхній аудиторії.

У минулому я був професіоналом у сфері традиційних цифрових медіа та сидів за столом під гігантською неоновою вивіскою. Мені не особливо подобалося її світло, але подобався надпис.

Можливо ви бачили цю цитату в Інтернеті. Вона з відомої реклами Apple, у якій Джобс звертався до аутсайдерів:

«Люди, які досить божевільні, щоб думати, що можуть змінити світ, справді здатні на це».

Раніше, коли я працював онлайн і годинами змінював CSS своєї сторінки на Myspace, мене завжди захоплювали творці контенту. Не тому, що я особливо креативний, а тому, що мені подобався їхній підхід: ви отримаєте винагороду, якщо проявите достатньо сміливості та візьмете на себе ризик. Або, говорячи мовою Біткоїна, ви отримаєте винагороду, якщо надасте доказ роботи.

Моя робота більше не приносила мені задоволення. Хоча я був білою вороною у своїй групі – єдиним, хто не здобув вищої освіти в галузі медіа чи журналістики – я все ж таки знайшов спосіб злитися з натовпом. Але в цьому й була проблема – я був просто ще одним із тих письменників-технарів, які нічого не ставили під сумнів.

На щастя, я був підрядником, і мій редактор дозволяв мені використовувати інші можливості, що виходять за рамки типового висвітлення технічних питань, доки я не втрачав продуктивності. Одного чудового дня я подивився на неонову вивіску і сказав собі: чому б мені не докласти зусиль до зміни цього світу, розповідаючи більше особистих історій, і не приєднатися до економіки творців!

Проблема з економікою творців

Це був 2018 рік. TikTok тільки зʼявився, Facebook ще не був замішаний у стількох скандалах, а YouTube був, як на мене, на піку своєї популярності. Я подумав, що ці численні нові платформи – це чудовий спосіб виразити себе як творця та розповісти історії, які я хотів розповісти.

Крім того, оскільки більша частина економіки творців була цифровою, я був упевнений, що познайомлюся з кимось ще, хто б цікавився Біткоїном. Зрештою, це магічні інтернет-гроші, і люди повинні отримувати оплату або хотіти використати цю нову форму грошей у своїх інтересах. Принаймні так я собі думав.

Я не тільки помилився, а й був розчарований, дізнавшись, що автори контенту не бачили проблеми з тим, як керувалася економіка творців. Зазирнувши за лаштунки, мені стало зрозуміло, що більшість відомих творців були представлені агенціями з пошуку талантів.

Чим глибше я копав, тим більше розумів, що в цьому світі є дві валюти. Перша валюта – це зв'язки. Друга валюта – це долар США. Хоча я здебільшого розмовляв з європейськими авторами, всі вони говорили мені, що повинні підкорятися запитам своєї аудиторії, а більшість цієї аудиторії проживала в США.

Тому єдиною валютою, яку більшість із них цінувало, був долар США. Якщо вони добре працювали, їх агенти могли надати їм найкращі можливості, і, зрештою, їм би платили більше – і все це відбувалося через примхи великих технологічних компаній і постачальників платіжних послуг, таких як PayPal або Stripe.

Творців контенту, які не хотіли працювати з агенціями чи хотіли отримувати зарплату в інших валютах, практично не існувало. Також не варто забувати, що ці події відбувалися одразу після бульбашки з ICO у 2017 році. Всім творцям контенту про криптовалюти, з якими я розмовляв, платили шиткоїнами, які знецінилися, і на той момент вони не були готові приймати якусь іншу валюту, крім фітаних грошей.

Метою мого рішення розповідати більше особистих історій через економіку творців було знайти людей, які б проявили свою інакшість, поставили б під сумнів статус-кво і, можливо, навіть використали б біткоїн як альтернативу фіатній системі. Після 18 місяців наполегливої роботи, спроб приєднатися до економіки творців і доставляти якісний контент аудиторії мало що змінилося. Здавалося, що всі «творці», як і раніше, змушені були діяти в інтересах великих агентств або просувати шиткоїни, щоб досягти успіху у своїй кар'єрі.

Підписки знищили Інтернет

Як і фінансова система в цілому, економіка авторів контенту також зламана і відчайдушно потребує виправлення.

Основна проблема, про яку творці контенту повідомили мені – це їхня залежність від централізованих організацій, будь то агентства, які їх представляють, чи люди з великим впливом онлайн, які визначають, що морально добре, а що погано. Як і багато інших речей в онлайн-середовищі, економіка авторів контенту піддається маніпуляціям.

Не тому, що учасники вирішили її сфальсифікувати, а тому, що вони є частиною контрольованого середовища, яке любить володіти всім. Найкращим прикладом цього є модель передплати від великих медіакомпаній.

Щодня мені надсилають тонну статей Financial Times. Якщо не використовувати інструмент для обходу платного доступу, доведеться передплатити газету, щоб прочитати хоча б одну статтю.

Медіавидання вимагають придбання підписки навіть для одноразового доступу до контенту, оскільки їм потрібен стабільний потік доходу для полегшення виробництва контенту, але вони також користуються людьми, які забувають, на які послуги вони підписалися. Багато людей забувають скасувати передплату, навіть якщо прочитають лише одну статтю. Ніколи не знаєш, коли ця опція знадобиться знову, то навіщо її скасовувати?

Таке мислення дозволило централізованим платіжним провайдерам отримати монополію в Інтернеті та постійно утримувати користувачів. Те саме стосується і творців контенту, оскільки вони змушені грати за цими правилами або пропонувати свій контент безплатно, сподіваючись, що рекламодавці їх запам'ятають та заплатять. Спойлер: вони цього ніколи не роблять і маніпулюють авторами так само, як компанії маніпулюють клієнтами за допомогою підписок.

Мережа Lightning та Біткоїн змінюють правила гри

Саме тут у гру вступають Біткоїн та Lightning Network.

Вони дозволяють авторам монетизувати будь-який контент в Інтернеті, будь то повідомлення у блозі, відео чи навіть опитування. Lightning дозволяє користувачам по-різному взаємодіяти з контентом – їм не потрібно підписуватись, щоб прочитати одну статтю, вони можуть просто заплатити за прочитання статті у кожному конкретному випадку.

І це все без необхідності введення даних картки – просто візьміть свій телефон або скористайтеся вебгаманцем, відправте кілька сатоші і готово. Це стимулює читачів по-іншому підбирати контент та керувати своїм часом в Інтернеті. Замість того, щоб необдумано підписуватись у надії вибрати правильну послугу, вони можуть взаємодіяти з творцями та бути почутими безпосередньо.

Такий підхід вже використовується на таких сайтах, як Nostr, або в подкастах 2.0, де творці отримують оплату напряму, без посередників, а підписники можуть висловити свою підтримку за допомогою сатоші. У порівнянні з нинішньою моделлю, де користувачі є продуктом у 99% випадків, ця нова модель (на розвиток якої знадобиться деякий час) ставить користувачів на перше місце.

Ця модель дозволяє кожній людині онлайн посприяти покращеній економіці творців контенту. Потенційно це може зняти наявні бар'єри в мережі. Щоб монетизуватися на такій платформі, як YouTube, потрібно мати мінімальну кількість передплатників та кількість переглядів, і все це йде на користь YouTube, оскільки платформа може збирати дані про аудиторію, які пізніше будуть використовуватись для показу реклами.

Творцям економіки Lightning або Value4Value не потрібен буде YouTube, тому що вони зможуть пропонувати контент там, де існує інфраструктура для мікроплатежів zaps або Lightning. Вони також матимуть змогу створювати контент з урахуванням певних вимог платного доступу. Хорошим прикладом може бути книга: автор отримує оплату за главу, а не за книжку відразу.

Ці підходи підвищать якість контенту – необхідно буде створювати якісніший контент і залучати підписників, щоб отримувати сатоші, – але це також покращить фінансові відносини, які творці мають із мережею загалом. Вони самі вирішуватимуть, де і коли отримувати власні кошти. Більше не потрібно буде чекати на платежі раз на два тижні та сплачувати високу комісію: вони зможуть просто створювати рахунки та відправляти гроші на обрані ними гаманці.

Це божевільна ідея – йти проти течії. Однак, як каже Джобс у рекламі Apple, саме божевільні змінюють світ. Біткоїнери досить божевільні, щоб кинути виклик не лише центральним банкам та фіатним грошам, а й монетизації онлайн-контенту.

Тому якщо ваш друг-творець контенту поскаржиться вам на те, що йому не платять, покажіть йому, як працює Lightning, поясніть, що таке Value4Value і як почати вже сьогодні.

Це гостьовий пост Жоеля Кая Ленца, професійного автора контенту, який спеціалізується на Біткоїні та мережі Lightning, та ведучого подкасту Rabbit Hole Stories. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Фіат – це штучні гроші, а біткоїн – натуральні Опис концепції «натуральних грошей» і як вона пов'язана з визначенням того, що таке Біткоїн насправді. Марк Марайя 25 лютого 2024
Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024